• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tecaj za herbicide i sl.

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Ja bio nekidan pitao jel se mogu nabavit otrovi bez potvrda, kaže čovjek za amatere (male poljoprivrednike poput mene) još može nekako dati otrov bez potvrde...ali ipak planiram ići na polaganje.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Hm, ne kužim to "još nekako" znači može ali na crno ili? :icon_confused:
Ja bi išao možda samo na polaganje ispita bez slušanja nastave, onda je cijena samo 80 kn. Naravno trebam naći nekog tko će mi ustupiti svoje bilješke s predavanja iz čiste dobrote srca :icon_syda:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ma daaj kakve te bilješke brinu...nama su pred kraj ispita rekli ak nekaj neznate ostavite nezaokruženo...mi to rešimo...:icon_pray::icon_lol:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Položio sam u drugom-trećem mjesecu, potvrdu dobio ljetos, a od kartice još uvijek ništa.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Kartica još nema jer se još ne zna njezin izgled,način funkcioniranja,koja firma ih bude radila...Potvrde vrijede do daljnjeg ( možda i duže)
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
(8) Iskaznica za profesionalne korisnike je veličine 85,6 x 53,98 mm, a izrađena je od tvrde plastike u svijetloj nijansi zelene boje s otisnutim podacima i trakom za potpis.
1. Na prednjoj strani iskaznice (lice iskaznice) moraju se nalaziti sljedeća obilježja:
– otisnut logotip Ministarstva i tekst »Ministarstvo poljoprivrede« u crnoj boji
– otisnut tekst »OVLAŠTENI PROFESIONALNI KORISNIK«
– ime i prezime ovlaštenog profesionalnog korisnika
– OIB ovlaštenog profesionalnog korisnika
– rok valjanosti iskaznice (početak i završetak važenja)
– broj iskaznice
Izvor:
http://www.propisi.hr/print.php?id=8654
ili
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_12_142_3012.html


Od današnjeg datuma, sredstva namijenjena profesionalnim korisnicima (profesionalna sredstva) smijete prodavati osobama koje imaju položen ispit za sigurno rukovanje i pravilnu primjenu sredstava za zaštitu bilja u 1. modulu - za profesionalne korisnike, u 2. modulu – za distributere, u 3. modulu – za savjetnike i ovlaštenim predavačima. Iznimka su sredstava namijenjena profesionalnim korisnicima za profesionalnu primjenu (profesionalna za profesionalnu primjenu), koja ćete smjeti prodavati samo osobama koje će položiti ispit u 1. modulu – za profesionalne korisnike, kategoriji profesionalni korisnici za profesionalnu primjenu.

Neprofesionalna (amaterska) sredstva možete i nadalje prodavati osobama koje nisu položile ispit za sigurno rukovanje i pravilnu primjenu sredstava za zaštitu bilja.

Izvor: http://fisportal.mps.hr/hr/sredstva...-za-zastitu-bilja-od-26-studenoga-2015-godine

i jos: http://fisportal.mps.hr/hr/sredstva...-za-zastitu-bilja-od-26-studenoga-2015-godine

A iskaznice ako budu pocetkom 2016. godine, do tada se koriste potvrde.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Bio sam jučer na predavanju o dekalb kukuruzu i o zaštiti iz bayera.
Predstavnik bayera koji je predaval je rekel da se u EU polagano te iskaznice ukidaju i da možda niti nebumo ih dobili.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
A najvjerojatnije če i te kojekakve ispite ukinutu kad velika večina sve položi (plati).
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
I jel netko dobio svoju iskaznicu?

Stari i Ja išli na to, položili prije brat bratu 9 - 10 mjeseci i još nitko ni da je zvao, a ni išta drugo da je dojaveljno...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja položil u prvom mjesecu (2015) pa samo stigel papir ali nema iskaznice .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa stari i ja smo isto tako negdje u 1 - 2 mjesecu polagali i još ništa. Ni papira ni iskaznice. A rečeno kao ubrzo će se dati pokupiti u Općini.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja položio priej više od godinu dana, papir došao, ali iskaznice nema, kako čujem vjerojatno ni nebude :)
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Jos se polaze u mom kraju,danas bili ispiti,,hehe.Kompic u poljoljekarni di kupujem spric,mi reko da donesem taj papir da me uvede u kompjutor,jel mi nece smjeti prodati spric,ako nisam evidentiran,da se izbjegne guzva,kasnije kad svi navale,hehe
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
I ja sam jedan od onih koji je među prvima obavio tečaj i položio, uvjerenje sam dobio, iskaznicu naravno ne. (Nije baš da svi polože i da svi znaju odgovore, :(giggle): pomagao sam oko sebe davati odgovore na ispitu i red ispred i red iza sebe, još me "profesor" i špotao radi toga.)
Ne trebaju nam iskaznice kada u trgovinama nemaju aparate za njihovo očitanje, nije to baš malo i jednostavno za pokrenuti.
(Morali su nas i htjeli su nas dodvoriti Europi, istina je da mi nismo u mogućnosti sustići sve što se traži, sve to košta...)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
I kod mene još malo godinu dana. Dobio sam potvrdu (ne bi ni dobio/dobili) da nisam zvao, a o iskaznici nema ni rijeći.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
A sta bi vise. Platili smo, napunili blagajnu i dzepove interesne skupine i kraj. Ionako je to bio cilj.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa zašto ste toliko ranije išli polagati,sada vam je godina uzalud prošla,znači vi kojima je godina prošla od polaganja,za četiri godine ponovo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh