• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tecaj za herbicide i sl.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ali to onda nema veza sa karticom. Mislim, to sa HR deklaracijom. Carina te derne samo zato kaj nije naša deklaracija, ali ne pita za karticu. Il se varam !?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pital sam carinu za škropivo kupljeno u Sloveniji odgovor je nekak ovak . Mi imamo toliko upustva da ih ni sami ne shvačamo ali ako te kaznimo uvijek smo u pravu .
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Ja sam kupovao modro ulje za voćke neki dan, i još nisam izgovorio do kraja već mi je rekla da za to trebam imati potvrdu, reko imam. I pitao sam dal ima koje sredstvo koje se može kupiti bez potvrde, dakle za amatere, i odgovor je ne, niti jedno. Dakle ko je platio tečaj može dalje raditi, a tko nije prepušten je prirodi i njezinim prilikama i neprilikama i motici.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Uvijek sam razmišljal kak ekološki suzbiti krumpirove zlatice. Skupljanjem se nemre problem riješiti.
Ove godine bi mogel probati s motikom. :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da - svaku vloviš i zatučeš ju z motikom uz popratne prijeteče teške riječi - evo ti ga na! :icon_wink:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam kupovao modro ulje za voćke neki dan, i još nisam izgovorio do kraja već mi je rekla da za to trebam imati potvrdu, reko imam. I pitao sam dal ima koje sredstvo koje se može kupiti bez potvrde, dakle za amatere, i odgovor je ne, niti jedno. Dakle ko je platio tečaj može dalje raditi, a tko nije prepušten je prirodi i njezinim prilikama i neprilikama i motici.

Hmm... Interesantno. Sami predavači i ekipa su rekli da će za amatere biti smiksani preparati u manjim količinama. Ali onda prodavač vjerojatno ima pravo da ne želi miksati i zabole ga uvo za tvoje 3 breskve i kovrđavost lista...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Neda vam se čitati ha !?
Pa evo :
IV. UVJETI ZA PRODAJU PESTICIDA
Mjesta prodaje
Članak 8.
(1) Pesticidi namijenjeni profesionalnim korisnicima se smiju prodavati samo u specijaliziranim prodavaonicama za pesticide.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka pesticidi se mogu prodavati i u posebnom dijelu ostalih prodavaonica u kojima se ne prodaje hrana i hrana za životinje. Posebni dio prodavaonice mora biti fizički odvojen od ostalog dijela prodavaonice i mora ispunjavati uvjete u pogledu zaposlenika, prostorija i opreme koji su propisani za specijalizirane prodavaonice.
(3) Pesticidi namijenjeni neprofesionalnim korisnicima smiju se prodavati u prodavaonicama u kojima se ne prodaje hrana kao što su trgovački centri, vrtni centri, cvjećarnice, odjeli za vrt i sl. i ne moraju se prodavati u fizički odvojenom dijelu prodavaonice, ali se moraju držati odvojeno i na način koji sprječava bilo kakav nepovoljan utjecaj na druge proizvode.
(4) Mjesta prodaje određuje Ministarstvo rješenjem o registraciji ili rješenjem o dozvoli kao i kojim korisnicima je pesticid namijenjen.
(5) Kriterije na temelju kojih se određuje je li pesticid namijenjen profesionalnim ili neprofesionalnim korisnicima propisat će ministar pravilnikom.
- Sve lijepo piše
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ova tema tj. priča meni više liči na pravilo službe bivše jna , vojarna ima stražu koja gleda van žice a zna se da su največi neprijatelji unutar vojarne .

ako oni baš inzustiraju da ja dođem po soijalnu pomoč , ja ču doči .
Ali ne zaboravite da vi s izkaznicama , dozvolama , potvrdama , ispitima , certifikatima punite državni proračun , xd
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nebi se ja patil s tim, al sam zval paar trgovina i dobil isti odgovor - Ne smijemo nikome prodati tko nema papir. I j... ga ....
A to sve i je samo da nam se poberu kune !! Ništa drugo, samo to !
Je.... Al kaj mi tu moremo ....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
HAHAHAHA ! Moram naglasiti ovo smijanje ! @puki ..... Nemamo mi muda za puno veće nepravde pokrenuti bojkote, neposluhe i revolucije .... Mi smo ti Hrvati puki !
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Joj mene, veliki je problem kupiti preko sebe za nekoga ko nema iskaznicu, naravno uz sitnu proviziju :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A bude te striček inspektor pitao a kuda si ti to utrošio. Pa dok ti izračuna količinu aktiivne tvari koju si kao potrošio po hektaru - a ti ne možeš reći da nisi jer nemaš mu za pokazati neutošeno. I odmah em te rebne kaznom, em ti proizvod proglasi nezdravim i kao takvog ga odredi za uništavanje a ne za prodaju.......
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Bez uzbuđenja ljudi, ovo bu trajalo samo jednu sezonu, svaka nova metla dobro mete. Za to vrijeme bu susjed koji ima papir kupil za onog koji nema, pa makar uz proviziju, a druge godine se niko nebu ni sjetil tečaja i potvrde. Još nisu svima cimnuli novce za tzv. učenje i predavanja. Voljela bi da se javi netko ko je na tim predavanjima naučil nekaj kaj već nije znal. Toliko o kvaliteti predavanja. Čula sam danas na televiziji, u prolazu jednim uhom, kak budu oni te podatke o prodaji kontrolirali i da ne može onaj s potvrdom kupiti nego za sebe. Gluposti kakvih svijet nije vidio, da i skupe i sortiraju te podatke, koja bi to lijena državnička guzica znala izračunati koliko ja trebam kojeg otrova. Jedino da kupim cijeli šleper za pola Hrvatske možda bi im bilo malo čudno. Gluposti nad glupostima, i te kontrole bi sigurno dali raditi carinicima jer su zbog EU ostali bez posla. E jesmo ovce, a pastiri nam rogata stoka.

A bude te striček inspektor pitao a kuda si ti to utrošio. Pa dok ti izračuna količinu aktiivne tvari koju si kao potrošio po hektaru - a ti ne možeš reći da nisi jer nemaš mu za pokazati neutošeno. I odmah em te rebne kaznom, em ti proizvod proglasi nezdravim i kao takvog ga odredi za uništavanje a ne za prodaju.......
Jo, ipak smo mi narod kakv jesmo. Ako hoćemo varati, a hoćemo to nam je u genima, gledaj ovako: trebam litru nekog otrova, kupim dvije- jedna je za susjeda. Ostavim praznu flašu svoju i njegovu i ulijem tekućinu koja će biti slična. Nema šanse da bu netko išel provjeravat jel to u flaši ono kaj piše. U praškaste otrove usipaš brašno, gips ili kaj je najsličnije i opet štima. Pa nije to heroin, a i tu se svašta da umiješati. Ovo kaj oni pričaju, pričaju da bi još one koji nisu natjerali da plate, a mi nebumo drugima kupovali zato jer smo mi platili, a oni nisu, ovo o kontrolama je priča o baba rogi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A bude te striček inspektor pitao a kuda si ti to utrošio. Pa dok ti izračuna količinu aktiivne tvari koju si kao potrošio po hektaru - a ti ne možeš reći da nisi jer nemaš mu za pokazati neutošeno. I odmah em te rebne kaznom, em ti proizvod proglasi nezdravim i kao takvog ga odredi za uništavanje a ne za prodaju.......

Inspektor?? Koji inspektor?? Koji inspektor može meni dokazati da mi prvo prskanje nije uspjelo zbog vremenskih nepogoda i morao sam ponovno prskati te površine??

No uglavnom s tim stvarima se ne igra nekime za 10 hektara površine, taj si je valjda položio za iskaznicu, ali nekome pomoći za litru-dve otrova za ral kukuruze mislim da nebude grijeh.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
No uglavnom s tim stvarima se ne igra nekime za 10 hektara površine, taj si je valjda položio za iskaznicu, ali nekome pomoći za litru-dve otrova za ral kukuruze mislim da nebude grijeh.
Ne bude grijeh, ali bude jal.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bez uzbuđenja ljudi, ovo bu trajalo samo jednu sezonu, svaka nova metla dobro mete. Za to vrijeme bu susjed koji ima papir kupil za onog koji nema, pa makar uz proviziju, a druge godine se niko nebu ni sjetil tečaja i potvrde. Još nisu svima cimnuli novce za tzv. učenje i predavanja. Voljela bi da se javi netko ko je na tim predavanjima naučil nekaj kaj već nije znal. Toliko o kvaliteti predavanja. Čula sam danas na televiziji, u prolazu jednim uhom, kak budu oni te podatke o prodaji kontrolirali i da ne može onaj s potvrdom kupiti nego za sebe. Gluposti kakvih svijet nije vidio, da i skupe i sortiraju te podatke, koja bi to lijena državnička guzica znala izračunati koliko ja trebam kojeg otrova. Jedino da kupim cijeli šleper za pola Hrvatske možda bi im bilo malo čudno. Gluposti nad glupostima, i te kontrole bi sigurno dali raditi carinicima jer su zbog EU ostali bez posla. E jesmo ovce, a pastiri nam rogata stoka.


Pa nemoj biti smiješna - kak nije. Ja sam evo danas na vlastita svoja dva uha čula čovjeka čija je potvrda o tome da je nešto novoga naučio što mu je veoma važno u upotrebi pesticida da je izjava zavrijedila biti emitirana u programu na nacionalnoj tv i to u Poljoprivrednoj emisiji koju svaki neuki seljak gleda sa ciljem da nauči....a i šira raja.
Rekao je otprilike ovako - tečaj mu je bio veoma poučan i važan jer je naučio da se pesticidi ne smiju držati sa živežnim namirnicama ili blizu njih , da moraju biti nedostupni djeci i pod ključem......i još nešto u tome stilu.
Sada, ili sam ja stvarno nadprosječno inteligentna pa sam ja to znala još pred trideset i devet godina bez tečaja za tristo kuna ili je nešto trulo u državi Hrvatskoj. I Eu.

Iako, sad ne znam da li je negdje drugdje bilo u programu nešto korisnoga, ali na ovome kojega sam ja pohađala nije bilo apsolutno ničega.
Ja bih recimo bila zadovoljna da su stavili u program objasniti ljudima kategorizaciju pesticida prema termosenziblnosti i fotosenzibilnosti, o čemu veoma ovisi efikasnost fito zaštite, objasnili razliku između translaminarnih sistemiika i lokalsistemika - ono što starija populacija većinom ne zna, razliku primjene pesticida po postotku suspenzije i po utrošku po kili po hektru - stvari koje mnogim starijim ljudima nisu jasne - e, onda ja ne bih dvojila treba li ili ne treba završiti tečaj.
Ma, ne vrijedi o tome više trošiti riječi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh