• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Tak sam i mislio, negdje oko 100 kuna po kubiku naplatit posao.
Hvala na informacijama.

LP.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Po kubiku mu ja nebi delal,ipak je tocnije metre slagat.
Kod nas ako nađeš nekog po 150kn m,dobro si našel.
180Kn je bilo sa slaganjem na dvorište mušteriji u dužni metar.

nisi u tom poslu i nemoj lupetati :mur:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
evo, i ja sam s svojim dečkima malo bil aktivan, i sivca smo upregnuli ali nismo za njega imali ni adekvatnu robu ni adekvatnu prikolicu

Jesu sivom bile gume naopako pa ste ih vratili ili ste ih vi okrenuli kontra?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Koliko bi takvog posla tj . takvih drva mogli srušiti / izvuči dvoje ljudi s takvim traktorom dnevno a da sutra opet mogu nastaviiti tim poslom da nejde na terapiju ?

Morete shvatiti da nije isto Zageb , Slunj , ili Daruvar
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Oficir: kolko si kubika proslu godinu napravio po toj svojoj cijeni, ili su to samo naklapanja!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cijena od 100 kn je plafon svih plafona,,,
vitlanje od stotinjak metara i nije vitlanje, duze traje kopcanje i otkopcavanje nego sama vuca,,,
buduci da je debljina drveta idealna (niti predebela niti pretanka) moze se mnogo posla napraviti u jednom danu,,,
pretpostavljam da ovrsina ne ulazi u izvlacenje,,,

samo da napravim usporedbu sa ovim kako se kod nas radi,,,
u privatnim sumama obico se radi na spolo (pola tebi pola gazdi) s tim da mu dovezes u dvoriste, govorim o tome ako je teren donekle pristupacan i govorim o tome da se reze na duzni metar,,,
e sad prodajna cijena primjerice bagrema je cca. 200,oo kn pa ti sad vidi koliko su veci troskovi kod ovog rada nego kod tebe,,,
a vidi i koliko se toga dade vise izvuci ako je visemetrica u pitanju,,,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir: kolko si kubika proslu godinu napravio po toj svojoj cijeni, ili su to samo naklapanja!

Prošlu nisam niš a i nebum skoro.
Al prije dvije i tri sam izvlačil čovjeku i slagal doma,naravno iz njegove šume po 180kn m složen doma.
Prijatelj mi to stalno radi i ispod 180kn/m doma neče ni ćut.

Pa 130kn /m je isto kao i 100kn/kubik,al uz čišćenje sitnog i granja i to je jeftino!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Oficir, taj tvoj izračun i odgovor je totalno kontra pitanja koje je forumaš postavil.
Niti je doma, niti je metar u pitanju, niti se kala ....... Pročitaj ponovno pitanje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidim al ako netko radi u metrima na kučnu adresu za recimo po 180k/m kolka je realna cjena rušenja i izvlačenja na tovarište,znaći usluga rada?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Vidim al ako netko radi u metrima na kučnu adresu za recimo po 180k/m kolka je realna cjena rušenja i izvlačenja na tovarište,znaći usluga rada?

nemaš utovara rezanja na metrice,cjepanja i vožnje u dvorište SHVATI TO

Da vdiš ponuđene cijene HŠ na natječaju koji je kroz 10-tak dana za usporedbu ima odjel 80% vitlanja dakle traktor treba na vlake navitlati i ekipaža iznijeti na lager i složiti udaljenost od 500-2000m ponuđena cijena 75kn
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
@ oficir, osnove matematike ponoviti...
ako je kubik 100 kuna, koliko onda treba uzeti za prostorni metar?...130 ne sigurno...
naime, iz kubika napraviš 1.4 prostorna metra...dakle, ta cijena po metru bi morala ići na niže...
aj sad zračunaj kolko točno...:icon_kidra:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da upravu si al više rada i muke oko izrade na metar.:(wasntme):
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Prošlu nisam niš a i nebum skoro.
Al prije dvije i tri sam izvlačil čovjeku i slagal doma,naravno iz njegove šume po 180kn m složen doma.
Prijatelj mi to stalno radi i ispod 180kn/m doma neče ni ćut.

Pa 130kn /m je isto kao i 100kn/kubik,al uz čišćenje sitnog i granja i to je jeftino!

Znaci, ti radis po180 kn/m, i tebi se to ne isplati, pa kolka bi bila tvoja realna cijena! Evo primjer tu kod mene bukva cca. 1200 kn., a ti bi da su gazdina drva i jos da ti da 1000 kn. za uslugu!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Koljega oficir, čovek nije pital za izradu metrice nego trupca i 100kn za rušenje, vitlanje i izvoz do puta je realna cjena za kubik, naravno ako su uvjeti donekle solidni bez ogromnih brda, dolina i udaljenog puta od par km!
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Koljega oficir, čovek nije pital za izradu metrice nego trupca i 100kn za rušenje, vitlanje i izvoz do puta je realna cjena za kubik, naravno ako su uvjeti donekle solidni bez ogromnih brda, dolina i udaljenog puta od par km!

Evo covjek je lijepo objasnil u par rijeci!
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Jesu sivom bile gume naopako pa ste ih vratili ili ste ih vi okrenuli kontra?
nisu okretane, tak je došel iz francuske
 

Prilozi

  • 2014081217.jpg
    2014081217.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 236
  • 2014061403.jpg
    2014061403.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 217

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
100 kn bi ti bila super cijena... Ako malo bolje zapneš, u danu ćeš uspjeti srušiti i izvući oko 20 m3, uz trošak od tri rezervara goriva i ulja motorne pile te oko 25 litara nafte ako nije velika strmina i ako nema previše privlačenja
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad bi mogo kod sebe u kraju gazdi iz njegove sume dovest doma metar drva po cijeni od 180kn/m ja bi sutra dal otkaz u firmi kod mene covijek za takav posal trazi oko 110kn/m ovisno o terenu i udaljenosti od sume do odredista!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pa kaj to nije jednostavnije računati odokativnom metodom i bok ....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nije, jer onda ti računica svakak ispadne, a kubik je kubik i bok! Najbolje je tak i za tebe i za gazdu da ne ispadneš poslje pi.... po selu, meni je ovak, njemu onak računal!
 

Najnoviji postovi

Na vrh