• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled prikolica

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
ma jedu mulj, do lani je bilo odi 10 m narikverc, malo po gasu, po kočnici i prolazi. A susjeda je ove godine sa zejom 3320 zaebavo zato šta ima naprijed masku ispred farova jer kako kaže " nema atest, ili nije tvornička nadogradnja" i ne smije se vidjeti naprijed ništa zbog slikanja. pa da poludiš, ove godine ga je pustio, a nagodinu mora skinuti to.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
meni je prigovarao zašto na kabini nemam zadnje staklo jer je skinuto i jedva me pustio skoro sam morao ići doma po njega kaže tip to ti je isto kao da si došao sa autom bez vrata na tehnički neznam baš za taku usporedbu....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
kod nas nam ljepo poslikaju traktor ,provjere brojeve šasije,plati i sljedeči,nema puno zajebavanja ali ima bezobraznih pojedinaca koji dođu na pregled a nema pola lampi na trktoru,sad su nas davili sa trokutima,pa opet sa zaštitnim lukom tko zna šta bude novo dogodine,za taj lomljivi trokut moj prijatelj kaže ako je čovjek pijan on nevidi ni cijeli traktor,a i ljepe novce smo dali poljacima za te trokute,a sad najnoviji biser večina kod nas oko 100 na regi napravilo u kučnoj radinosti taj zaštitni luk,napravili nove papire a ovi koji pišu pravila planiraju da če se morati imati atest, od ovih 100 kod nas samo jedan je napravljen ,mislim Karas Kozarevac Podravski sa atestom ,tako da opet bude izrade novih papira a u skoroj budučnosti ovaj gadni trokut budu zamjenila dva manja sa svake strane po jedan,ja imao sreće pa nisam morao stavljati na malog 539 luk jer je bio registriran prije 83:axe:

Daj mi reci dali ima kakve veze što od juge traktor nije bio regan, ali u knjižici piše da je prva rega 76.g? trebam onda ja taj luk ili nema veze, bitno da je prva rega prije 83, naime namjeravan kroz tjedan, dva iči na regu dok sredim struju do kraja pa me zanima informativno, da nebi dosao ko zadnji dudek pa me pošalju čelom nazad!?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
@Zetorboy...ove godine sam išel sa frendom na regu s traktorom i dođemo mi na tehnički..ja si mislim sad kad krene pregledavat ovo-ono...pa signalizacija i ta sranja...kad lik izađe sa fotičem slika odozada traktor da se vidi rega i piči dalje...ja reko kaj je ovo,a u kž kad dođeš na regu dobro da ga ne prevrnu naopačke i gledaju....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
@Zetorboy...ove godine sam išel sa frendom na regu s traktorom i dođemo mi na tehnički..ja si mislim sad kad krene pregledavat ovo-ono...pa signalizacija i ta sranja...kad lik izađe sa fotičem slika odozada traktor da se vidi rega i piči dalje...ja reko kaj je ovo,a u kž kad dođeš na regu dobro da ga ne prevrnu naopačke i gledaju....

a vidiš, kod nas ne izlazi više van, nego ga slika u hali, imaju instaliranu kameru na zidu. . zato i je prigovaro za tog 3320 jer nemože maknuti rešetku iz kadra, jer je rešetka naprijed od 6911 bila, pa je imala proširenje zbog onih farova ko na imt...ajoj, ja ne želim ni pomisliti kakav shov budem imao kad budem sa svojim zejom išao,, ima prednju hidrauliku... hahaha, i krivo su mi na prijepisu unesli dimezije guma.. sad po papirima imam naprijed veće gume nego nazad... hahahahah ma ludilo.. išao ispraviti drugi dan, pa noš, kaže budu an tehničkom, pa ga ebi
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
ne bi ni ja znao dok ne bi otišao na tehnički, da nisam dan poslije zvao u dućan za gume kolko su..još sam i čovjeka zbunio prek telefona... hahahaha a pazi ovo, naprijed imam 11.2-24, a nazad 16.x44-22... eto ti pismenih činovnika koji neznaju ni kako traktor izgleda.. a stvarna dimenzija je 16.9x14-28, zeznuli su 2 broja..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma to je čudo jedno kod nas su dva čovjeka jedan kada dođeš samo pregleda svijetla i pita je su li kočnice dobre i poslika i gotovo a drugi kad dođeš -ide ovim redom upali prednja gornja svijetla pa upali zadne svijetlo pa stisni kočnicu da vidi dali svijetli štop svijetlo pa upali prednja doljnja svijetla pa vidiš ovo ti ljevo svijetlo baca malo ukoso nekih 20 cm pa kako može to tako to mi je tako jer kad sam mjenjao ulje u onoj posudi naprijed da lakše priđem malo odšarafio svijetlo na ljevu stranu te kad sam ga vraća nisam baš pazio na taj mali kut, pa onda na valjke jedno 30 min sve traje više od sata i pol a ostali ljudi kad ga vide okrenu se i odu kući i vele doću ja sutra
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
ma to je čudo jedno kod nas su dva čovjeka jedan kada dođeš samo pregleda svijetla i pita je su li kočnice dobre i poslika i gotovo a drugi kad dođeš -ide ovim redom upali prednja gornja svijetla pa upali zadne svijetlo pa stisni kočnicu da vidi dali svijetli štop svijetlo pa upali prednja doljnja svijetla pa vidiš ovo ti ljevo svijetlo baca malo ukoso nekih 20 cm pa kako može to tako to mi je tako jer kad sam mjenjao ulje u onoj posudi naprijed da lakše priđem malo odšarafio svijetlo na ljevu stranu te kad sam ga vraća nisam baš pazio na taj mali kut, pa onda na valjke jedno 30 min sve traje više od sata i pol a ostali ljudi kad ga vide okrenu se i odu kući i vele doću ja sutra

doću ja sutra.... hahahah, ma onda je pravi meštar, nema šta..e, a i ti imaš uljni zračni filter? i čulu na haubi
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
kakvu čulu na haubi a ta posuda od ulja nemam pojma za što služi samo znam da je u njoj ulje
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
onakva dva mala trokuta kakvi su dolazili na prikolicama ,ovo za prvu registraciju ti je najsigurnije provjeriti kod murije mada i oni mogu zajebavati,meni prvotno nisu htjeli dati tu potvrdu,ali moraš biti malo bezobrazan,i da vidiš da imaju podatke u kompjuteru,pogotovo ako je traktor imao nekadašnje zelene tablice:gitarist:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
kakvu čulu na haubi a ta posuda od ulja nemam pojma za što služi samo znam da je u njoj ulje

pa od zraka je sa uljnom kupkom ko na malom ferbusonu. neki imaju izvedeno s tim, a neki imaju baš sa zračnim filterom. to sam mislio. kod mene je to zaebano za promjeniti moram nečim izgrabiti ulje van jer nemogu nagnuti tolko posudu da ne iscuri van ništa. jer ispod posude se nalazi pumpa od prednjeg karadana, a bočne rešetke jednim dijelom zatvraju nosači od prednje hidraulike.

@ajkula, pa jel nejdu trokuti samo na priključna vozila?? ma da, ovi veliki su sa isfurani, pa ajmo sad opet napuniti nekome dđep. samo sreća i bog da ovi nekoštaju ni 10 kn..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa koji ti zetor imaš kad imaš prednji kardan tako je i kod mene nekako nezgodno nagnut tu posudu ali nekako uspijem
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
je li kardan naknadno stavljan ili je tako kupljen i što radiš s njim je li 68ks malo za prednji kardan
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa ta snaga bi trebala biti dovoljna za prednji skupljać za travu i tako lakše poslove,eventualno i za kakvu malu prednju kosu iako one trebaju dosta snage,a od viška glava ne boli tako da si gazda uvijek bude znao iskoristiti taj kardan
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
je li kardan naknadno stavljan ili je tako kupljen i što radiš s njim je li 68ks malo za prednji kardan

baš je orginalno došlo na njemu, pali se putem zraka, a ručica je s lijeve strane iznad posude za vodu. inače, bivši gazda kardan nije uopće koristio, jer mu je prednja hidraulika trebala isključivo zbog ralice. Ajkula, kak i ti kažeš, od viška uvjek glava ne boli :) a mislim da i nije to za ništa drugo zakvačiti prednju kosu koju nemam :), ili ralicu. ove sam godine kad sam išao tanjurati, naprijed sam imao zakvačen rasipač, nazad tanjuraču.. bila je fora za viditi :) a i uštediš na vremenu, nemoraš ići 2 puta .
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Broj šasije

Zanima me ako netko zna gdje bi se na traktorskim prikolicama mogao nalaziti broj šasije? Nije valjda da je samo na natpisnoj pločici na prednjoj konzoli prikolice? Konkretno radi se o Zmajevki 489 doduše malo netipičnoj pošto ima one kamionske felge 20 cola sa 8 šarafa, ali mislim da je to ipak Zmaj 489-2... prikolica je kupljena bez stranica od nekog kombinata, a ja sam je obnovio pa bih sada pokušao nekako ishodovati registraciju! :p



Također imamo Tehnostrojku 4 tone 85' godište mi smo je novu kupili i nikada nije bila registrirana a ima natpisnu pločicu naprijed ali broj nikako nisam mogao naći na šasiji... :( :scratch
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
spajanje uzastopnih poruka

Evo odgovora iz MUPa u vezi preuređenih zaprežnih vozila odnosno gumenjaka, platona:
Poštovani,


člankom 91. stavkom 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (''Narodne novine'' broj 67/08, 48/10, 74/11, 80/13, 158/13, 92/14, 64/15, 108/17) propisano je da se u prometu na cesti traktorom smije vući samo jedno zaprežno vozilo koje je preuređeno za traktorsku vuču, a stavkom 2. istog članka je propisano da zaprežno vozilo vučeno traktorom u prometu na cesti mora imati kotače s pumpanim gumama, dok je stavkom 3. Istog članka propisano da zaprežno vozilo vučeno traktorom u prometu na cesti mora biti priključeno traktoru pomoću krute zglobne veze tako da je tijekom vožnje osigurana stabilnost oba vozila i onemogućeno njihovo razdvajanje.


Slijedom navedenog, možete traktorom vući preuređeno zaprežno vozilo. Nadalje zaprežno vozilo niste dužni podvrgnuti obavljanju tehničkog pregleda niti registrirati ga, te zaprežno vozilo ne mora biti opremljeno radnom kočnicom. U svezi dijela upita o nosivosti, nosivost ne može biti veća od specifikacije proizvođača.

Također, zaprežno vozilo mora biti opremljeno svjetlima, te ako se kreće sporije od 30 km/h, oznakom za spora vozila.


S poštovanjem

1497879901917_mup_rh.png
Ministarstvo unutarnjih poslova/ Ministry of the Interior

Kabinet ministra/ Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/ Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb 10000, Hrvatska

www.mup.hr

Telefon: +385 1 61 22 353

Faks: +385 1 61 22 771

E-mail: pitanja@mup.hr

policija@mup.hr

I da nadodam ako traktor ima ugrađeno rotirajuće žuto svjetlo ne treba imati trokut za spora vozila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
I eto logike, truljavi gumenjak smijes vuci a tvornicki atestiranu prikolicu za gnoj, sijeno itd.. to moras regat... ko tu koga j....??
 

Najnoviji postovi

Na vrh