• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pitao sam vec prije ali nisam dobio odgovor..
mora li na traktorima koji idu 40kmh biti naljepnica?
gotovo svaki novi ju ima i mislim da su sve bijele a ja sam jednu jedinu nasao i ta je sa crvenim krugom.. treba li mi uopce to?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bučo, pa baš ga zato "gnjavim" da nam reče kaj zna, da si svi skupa pomognemo :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je problem ovog foruma covijek nesto sazna i krene objasnjavat i na pola odustane jer ga je neko u necem ispravio umijesto da laicki objasni i uz pomoc ostalih da dodemo do tocnog a ne se nafrnjit!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@tibor...
Nisam još nigde pročital niti čul da je obavezna naljepnica brzine...no ja sam ju na Same stavil prije par god, nitko nikad nije nikaj pital u vezi toga.
Obična je bijela s crvenim krugom, piše 40 unutra.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Još je jedna najbitnija stvar šta ti zakoni nisu svuda jednako zaživili, i jednako se ne provode jel su ih napisli glupani koji ni sami neznaju šta to treba značiti, samo ovisi od policije kako gdje šta toleriraju, a općenito nas u sk i okolici ebu za svaku glupost.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega kolko su u sk policija zeznuta tolko je fer i korektna ako si i ti znam iz vlastitog iskustva!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sta nije bilo rijeci da kad prikopcas prikolicu da signalni trokut prebacujes s traktora na prikolicu:(think)::(think):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa cisterna,prikolice za gnoj i sjeno imaju svjetlosnu signalizaciju i dva mala trokuta.
Kaj tu nije dovoljno ili jasno i ako ste primijetili naljepnicu sa brojem 10 ili 20.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da samo po nasem zakonu ta svijetla nisu pravo valjana ako nemaju one norme ili kak se vec zovu!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kolega mi ima hurlimana xa 65 koji ide oko 40 km/h. Na tehničkom ga ne traže trokut ali prikolica koju vuče isti taj traktor mora imati trokut. Lani ju je regao tak da je to friško. Logike nema da ga je.... !
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kako nema logike. traktor koji ide 40kmh nemora imati trokut ali svaka traktorska prikolica ga mora imati. na kraju krajeva, nece ju uvijek vuci taj traktor, nekada ce ju zakvaciti i za nesto sporije. a uostalom, na prikolici taj trokut ne smeta ni najmanje..
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kako ima logike ? Pa nejde taj traktor svaki put 40 km/h. Zapravo rijetko kad ide toliko. Meni ima logike da mora biti taj trokut kad ju vozi sporiji traktor ali ovak :icon_scratch:. Nema veze. Naši zakoni ionak nemaju veze sa logikom i netreba previše raspravljati o bedastočama.
tibor88 - taj trokut meni ne smeta niti na traktoru niti ga mogu zapeti sa nečim
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ima logike jel ak je prikolica po papirima 25 ili 30 km/h ona je svaka zasebna i zasebno se gleda, a hočeš ti nju dogurati, dovući sa mali fergusonom ili nekim bjesnim traktorom do tehničkog, to uopće nema veze, bitno je ono šta piše u papirima do koje je brzine i kakav je zakon do xx km/h a kakav od xx...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Nisu badava na novim prikolicama signalni trokuti,za nešto već služi pa makar ako treba za premještanje na traktor kada je tehnički :D:
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
pa caka je bas u tome da traktori koji nemaju brzu getribu tj.max brzina im je ispod 40kmh moraju imati trokut a oni koji idu 40 i vise nemoraju imati trokut
isto i s prikolicama ako joj je u papirima max brzina ispod 40 mora imati ako je preko nemora,to mi je objasnjavao lik na tehnickom,jer imam traktor 80ks
i u papirima je max brzina 35 kmh i trazio me trokut na sto sam ja naravno protestirao ali ipak na kraju i stavio trokut!!:(think):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prikolice su večinom sve regane na brzinu od 30 kmh, nema "bržih" osim nekih velikih s kamionskim gumama i kočnicama na svim osovinama, no te su rijetke kod nas.

A kaj se tiće trokuta, obavezan je na traktorima koji se kreču do 30 kmh, sve iznad toga nebi trebao biti obavezan.

Mada taj trokut nije nigdje točno definiran u našem zakonu!
To je bila zapravo još jedna "krađa naroda"...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
U razgovoru sa jednim djelatnikom našeg ministarstva unutarnjih problema smo se dotakli trokuta i kazne.
On veli da za tehnički pregled trokut mora biti ali da ne postoji kazna po kojoj bi se neupotreba toga pomagala mogla naplatiti u prometu.
Pitali su svoje nadležne u vezi toga i nisu dobili odgovora.
Isto kao i za sigurnosni jaram, za tehnički mora biti (ovisno o godini, bla, bla, bla) ali kazna ako ga poslije nema nije definirana.

Ako on nezna ili laže ja mu pomažem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eto, tvoj odgovor samo potvrđuje i ono kaj sam ja čuo, znači ipak nije glupost, nego je tako kako je, ništa nije definirano!
 

Najnoviji postovi

Na vrh