• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Teško bolestan Ivica Todorić i rasprodaja imovine Agrokora

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
ja mislim da bi se mi svi skupa trebali ugledat u covjeka,a ne cekati kad rikne da se malo proveselimo... na stranu sve,dal je on to stekao legalno ili ne,ipak je u dvadesetak godina od sitnog svercera s starim vw kombijem postao najmocniji covjek u drzavi! svi bi se mi rado nasli na njegovom mjestu,i u njegovom dvorcu!

Cilj opravdava sredstvo? Da li se takvim vertikalama vodis i u privatnom zivotu? Sto kada ti postanes sredstvo? ili kada postanes imaginarna slika drustva?
Ili ako te to zbunjuje...moze i prvi korak...sto kada ostanes po strani,a netko dode do cilja?

Ako zelis nesto edukativno reci onda prvo edukacija...npr.prouci povijest...i to prvo onu u kojoj nisi zivio..nesto su ti vec forumasi naveli,pa ce biti lakse.

Nemoj mene i nekolicinu forumasa etiketirati da bi se: "nasli na njegovom mjestu,i u njegovom dvorcu" jer nama to nije potrebno. Vecina ovdje je svoj status stekla teskim radom i te vrijednosti ce ostati zauvijek. todino carstvo ce biti samo do vremena kada drugi zajasu zakon...koji spominjes kasnije.
Nadalje...edukacija o tom zakonu i zasto ljudi ne odgovaraju po istom zahtijeva elementarno poznavanje istog da bi se mogla razviti rasprava. Usporedba yugo zakona i hr zakona "sklesanog" u novoj drzavi je elaborirana tema na inim forumima...i jasno je objasnjeno zasto neki ne odgovaraju danas za prevaru. Kada to sve proucis tada ces shvatiti sto si napisao u izjavi koju citiram u potpunosti.
Entuzijazam za poslovne prilike gradi na temeljnim...prirodnim znanostima...ne na imaginarnom imidzu hr politicara. Ljudi su to prozivjeli i korigiraju te iz tog razloga...a ne jer im treba dvorac za zivot.
 
Posljednje uređivanje:

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Zašto se je raspao kada je bio toliko dobar ?, kakav vam je odgovor na to pitanje,

tko je rekao da se raspao? Skoro pola svjetske nacije ima njegova obiljezja jos uvijek u razno-raznim denominacijama ili punoj zastupljenosti..samo sto se drugacije zove ili prikazuje.
Kod nas...na sto si vjerojatno mislio...odg.Zato jer je to bio interes zapadnih sila i nomenklature ljudi koja je zeljela zarobiti resurse i kapital na ovom prostoru.Ukoliko trebas elaboraciju napisanog lako te se moze uputiti sto i gdje citati. Za pocetak mozes malo prouciti temu na nasem forumu "sto se iza brda valja".
Emotivno vecini nas raste kosa na glavi na spomen komunizma,ali cinjenice su nesto drugo.
Sa ovim te molim da ne shvacas da ja branim tekovine drugova ili se zalazem za isto. Drugovi su svoje lice pokazali prije dva desetljeca.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Da su svi hrvati sretni i zadovoljni,nitko se todoricem i njemu slicnima ne bi ni bavio,ni ispitivao porijeklo njihove imovine,ni pokretao ovakve teme.
to znaci da smo frustrirani,nezadovoljni nasim zivotima i pozicijom u drustvu,i da te vrijednosti koje spominjes (ne omalovazavajuci niciji rad ni trud) ipak nisu dovoljne da bi covjeka zadovoljile.
Je li on kriv sto netko drugi nije uspio? Dali se itko sjeti desetaka tisuca ljudi koji posredno i neposredno zive od agrokora,atlantica i ostalih? propast takvih kompanija znaci pola milijuna nezaposlenih na burzi,umjesto dosadasnjih tristotinjak tisuca. upravo zato oni nikad nisu,i nikad nece odgovarati za nekakve grijehe iz vremena tranzicije,a nekome jako pase sto narod i dalje razbija glavu s time,umjesto da se osvrne oko sebe. ne treba biti pravnik,ni poznavati zakon da se to shvati,i ne treba biti star sto godina,jer nekome ni tada ne dode iz guzice u glavu.
Kazes da ce todino carstvo unistiti novi zakon i novi ljudi. pa zar to isto ne rade svima ostalima? pa barem se kuka na sve strane kako nas unistavaju,i kako smo siromasni,kako nam je lose,a mi samo gledamo bogate,i opet se tjesimo,a ni sami sebi ne vjerujemo.

Lijepo je jedan poznati kolumnist napisao da u hrvatskoj jedino sto funkcionira je vremeplov u '45-tu. ja bih samo nadodao- i u '90-tu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Samo da on poživi još par dana.
Možda bude koristi i za mene , a poslije mu ja lako zapalim sviču
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
ja samo nisam lazni moralist. o uzorima nemam kaj puno reci,divim se svakom covjeku koji ima hrabrosti napraviti par velikih koraka na pravom mjestu i u pravo vrijeme,i kasnije ga ne uhvate. :)

Uf, daj reci gdje živiš da te dođem malo pokrasti tj. napraviti par velikih koraka za svoj mali OPG. Baš me zanima budeš li mi se divio kad ti popalim plastenike, strojeve i ostale stvari koje mi trebaju. Sviđa mi se onaj tvoj Zetor njega kradem prvoga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
dođi i probaj! :)
ako ja sve ostavim neotkljucano,i nezasticeno, novcanik u autu,a prozor otvoren,onda nisam drugo ni zasluzio!
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Da su svi hrvati sretni i zadovoljni,nitko se todoricem i njemu slicnima ne bi ni bavio,ni ispitivao porijeklo njihove imovine,ni pokretao ovakve teme.
to znaci da smo frustrirani,nezadovoljni nasim zivotima i pozicijom u drustvu,i da te vrijednosti koje spominjes (ne omalovazavajuci niciji rad ni trud) ipak nisu dovoljne da bi covjeka zadovoljile.
Je li on kriv sto netko drugi nije uspio? Dali se itko sjeti desetaka tisuca ljudi koji posredno i neposredno zive od agrokora,atlantica i ostalih? propast takvih kompanija znaci pola milijuna nezaposlenih na burzi,umjesto dosadasnjih tristotinjak tisuca. upravo zato oni nikad nisu,i nikad nece odgovarati za nekakve grijehe iz vremena tranzicije,a nekome jako pase sto narod i dalje razbija glavu s time,umjesto da se osvrne oko sebe. ne treba biti pravnik,ni poznavati zakon da se to shvati,i ne treba biti star sto godina,jer nekome ni tada ne dode iz guzice u glavu.
Kazes da ce todino carstvo unistiti novi zakon i novi ljudi. pa zar to isto ne rade svima ostalima? pa barem se kuka na sve strane kako nas unistavaju,i kako smo siromasni,kako nam je lose,a mi samo gledamo bogate,i opet se tjesimo,a ni sami sebi ne vjerujemo.

Lijepo je jedan poznati kolumnist napisao da u hrvatskoj jedino sto funkcionira je vremeplov u '45-tu. ja bih samo nadodao- i u '90-tu.

Ne bih se slozio da bi za Hrvatsku bio neki veliki problem kada bi agrokor, TDR ili neka slicna tvrtka propali. U pocetku bi jedan dio radnika ostao bez posla, ali brzo bi na to mjesto dosao netko drugi. Radnici bi opet radili. To su price koje nam komunisti vec 20 godina pricaju. U kapitalizmu je normalno da neka firma propadne, na njeno mjesto dolazi druga ili nekoliko drugih firmi. Naravno ako su zdravi trzisni uvjeti, koji kod nas nisu. Zamislimo kako bi hrvatska poljoprivreda izgledala bez Agrokora, Zita i sl. Vjerujem da bi u selima bilo vise farmi, vise poljoprivrednih proizvodjaca.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
bože sačuvaj gluposti... znači sad bi blagajnice u konzumu trebale bit sretne jer rade za 2500 mjesečno? daj gogo, razmisli malo o čemu pišeš, nema on tisuće zaposlenih, nego ima tisuće legalnih robova. evo, ove godine mi je rođaka zavaljo za šleper konzumnih šljiva. i nikom ništa, pojeo vuk magare. zamisli hrabrosti, dogovoriš se čovjekom za jednu cijenu, a kad te nazove da javi da je roba spremna, onda mu kažeš da ćeš uzet samo ako pristane na duplo manju cijenu s odgodom od par mjeseci. bili ti to mogo???
btw, mi i imamo barem 500 000 nezaposlenih, koliko je obrtnika koji ne rade, a nisu u registru? koliko ima studenata koji nešto kvazi studiraju zbog studenskih prava... mi smo u izmetu do grla, svi skupa, a tu smo gdje jesmo baš zbog todya i sličnih njemu. i onih koji im to zakonski omogućuju, naravno... samo se molite bogu da ne izbije nešto ko u grčkoj, jer mi smo u puno dubljem izmetu od grka, a što je još bitnije, svaka kuća ima po 2-3 duge cijevi. nedaj bože da netko to pokrene, samo me toga strah...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
........ evo, ove godine mi je rođaka zavaljo za šleper konzumnih šljiva. i nikom ništa, pojeo vuk magare. zamisli hrabrosti, dogovoriš se čovjekom za jednu cijenu, a kad te nazove da javi da je roba spremna, onda mu kažeš da ćeš uzet samo ako pristane na duplo manju cijenu s odgodom od par mjeseci. bili ti to mogo???
.........
To nije izmislio konzum , to su prekopirali od lidla , metroa i ostalih .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Na jednom komentaru o drugu Ivici na jednom portalu, sam ponudio jedan zgodan oglas,pošto on često preljeće sa svojom pticom blizu mog kraja kada ide u Garjavicu,AKO IMA NETKO RT -20 DA MU JE VIŠKA,ali nikada nikakvog odgovora,ako ubrzo baci žlicu bit će dan veselja u ovoj zemlji:icon_weed::icon_weed:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Da su svi hrvati sretni i zadovoljni,nitko se todoricem i njemu slicnima ne bi ni bavio,ni ispitivao porijeklo njihove imovine,ni pokretao ovakve teme.
to znaci da smo frustrirani,nezadovoljni nasim zivotima i pozicijom u drustvu,i da te vrijednosti koje spominjes (ne omalovazavajuci niciji rad ni trud) ipak nisu dovoljne da bi covjeka zadovoljile.
Je li on kriv sto netko drugi nije uspio? Dali se itko sjeti desetaka tisuca ljudi koji posredno i neposredno zive od agrokora,atlantica i ostalih? propast takvih kompanija znaci pola milijuna nezaposlenih na burzi,umjesto dosadasnjih tristotinjak tisuca. upravo zato oni nikad nisu,i nikad nece odgovarati za nekakve grijehe iz vremena tranzicije,a nekome jako pase sto narod i dalje razbija glavu s time,umjesto da se osvrne oko sebe. ne treba biti pravnik,ni poznavati zakon da se to shvati,i ne treba biti star sto godina,jer nekome ni tada ne dode iz guzice u glavu.
Kazes da ce todino carstvo unistiti novi zakon i novi ljudi. pa zar to isto ne rade svima ostalima? pa barem se kuka na sve strane kako nas unistavaju,i kako smo siromasni,kako nam je lose,a mi samo gledamo bogate,i opet se tjesimo,a ni sami sebi ne vjerujemo.

Lijepo je jedan poznati kolumnist napisao da u hrvatskoj jedino sto funkcionira je vremeplov u '45-tu. ja bih samo nadodao- i u '90-tu.

Iz napisanog proizlazi nekoliko zakljucaka...ili ti ne procitas napisano...ili pokusavas povuci neke teze koje su u tvojem objasnjenju kontradiktorne...ili ne razlikujes formu od sadrzaja,pa ispadne ovakav "cuspajz".
Nezadovoljstvo u drustvu je kompleksan pojam...nemojmo sada jos dodavati svih vrsta zacina u ono sto smo konkretno napisali jer je tema poprilicno jasna i moj refere analogno istoj.

Ovakva tema,o bolesti, je i meni usputna informacija..neka se covjek lijeci i zivi dalje(sistem jest takav i pogoduje tome da ce doci druga osoba slicnih interesa ili nasljednici nastavljaju dalje - tako da necija bolest nece rijesiti problem)...no tema o cemu dalje pises jest itekako vazna.
Da,takvi ljudi su krivi za to sto drugi nisu dobili niti priliku (zaista ne znam u kojim ti iluzijama drustva zivis kada ovako nesto napises!!) niti su tom prilikom mogli dokazati uspjeh..(no vec sam ti napisao da materijalni uspjeh nije sve...takva floskula ne prolazi kod nekih - ponavljam). Drustvo je nesto sakupljalo desetljecima i onda je netko to stavio u dzep.To je uspjeh?! Ili da pogledamo bilancu te firme i vidimo posluje li sa plusom??!
Deseci tisuca mogu zivjeti i bez agrokora i inih korporacija - dokazano na xy primjera...opet idemo od pocetka..treba se educirati kako funkcionira monetarni i fiskalni dio ekonomije u hr,pa tek onda napisati nesto o tome. Propast takvih kompanija kroz kratko vrijeme znaci slobodno trziste , nasuprot monopolu - osnove ekonomije su jasne i treba ih ponoviti,a ne ponavljati zastrasivanja politicara koji su u svojim znanstvenim radovima pisu drugacije,a pred kamerama iznose "planove".
Smisao,naravno,nije odjednom ukinuti takvu firmu jer to je fizicki nemoguce.
Posljedince npr. : U tom slucaju bi doslo do validne vrijednosti onih dobara i usluga koje zaista i vrijede u drustvu i ta disjunkcija bi bila ocita. Imaginarne gluposti koje su predstavljene kao vrijednost bi bile na ledu...

Ne odgovaraju zbog zakona koji su unaprijed provedeni da bi mogli biti "nevini". Preslika implementirana od svih drzava koje su to prosle od kraja 2.svj.rata.
Opet ponavljam...za takvu raspravu postoji vec gro elaboriranih tema i nepotrebno je , pod iniciranjem uspjeha, pisati o onome sto ti nije poznato. Radi se o elementarnim znanostima i temama koje su opcepoznate.
Odlican zakljucak...da eliti odgovara sto se trosi vrijeme na proslost i nepotrebne teme. Ne znam cemu onda sve ovo dalje sto iznosis??! Uocavas kontradiktornost?!
Od ovoga treba izuzeti prevaru privatizacije. Gdin iz teme je jedan od njih. Ako trazis taj uzor onda jases krivog konja.
Za navode koje si ti spomenuo...i uklopio moralne vertikale...entuzijazam u poslovanju...odgovornost pred zakonom...prevare unutar drustva i jos nekoliko tema je itekako vazno da se selektira sto se zeli reci. Zato jest potrebna pravna i ina struka.
Ljudi na ovom forumu najmanje pisu o 45-toj i paralelama do danas. To insinuiraju oni koji provode "reforme" stiteci monopol gdina iz teme.

Ponavljam...entuzijazam podrzavam,na korektnom uspjehu cestitam...no uzor je upitan. Postoje jos uvijek zivi svjedoci, i na ovom forumu, koji znaju tko su neki od spomenutih i tko je vecini u hr uzeo kruh sa stola bez pitanja pod floskulom uspjeha...
U hr se vidi tko je odgovarao za gospodarske igre...a tko nije i nece...ako te takva igra zanima moras imati vec moc u rukama ili ponuditi neke nove ideje..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
dođi i probaj! :)
ako ja sve ostavim neotkljucano,i nezasticeno, novcanik u autu,a prozor otvoren,onda nisam drugo ni zasluzio!

prijatel, ovo je uvrnuto..
treba glasiti ovako: ako ja sve ostavim neotključano i nezaštićeno, novčanik u autu, a prozor otvoren, tako me mora i dočekati.
jer ako je čovjek više kriv što nije pospremio i zaključao od onog koji je ukrao, oteo, otuđio, tu neš grdo ne štima...

inače, ova tvoja rečenica...to isto sam čuo od policajca kad su mi ukrali pumpu za vodu...
a za koji k..... njih plaćamo ako na svojem nemoš niš ostavit...

ozbiljno se brinem za nove generacije...:icon_neutral:
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Da, to je slika drustva u kojem zivimo. U nekim uredjenim drustvima smijes ostaviti sve otkljucano i tako ce te docekati kada se vratis. Sto je drustvo neuredjenije, treba vise kljuceva, zidova, pasa cuvara, zastitara, kamera i slicnih pomagala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Outlander-pise ti sve ispod mog nadimka!

Korisnik2508-ako se firme na takav nacin oporavljaju,i vracaju se radna mjesta-zasto onda uopce imamo toliko nezaposlenih,i toliko ugasenih pogona?

itp-aha,po tvojem imamo 500 000 nezaposlenih. ok,i u drzavi koja je cijela u kurcu,skoro ko grčka,sramota je i ispod casti radit za 2500kn? i na ovakva sranja kroz kakva je prosao tvoj rođo se vise nitko ne obazire. pa nije to samo ove godine,ni samo kod jednog otkupljivaca. to je dobro poznati sistem,i s time svatko tko se bavi takvim poslom treba racunati. rođak bi morao gledati da pronade povoljnijeg otkupljivaca,ili investirati u hladnjacu jer mu se inace dobro ne pise.

MisterNo-kad smo kod cuspajza...ufff...
vidim da ti sve doslovno shvacas,i ne vidis puno stvari,a bacanjem "finih" rijeci neces postici da te netko razumije. mi ocito nikad necemo biti na istoj valnoj duljini, ali kazu da je svaka rasprava,dobra rasprava,mozda u buducnosti neki korisnik foruma pronade i ovu raspravu zanimljivom.

DARIJUS- ma kakvo uvrnuto? kaj ti imas toliko povjerenja u ljude?
a kaj bi trebale nove generacije? slijepo hodati po svijetu,racunajuci na ljudsku dobrotu? ne znam te,ne znam ni dal imas djecu,ali dal bi njih ucil da su svi ljudi anđeli,i kako je sve ruzicasto,napravil ih naivnima i nespremnim na ono kaj ih ceka?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Outlander-pise ti sve ispod mog nadimk


@gogo,namjerno sam samo ovo citirala,jer ako ne razumiješ šta ti je @outlander rekao, a ovim svojim odgovorom si potvrdio da ne razumiješ,onda badava bilo šta drugo ti objašnjavati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ma znam ja dobro da je on to vidio,kao i svi ostali.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ovim odgovorom me nisi uvjerio - ja te nemogu natjerati da se izjasniš,ali bih voljela pročitati šta ti misliš da ti je rekao.Pritom mislim na njegov prvi komentar kojim je reagirao na tvoja ovdje iznešena razmišljanja.A svaka njegova daljnja opaska se veže na prvu iznesenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh