• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Teško bolestan Ivica Todorić i rasprodaja imovine Agrokora

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nisam vise u skoli da me se pita-sto je pjesnik htio reci? ono sto sam mislio napisati to sam i napisao,a ako se necija napisana rijec krivo shvati,e,to si je svatko sam kriv.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisam očekivala da ćeš reagirati kao uvrieđeni dečkić - djeluješ mi kao ozbiljan mladi čovjek koji je u stanju podnjeti kritiku i voditi otvoreni dijalog.I još mislim da se nisam prevarila,samo te malo ego gazi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da mi je bitno sto drugi o meni misle,ne bih se ni upustao u ovakve debate. mozete me proglasiti za redikula,stvarno,ne smeta mi.mozete misliti da ja ne shvacam sto su pojedinci napisali,ne smeta mi. ali opet kazem-sve vam pise ispod mog nadimka!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Uf, daj reci gdje živiš da te dođem malo pokrasti tj. napraviti par velikih koraka za svoj mali OPG. Baš me zanima budeš li mi se divio kad ti popalim plastenike, strojeve i ostale stvari koje mi trebaju. Sviđa mi se onaj tvoj Zetor njega kradem prvoga.


E moj @gogo,vidiš da ipak ne razumiješ.Ovu krađu si ti shvatio doslovno kao krađu.Nisi shvatio metaforički smisao cijelog posta,nisi se udubio u izrečeno,nisi čitao sa razumjevanjem.Kad si već spomenuo pjesmice - pjesmice se upravo tako čitaju,pa mislim da ako ih spominješ,onda ih voliš,a ako ih voliš,onda i znaš kako se čitaju.Oprosti na malo sarkazma,samo ti pokušavam skrenuti pažnju da temeljitije pratiš sugovornike i ne stavljaš se u poziciju napadnutuga nego sugovornika.Rasprave se ne potenciraju zbog sukoba mišljenja nego zbog usklađivanja i korekcije osobnoga ako ustanovimo da naša nisu realna.

Tvoje generalije nemaju nikakve veze sa @outlandreovom opaskom.

Evo,sada ćeš opet ti izreći svoj komentar,naravno,osjećati ćeš se pozvanim,i to je tvoje pravo.Ja više neću reagirati jer smo ovo razvukli u trakavicu,ali možemo dijalog nastaviti na konkretnoj temi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dobro vam ide,svaka cast,jos koja godina i magistrirali bi. steta kaj niste bolje iskoristili svoj talent. necu ni ja vise razvlaciti ovo,makar je bilo dosta zanimljivo. nisam se nasao uvrijedenim ni napadnutim,za to bi bilo potrebno puno vise! ja idem na rucak,a vi uzivajte!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da su svi hrvati sretni i zadovoljni,nitko se todoricem i njemu slicnima ne bi ni bavio,ni ispitivao porijeklo njihove imovine,ni pokretao ovakve teme.
to znaci da smo frustrirani,nezadovoljni nasim zivotima i pozicijom u drustvu,i da te vrijednosti koje spominjes (ne omalovazavajuci niciji rad ni trud) ipak nisu dovoljne da bi covjeka zadovoljile.
Je li on kriv sto netko drugi nije uspio? Dali se itko sjeti desetaka tisuca ljudi koji posredno i neposredno zive od agrokora,atlantica i ostalih?
Pa to i je osnovni problem,što se u ovoj državi nitko njima ne bavi,ali oni svima nama itekako rade o glavi...
Kako je moguće da bivši trgovac cvijećem,koji je prije 20-tak godina dilao karanfile po grobljima danas ima Hrvatsku?
Tebi nikako nije jasno da od Agrokora u ovoj državi nitko ne živi,nego je on najveći karcinom ove države...
Sa poticajima koje ta firma pobere godišnje u poljoprivredi on plati kompletno sve svoje zaposlenike u godini dana,pa kako onda može njegova propast biti prijetnja za ovu državu,kad njegove radnike država plaća iz vlastitog džepa?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
I još je najveći uvoznik i zatire bilo kakvu ozbiljniju poljoprivrednu proizvodnju u RH osim vlastite.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ako je tebi NORMALNO da netko radi za 2500 kn mjesečno, onda mi ne živimo u istoj državi... evo konkretan primjer, žena razvedena od muža. troje djece, od toga dvoje malodobne. mogu li oni živjet od te plaće blagajnice u konzumu???? mislim da je svaka rasprava suvišna... najbolje da svi koji nisu rasprodali obiteljsku zlatninu doniraju nakit pa ćemo fino napravit zlatni spomenik našem hranitelju i njegovoj sviti. živio todorić (a nama što ostane)!
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Ovogodisnje cijene poljoprivrednih proizvoda (psenica, suncokret, kukuruz) su bile nize od onih u zemljama okruzenja. (Madjarska, Srbija). Za te cijene je zasluzan kartel koji se zlocinacki udruzio i odredio cijenu glavnih ratarskih kultura sa kojima mafija trguje. Pogledajte cijenu na primjer psenice danas. Otkupili su je za 1 kn/kg. Neka sada netko objasni kakva je korist za RH i njene gradjane od toga?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a di je luka u vukovaru? još su se u agroglasu hvalili kako im je država dala sredstva za obnovu, a na kraju teksta piše kako prvenstveno ciljaju na žitarice iz vojvodine, rumunjske i bugarske...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Te žitarice nisu toliko opasne za zdravlje,kao one iz Argentine,Meksika i Brazila...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,455
Ljetos sam svojim ocima vidio kako dolazi pocisceno smece iz rumunjske a nasa psenica odlazi uzvodno.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Jednog dana kad Todorić ode u vječna lovišta svi se nadaju da će se Agrokor raspasti. Nažalost to se neće dogoditi. Zabluda je da jedan čovjek može voditi toliko firmi i u sve biti upučen. On je na vrhu piramide. Njegov posao je da "broji novac" i analizira uspješnost poslovanja stotina menađera koji su stvarno vodstvo Agrokora te po potrebi zamjeni onoga koji ne ispunjava kvotu. Nakon smrti njegovo mjesto će zauzeti netko drugi iz dinastije, pa netko treći... i za par stotina godina imat ćemo modernog faraona, vladara Balkana. Agrokor je država u državi, i svakim danom je sve močniji. Uzeli su zamah i uništavaju sve pred sobom, konkurenciju, nepodobne proizvođače, pa čak i državu i sve to čine na naoko legalan način. Ima li načina da ih se zaustavi? Imaju kompletnu strukturu od proizvodnje, trgovine do prodaje.. Po meni jedini način da ih se zaustavi je bojkot Konzuma i svih Agrokor robnih marki.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Citiranje prethodnih postova

Dečki, pripazite na nepotrebno citiranje prethodnih postova.
Idući put brisal bum sve takve postove!
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
almo onda bojkotirati konzum pa kupovati u kauflandu,lidlu,billi,intersperu itd
uvijek ću prije kupovati u našim lancima nego u stranim
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
naravno, negdje sam pročito da je 47% agrokora u vlasništvu neke tvrtke iz engleske, baš ću potražit po netu jel ima išta o tome. osobno, ne pamtim kad sam zadnji put kročio nogom u konzum, a svojima doma sam zabranio kupovinu agrokorovih proizvoda. mada to i nije neki problem, samo preskočiš smeće na policama i to je to...
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
I ja sam za poticanje domače proizvodnje ali Konzum je priča za sebe i nije bolji od bilo kojeg stranog lanca. Ionako je največi uvoznik robe u RH i kupujuči kod njega zapravo kupujemo puno toga što nije Hrvatsko iako često mislimo da je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh