• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Teško bolestan Ivica Todorić i rasprodaja imovine Agrokora

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ja mislim da bi se mi svi skupa trebali ugledat u covjeka,a ne cekati kad rikne da se malo proveselimo... na stranu sve,dal je on to stekao legalno ili ne,ipak je u dvadesetak godina od sitnog svercera s starim vw kombijem postao najmocniji covjek u drzavi! svi bi se mi rado nasli na njegovom mjestu,i u njegovom dvorcu!
srecu
Nikad nebi htio nista njegovo,oteto prokleto a I srecu I zdravlje nekupuje nikakavnovac a pogotovo mir u dusi.sve su to :icon_evil: posla.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E moj Gogo,ja bih radije da zaživi komunizam u punom smislu riječi,onaj marksistički,primarni- radi koliko možeš,uzmi koliko trebaš.Svaki čovjek na ovom jebenom svijetu prepunom nepravde ,a da svi todorići,i njima slični završe ko njima slični u francuskoj revoluciji.
I vjeruj mi da nikada,baš nikada,da živim tisuću života jedan za drugim ne želim biti todorić.
Voljela bih da za moga života narod,sve nacije svijeta, shvate da mogu zgaziti parazite i samim rođenjem imaju prirodno pravo na dostojan život.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Johabica .......
Skidam kapu na svakoj rijeci !!!! :icon_pray::icon_pray::icon_pray::(clap)::(clap)::(clap)::(y)::(y)::(y):
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
ja mislim da bi se mi svi skupa trebali ugledat u covjeka,a ne cekati kad rikne da se malo proveselimo... na stranu sve,dal je on to stekao legalno ili ne,ipak je u dvadesetak godina od sitnog svercera s starim vw kombijem postao najmocniji covjek u drzavi! svi bi se mi rado nasli na njegovom mjestu,i u njegovom dvorcu!
Nitko se ovdje ničemu ne veseli,nego vlada zabrinutost o blokadi medija u Hrvatskoj,čiji je on distributer i djelomično vlasnik...
Ne znam na koje bi se to poteze ovog gospodina trebali mi ostali ugledati?...90% ljudi na ovom forumu nije uopće sposobno napraviti neke stvari drugim ljudima kao dotični gospodin,jer im to njihov moral,kućni odgoj ili vjera ne dozvoljavaju...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh,pusti ti to,svi znaju kako miris novca i moc djeluju na ljude... iznenadio bi se koliko se ljudi koje poznajes u dusu promijene cim malo bolje krene!on je ocito bio na pravom mjestu,u pravo vrijeme,uhvatio tok,i eto ga! dal se protiv njega vodio kakav postupak? dal je bio ikad osuden za neku kradu,malverzaciju,otimacinu? ako ste svi tako moralni,onda morate znati za onu-"svatko je nevin dok mu se ne dokaze suprotno"!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
volio bih da ove što spominju i hvale komunizam pitati Zašto se je raspao kada je bio toliko dobar ?, kakav vam je odgovor na to pitanje, niste na svojoj koži osjetili ono što je on donio u lijepoj našoj nisu na vas pucali, rušili vam kuće i ubijali vaše bližnje pred vašim očima, silovali i druga zla radili sve sa zvjezdom petokrakom na šljemu, i zato što to niste osjetili razumijem vas, ali probajte o tome malo razmisliti jer svaka akcija ima i svoju reakciju
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
E moj Gogo,ja bih radije da zaživi komunizam u punom smislu riječi,onaj marksistički,primarni- radi koliko možeš,uzmi koliko trebaš.Svaki čovjek na ovom jebenom svijetu prepunom nepravde ,a da svi todorići,i njima slični završe ko njima slični u francuskoj revoluciji.
I vjeruj mi da nikada,baš nikada,da živim tisuću života jedan za drugim ne želim biti todorić.
Voljela bih da za moga života narod,sve nacije svijeta, shvate da mogu zgaziti parazite i samim rođenjem imaju prirodno pravo na dostojan život.

To je fizikalno realno kao i perpetuum mobile:icon_e_biggrin:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
volio bih da ove što spominju i hvale komunizam pitati Zašto se je raspao kada je bio toliko dobar ?, kakav vam je odgovor na to pitanje, niste na svojoj koži osjetili ono što je on donio u lijepoj našoj nisu na vas pucali, rušili vam kuće i ubijali vaše bližnje pred vašim očima, silovali i druga zla radili sve sa zvjezdom petokrakom na šljemu, i zato što to niste osjetili razumijem vas, ali probajte o tome malo razmisliti jer svaka akcija ima i svoju reakciju

Ma je,o tome o čemu ti pričaš ja doista ništa neznam,ali ja niti nisam spominjala komunizam o kakvom ti govoriš.Iako bi se na tu temu mogao cijeli forum naraviti,ovdje o tome nećemo - zaista nije mjesto za takvu raspravu.
Spomenula sam ideju komunizma,načela na kojima je zamišljen,u vrijeme kada ih ljudi još nisu iskrivili.
Ako malo dublje razmisliš,shvatiti ćeš da primarna ideja komunizma ide uz bok krščanskog nauka. Načela su im ista.A to što su utopistička kao što veli hodor,krivnja je u nama samima.
Nocac kvari ljude?Moja je mama našla doslovno punu torbu novaca pred četerdesetak godina.Bili smo teška sirotinja,sa jednom kravicom. Tražila je vlasnika i vratila do zadnjeg dinara,bez da je uzela ponuđenu nagradu.
Meni i mome mužu je pred desetak godina čovjek za tri vreće krumpira dao sve novce koje je dobio za tele koje je maločas prodao.I okrenuo se i otišao.Zaustavili smo ga,odbrojali kolio je trebalo za krumpire,i ostalo mu vratili.
Ne kvari novac ljude.Takve koje kvari zapravo nemože pokvariti.Oni su već pokvareni.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
ja mislim da bi se mi svi skupa trebali ugledat u covjeka,a ne cekati kad rikne da se malo proveselimo... na stranu sve,dal je on to stekao legalno ili ne,ipak je u dvadesetak godina od sitnog svercera s starim vw kombijem postao najmocniji covjek u drzavi! svi bi se mi rado nasli na njegovom mjestu,i u njegovom dvorcu!

Nece biti da je poceo sitnim svercom. Zar si zaboravio ono povjerenstvo sto je istrazivalo gdje je nestalo zito (robne rezerve)? Nitko ni danas ne zna gdje je "nestalo" zito.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
oni jesu istrazivali,ali nisu nasli nista! po zakonu je on nevin covjek.
pocetkom devedestih su on i njegov otac prodavali jabuke i krumpir po zagrebu,a kazu da mu je stari isto bio sposoban,i takvi su u onim vremenima postajali bogatasi preko noci.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Ma je,o tome o čemu ti pričaš ja doista ništa neznam,ali ja niti nisam spominjala komunizam o kakvom ti govoriš.Iako bi se na tu temu mogao cijeli forum naraviti,ovdje o tome nećemo - zaista nije mjesto za takvu raspravu.
Spomenula sam ideju komunizma,načela na kojima je zamišljen,u vrijeme kada ih ljudi još nisu iskrivili.
Ako malo dublje razmisliš,shvatiti ćeš da primarna ideja komunizma ide uz bok krščanskog nauka. Načela su im ista.A to što su utopistička kao što veli hodor,krivnja je u nama samima.
Nocac kvari ljude?Moja je mama našla doslovno punu torbu novaca pred četerdesetak godina.Bili smo teška sirotinja,sa jednom kravicom. Tražila je vlasnika i vratila do zadnjeg dinara,bez da je uzela ponuđenu nagradu.
Meni i mome mužu je pred desetak godina čovjek za tri vreće krumpira dao sve novce koje je dobio za tele koje je maločas prodao.I okrenuo se i otišao.Zaustavili smo ga,odbrojali kolio je trebalo za krumpire,i ostalo mu vratili.
Ne kvari novac ljude.Takve koje kvari zapravo nemože pokvariti.Oni su već pokvareni.

Dobro napisano. Upravo je taj Todoric ukrao zajednicki novac i na njemu izgradio svoje carstvo, na zalost nije jedini. Tko bi to isto ucinio ne razlikuje se od njega. Samo ima jedna stvar kojom lopovi nisu ovladali, a vjerojatno ni nece. Zove se biologija. Svaki zivot ima svoj kraj. Kada zivot zavrsi sve sto smo stekli (posteno ili neposteno) ostaje nekome drugom.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
pocetkom devedestih su on i njegov otac prodavali jabuke i krumpir po zagrebu,a kazu da mu je stari isto bio sposoban,i takvi su u onim vremenima postajali bogatasi preko noci.

Ma nemojte nasjedat na te priče, oduvijek je on bio imućan. Šatro krenuo kao cvjećar... bla bla bla... Pa nije ga Franja slučajno odabrao. Otac mu je bio bankar u Yugi, šefovska mjesta po nekim poljoprivrednim bankama i takve gluposti... Početkom devedesetih se već vozi sa političkom kremom te Lukovićem i Prkom po vlakovima...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,726
Djeca "uglednih" komunista. On, Tedešić (tedeschi danas), Josipović i ostala ekipa. Razmažena djeca onoga vremena nemaju morala.
Nije se socijalizam raspal radi nas, već radi njih.
Malo pročačkajte "što se iza brda valja".

Gogo, čudne uzore imaš. Vidi se da si još mlad (spominjal si i da bi sijal GMO radi profita). Ako neznaš, i Las Vegas je nastal na mafijaškom novcu. Nakon kaj su ga izgradili, postali su ugledni građani, i više nitko nije sumnjal u njihovo poštenje...
Pametnom dovoljno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja samo nisam lazni moralist. o uzorima nemam kaj puno reci,divim se svakom covjeku koji ima hrabrosti napraviti par velikih koraka na pravom mjestu i u pravo vrijeme,i kasnije ga ne uhvate. :) a i sam znam da sam na jeziku jaci nego na djelima,pa od toga ne bude nista.
danas nije kao prije pedeset godina,ako te vrijeme pregazi,vise nema povratka,u par godina ste i ti i tvoja proizvodnja zastarjeli i suvisni. zato treba iskoristiti svaku priliku. eto,jos se sve tocno ne zna,ali su krenula razna dogovaranja,i nekoliko velikih proizvodaca koji skupa obraduju oko 3000ha hvata korak s vremenom u sljedecim sezonama,ako me kuzis.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Čovjek treba da ima mjeru , bez mjere sve gubi smisao
Džaba tebi brdo novaca ako nemaš sa kime da ih potrošiš , to je samo hrpa papira
Džaba ti i kule i gradove ako nemaš sa kime da u njima živiš , to je samo hrpa zidina

Sada mi na pamet pada jedna izjava iz filma :(think):
[YT]www.youtube.com/watch?v=nr_d8DwxfDw[/YT]
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Djeca "uglednih" komunista. On, Tedešić (tedeschi danas), Josipović i ostala ekipa. Razmažena djeca onoga vremena nemaju morala.

Tedeschi je baš lopina, on i ćaća su ukrali lovu šta su ljudi skupili za oružje za obranu RH i s tim su krenuli u biznis.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ma nemojte nasjedat na te priče, oduvijek je on bio imućan. Šatro krenuo kao cvjećar... bla bla bla... Pa nije ga Franja slučajno odabrao. Otac mu je bio bankar u Yugi, šefovska mjesta po nekim poljoprivrednim bankama i takve gluposti... Početkom devedesetih se već vozi sa političkom kremom te Lukovićem i Prkom po vlakovima...

Priče, pa todorić je iz mog kraja. njegov stari je s našim lokalcima onda opelješio agroposavinu.
I najbitnije je da su su svi bili na tapeti osim njega.
Na prvi znak prodaje, RH je odmah trebala aktivirati jamstva. todorić je dobio državna jamstva od 750 mil. eura za kredit. Kako mu je uopće dozvoljeno tako prodavati.
A još zanimljivije je kad upitate sve te naše "uspješne tajkune" kako su došli do prvog milijuna, to je pitanje zabrenjeno.
 
Na vrh