• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Težina traktora zetor

Marko7711

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
33
Pozdrav forumaši
Da li ste vagali svoje traktore i koja je njihova težina
Evo jučer sam išao po sjeme i gnojivo pa sam stao na vagu sa svojim zetorom sa full tegovima i evo rezultata
3520 kg za traktor bez prednje vuče
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,672
6211 bez tegova, sa gumama 14.9-28 i 6.50-16 2930kg i tvorniči po papirima i u stvarnosti, ovisi količine goriva i blata nategne i do 3000
 

Marko7711

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
33
Na ovome 7711 su gume 460/85r30 (18.4-r30) radijalne i prednje 9.00-16
I eto full tegovi
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,970
Pozdrav forumaši
Da li ste vagali svoje traktore i koja je njihova težina
Evo jučer sam išao po sjeme i gnojivo pa sam stao na vagu sa svojim zetorom sa full tegovima i evo rezultata
3520 kg za traktor bez prednje vuče
Pozdrav, pa vjerujem da većina je, a zašto ti je to važno? Baš si htio saznati koliko ti traktor ima kg, ili zbog nečeg drugog?
 

Marko7711

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
33
Pa odprilike sam znao da je preko 3 tone ali kako sam išao na vagu zanimalo me koliko je stvarno težak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,672
Meni se po slici učinilo da su 34, valjda zato što su 18.4, inače bez tegova nije velika razlika u kilaži između 62, 72 i 77
 

Marko7711

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
33
Ma da, tu su oni negdje po kilaži.
Ako su veće gume i eto utezi to mjenja onda težinu dosta. Ali sa 3,5 tone težinom mislim je dosta ozbiljan stroj...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,970
Zetor je dobar traktor, doduše kod nas ih nema puno u selu, u mojoj blizini ima 2 komada 7745 i 5245, imao sam prilike isprobati oba traktora. Šteta što se susjed ne odluči za prodaju 7745, vjerojatno bi ga uzeo, on je u penziji, ne radi puno, ili gotovo ništa s njim i većinom stoji, nažalost propada.
 

Frenki F3

Dobro znana faca
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
205
A 5245 ?!? Je to preslab motorček za taj tenk? Pitam, jer 5211 mi je samoj granici kilaža/konji..i isto je min 2.9 t
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,970
A 5245 ?!? Je to preslab motorček za taj tenk?
Nisam sa njim radio teške poslove i nemam toliko iskustva i prakse, motor ima ako se ne varam 34kW (3cilindra), od toga sama težina traktora je oko 3t. Ovisi kakva im je getriba, o tome će više znati reći poznavatelji/vlasnici Zetora.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,672
A 5245 ?!? Je to preslab motorček za taj tenk? Pitam, jer 5211 mi je samoj granici kilaža/konji..i isto je min 2.9 t
To sam dosta komentara vidio da jest preslab, ali ja osobno se ne bih složio, uzmi IMT549 sa duplom vučom koji je po snazi motora tu negdje ako se ne varam, ali je možda i tonu lakši (opet ako se ne varam) zapneš u blatu sa IMT on će skakati kao baran...ali u mjestu, onda dođeš sa 5245, zakopčaš se pred IMT, ugasiš IMT, ako mu je puno prva brza onda 4. ili 5. spora i on iznese i imt i teret...dalje, imt će možda brže orati u laganoj zemlji, kad je idealno oranje, ali zetor će jednako orati i u teškoj zemlji i po klizavom...ali ok, to je samo moje razmišljanje bez uvrede vlasnicima imt.
 

Marko7711

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
33
Dobar je zetor 5245,za svojih 50 ks i težinom nosi on to dobro
Naravno strojeve za traktor od toliko konja, bzvz je kaciti na njega plug od 3 brazde ili neku vucenu tanjuracu, nije da nemoze vući ali ići će polako
Tako da za svoje konje pravi stroj sigurno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,285
Je, samo je radi toga crknuti konj na cesti.
Masa je dvosjekli mač. Lakše ju je dodati, a nemoguće skinuti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,285
Naravno.
Ono kaj sam štel u prethodnoj poruci naglasiti je namjena.
5245 sa svojom relativno velikom masom je prikladniji za teške poslove, pri malim brzinama, dok su lakši traktori, poput spominjanog 549, prikladniji za transport i slične lakše poslove.
Njih se može opteretiti da budu teški ko 5245 i da mogu obaviti neke poslove koje može i on, no njega se nemre olakšati da bude dobar pri većim brzinama.
 

Frenki F3

Dobro znana faca
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
205
Ma, dopal mi se 5211u ovih godinu dana koliko ga imam, samo mi je malo napred nestabilni. Budem riješil sa utezima . Zato si mislim da je 5245 najtaman u tom smislu. A i lijep mi je onak dupljak. No, cijena im je astronomska, prenapuhana. I sigurno se sve mora u nižim brzinama odrađivati jer dodatna masa+unutarnji otpori kompleksnije izvedbe uzimaju svoj danak u snazi. Nafčiš se šaltati ako ništ drugo 😁
 

Frenki F3

Dobro znana faca
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
205
Nekad davno, zacvikali smo u šumi, moj pokojni otac, tetec i nas par klipana. Nametali tehnostrojku jednosovinku punu drva zakačenu za 539 i gas. Došel otec na korenje, zavrtelo, i hitilo ga nazad u bukvu. A brijeg u pm. Nema dalje. Imali gore trupce natovarene koji su virili van iza, kak je pogodil bukvu, gornji trupac je proletel i pogodil blatobran i strgal lampe ( sreća pa nije u kabinu ). Nemreš istovariti, sve zacvikano. Otišel stari po pajdaša ( isto već pokojnoga )i došli sa 5011 bez kabine. Daj beži, cuknul je i 539 i prikolicu bez pardona. Nikad to nebum zabil. I znam da nije puno gasa čovek daval jer je rekel da se zetor hoče osoviti kad ne paziš. Nemate pojma kak mi je krivo kaj nisam zetora kupil dok mi je stari bil živ...da ga samo jenput proba
 

Najnoviji postovi

Na vrh