• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tikvica

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
eto, ja bi pomogao, ali ne radim tikvicu na otvorenom, nego samo u plasteniku...
od problema bi mogao imati lisnu uš, i to je uglavnom to...
redovito obiranje, i navodnjavanje naravno...
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
pozz,ostala mi jedna parcela viška i nešto sjemena hokaido tikve,prošle godine sam se grdo opeko,70,% san bacio,no nisam jedini pa si mislim možda ova godina bude bolja jer će ljudi masovno odustati......htio bi ko i lani posijti direkt sjeme u zemlju.........ima li ko kakava iskustvasa herbicidima u tom slučaju,prije sadnje,poslije........ja sam prošle napravio experiment i pokazalo se vrhunski,ali sa flancima,a sad bi sijo i riješavo nekako korov........hvala na svakom savjetu
 

abertosa

Novi član
Tu od
5 Kol 2016
Poruka
17
bolje nemoj direktno sijati jer ako tikve uzgajaš iz presadnica dobiješ oko 20% veći prinos, a i druga stvar, kao što kažeš, korovi, a i treća, bar meni, sovice pozemljuše

korove najbolje rješavati sa malč folijom prije sadnje
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ma ne zanima me prinos,tek da nešto bude na zemlji,a presadnice sam trebo ranije onda odradit,sovica nije problem,imam sredstvo
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Pozdrav, vidim da je tema neaktivna, ali mozda netko odgovori. Zanima me da li je tko sadio "jesensku tikvicu" odnosno kada ju je sadio ili sijao direktno u zemlju, zanima me par stvari a nigdje ne mogu naci informacije. Hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
to je više problema nego koristi...mislim na kasniju sadnju...
deformira plod, trune, pepelnice ko u priči...
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Parcela je pospricana dual goldom prije 10-tak dana.Mogu li se posaditi presadnice tikvica ili dg smeta?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ajde provjeri u temi buče/bundeve, mislim da se može s dualom špricati njih, a tikvica je najsrodnija bundevama...
ja sadim tikvice na crnu foliju, pokazalo se idealno... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh