• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Kućište hidrogeneratora za Končar?
Magma Požega je stranka,vjerovatno nekakvi stator,možda za Končar
Sad je trenutno na karuselu na tokarenju
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Moguće je da je onda za ĐĐ. Oni su njihovi kooperanti… Neko veliko SN kućište 😛
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
@mtd001 Ozbiljni poslovi idu za ozbiljnu firmu (y)(y) Tačno sto kaze Matija nema mjesta za zajeb ,nedaj boze ako neka tolerancija ode u plus/minus za 4-5 stotih :confused:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Najbolja su za raditi ispušna kućišta za turbine,ako se kaj zareže može se variti😉😂,oni i tak izgore kroz neko vrijeme upotrebe
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Jel turbine navlačite na osovine ? I mislim da 99% osovine brusite jer nema kvaliteta obrade bez brusenja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Jel turbine navlačite na osovine ? I mislim da 99% osovine brusite jer nema kvaliteta obrade bez brusenja.
Više ih ne radimo,mislim na osovine. Dolazile su sirove pa su se kod nas obrađivale na velikom tokarskom stroju. Kućište turbine se sastoji od više komponenti i one se spajaju na gradilištu.
To je u Končaru slikano?
Ne,kod mene u firmi,GE Hrvatska
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Aa vidim imate i neki oglas u firmi ,radnik na numericki upravljanoj masini .Vjerovatno tokar ili glodač na običnoj mašini.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,657
Ja sam jednom tokario ekscentar. Bilo mi je dovoljno da jednu paknu "zaboravim" uglaviti u amerikaner, po redu! Ne sjećam se da li je to bila jedna ili dvile "loze" navoja.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Slična situacija je bila kod mene , mali amerikaner sa 4 pakne neki je komad bio ''ružan'' i samo malo zavojnice je drzalo pakne i kako sam ja to stego malo jače pukne zub na pakni. Jooj uzeo bi amerikaner i 10 pari pakni samo da nisam slusao ono sranje i pametovanje ...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
20220320_100651.jpg Ja juče za neku remenicu pripremao komad. Od sečenja se zakalio. Na 20 obrtaja odbija nozeve neda se. Polomio 3 pločice, uznem ostrenu vidiju no one sr tupe jedva sam ga uravnao. Ma pustim da polako dere i onda nešto drugo radio.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nema nista gore nego kad tako ručno rezačem osijeku ,pa bude grbavo.Muka dok se obijeli.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Ma kad nađem koje je rezala plazma to je oko. Problem je matrijal ovo je 50 mm ploča i nađem komad na otpadu 200x400mm pa ih zamolim da njihov rezač presiječe, i malo umije ćoškove. Naravno to je grbavo i zakaljeno jer je čelik. Ma morao odmah u vodu da mogu da idem ko će dočekati da se to ohladi.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Danas podvečer se malo poigrao i napravio si leteći nož sa izmjenjivom pločicom. Još ispolirati prihvat (16 mm) i urezati 3 imbus šarafa m6 za prihvat noža.
 

Prilozi

  • leteći nož.jpg
    leteći nož.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 24

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Današnji prekrasni dan potrošio sam na izradu štos štange na tokarskom stroju koja bude poslužila za izradu utora za kajle (ako bude ikad zatrebalo, neka se nađe). Nož sam napravil od potrganog borera za centriranje pa ga budem prilagođaval kad za to dođe potreba.
 

Prilozi

  • štos štanga 1.jpg
    štos štanga 1.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 26

Najnoviji postovi

Na vrh