• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Imamo iste haltere. Kako stojiš sa halterima koliko ih imaš. Koliki je razmak između vertikalnih nošenja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Današnji prekrasni dan potrošio sam na izradu štos štange na tokarskom stroju koja bude poslužila za izradu utora za kajle (ako bude ikad zatrebalo, neka se nađe). Nož sam napravil od potrganog borera za centriranje pa ga budem prilagođaval kad za to dođe potreba.
I kad ide stroj u pogon? 🙂
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Imam ih svega par komada koje sam kupil sa strojem, druge nisam nabavljal. Namjeraval sam ih kupiti na Banggood-u, ali sam odustal. Kad se potrgaju onda budem tražil druge.
Ne razumijem pitanje za razmak vertikalnih nošenja pa ti ne mogu odgovoriti.

I kad ide stroj u pogon? 🙂
E, kad bude potrebe.... nadam se da bude služio svrsi.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Donio ljudina danas špinglu da mu produžim navoj. Reko otkud ovoliki cement po njoj i po matici ? Da nije maknuta iz cementare on se smije kaze šutii ne pitaj ,pravim cijetku (žećku) za jabuke. Pa reko kud nadje lijevi navoj al reko pohvala ti je što je od inox-a :D nema joj smrti .
1.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Imam volju i namjeru napraviti kutnu ploču 200x200 mm. Nabavio sam ploču 20mm debljine. Namjeravam 2 komada zavariti pod 90 stupnjeva sa trokut pojačanjima sa zadnje strane. Glavni posao je kako onda poglodati donju, prednju i bočne strane da to bude točno i napravljeno kako treba. Ako tko ima kakve savjete kako to izvesti biti ću zahvalan.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ehh to je za borverka poslić laganica. To hoces vinklo da pravis ?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Kutna ploča (angle plate). Drugi naziv ne znam. "L" ploča sa utorima za prihvat komada za obradu. Nisam siguran da ja to mogu kvalitetno obraditi na glodalici. Napraviti, a da nije sve u vinklu 100% nema smisla. Vidim da tih ploča ima sa mogućnosti promjene kuta, ali to je još teži zahvat. U prodaji su skupe kao sam dragi kamen.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Moze se uraditi na glodalici ali malo je zajebanije u vidu centriranja da bi ti sve bilo paralelno. Morao bi ravnati jednu ravninu i bočne stranice pa onda okrenuti i centrirati 100% to obradjeno ,stegnuti momački pa obradjivati drugu stranu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,168
Drugi način skoro da i ne postoji..
Jedino da komad leži na stranicama koje se ni neće obrađivat, pa se bez okretanja i otpuštanja obrade obadvije strane koje bi se koristile..
Glodali bi se utori za stezanje ili bi bili samo navoji? 🤔
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Razmišljam da je možda jednostavnije izbušiti rupe i narezati navoje. Budem malo pregledal internet ima na YouTube-u dosta tih korisnih filmića pa budem ocijenil kaj je za moje znanje i tehniku najprihvatljivije. Htel bi i bočne strane obraditi kaj bi to bilo kak treba biti. Budem započel pa kako bu vremena, i znanja. Volje ne nedostaje.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Hoces vjerovatno ovako da pravis ,mi to kažemo vinklo. Najvise koristimo na borverku. Probaj na glodalici ali samo obrati paznju na centriranje i kad ga okrenes da ravnas onu drugu stranu obrađenu dovedi u vinklo vertikalno i centriraj po dužini ,ako me razumijes.
1649184415849.png
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Da, to je to. Kutna ploča ili vinklo kako vi to zovete. Možda da naprije poravnam jednu ploču sa oba dvije strane, onda zavarim na nju drugu ploču pod 90 stupnjeva + trokute za pojačanje. Onda bi mi ostala za obraditi samo ta jedna ploča, ali bi se morala obrađivati vertikalno dok bi obrađena strana prve ploče bila pričvršćena za stol glodalice. Nakon toga bi išla obrada bočnih strana.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,168
Svako zavarivanje će deformirati ovu obrađenu stranu..
Jedino ak se napravi korekcija naknadno..
Po meni najbolje u komadu sve odradit. Na nekom obradnom centru je to pis of kejk. Samo da je 5 osni 👌👌
Kolko bi tq kutna ploča bila velika? 🤔
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Mislim da bude dosta velika i 150x150 mm. Debljina materijala je 20 mm pa ga varenje možda ne bude deformiralo, pogotovo ako se bude varilo postepeno. Budem probal pa kak bude, ako ništa drugo jedna škola više. :unsure: Za obradni centar je to pusi smouk, a za mene projekt godineo_O
 

Najnoviji postovi

Na vrh