• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Pa na toj čačkalici nožem baš. Zato sam i reko nožem. Mada moja škoda je bila sa patronama za šipke i ima poseban suport sa dva poprečna posmaka, osnovni sa 6mm korakom i kratki sa 1mm korakom, koji je služio za precizne pozicije i konbinacijom da se doda poluga za brzo odsijecanje šipke.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Evo i matica je gotova navoj Tr 44x6. Uz sav taj trud šlag na tortu je lijevi navoj :) Veliki plus je dobio direktor jer mi je donio originalni nosač sa pločicom za trapezni navoj uspona 6. Ja tamam počeo pripremati stiriju ,kaze ostavi to i dodji vamo da vidis nesto :D





 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Drugi način skoro da i ne postoji..
Jedino da komad leži na stranicama koje se ni neće obrađivat, pa se bez okretanja i otpuštanja obrade obadvije strane koje bi se koristile..
Glodali bi se utori za stezanje ili bi bili samo navoji? 🤔
CNC glodalica 5 osi.:ppozdrav: Šala malo, imam na poslu CNC amerikaner na stolu u stroju, mogućnosti sa tim su doslovno neograničene. Fora, al skupe stvari. Vjerojatno jeftinije od kompletnog stola koji se zakreće oko svoje osi...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Evo i matica je gotova navoj Tr 44x6. Uz sav taj trud šlag na tortu je lijevi navoj :) Veliki plus je dobio direktor jer mi je donio originalni nosač sa pločicom za trapezni navoj uspona 6. Ja tamam počeo pripremati stiriju ,kaze ostavi to i dodji vamo da vidis nesto :D
Jel dužina 100 +mm
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Vidim da jako volite tokarenje i slično.
Izvukao sam nasumično ove fotke iz svojih uspomena. Ovdje "dolje" sam proveo dobar dio života, bilo je to bezbroj lijevih i bezbroj desnih - mislim navoja i ovo mjesto je za mene zauvijek nezaboravno:
WP_20161207_11_08_10_Pro.jpg
Ova je bila u posjetu "našoj radioni održavanja", jedna "malo ozbiljnija getribica", od gore vidljivih strojčeka, gledanih iz ptičje perspektive:
WP_20170929_12_23_28_Pro.jpg
Uspomene... :love:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,168
To je prava firma u kojoj i za sebe možeš nešto napravit 😀🛠️🛠️
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
To kaj šiljak lijepo izgleda je samo prva stepenica. Bitno je da bude lijepo kalao drva ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh