• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kolega je sebi sam napravio šiljak ,donio kuci iz firme originalni i prekopiro ga 🙂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Sve je nagurano, jer svega ima previše...
Moral budem početi rasprodavati :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Kolega je sebi sam napravio šiljak ,donio kuci iz firme originalni i prekopiro ga 🙂
Moram kupiti amerikaner, a ti mi možeš napraviti mitnemen ploču ;)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Kolega je sebi sam napravio šiljak ,donio kuci iz firme originalni i prekopiro ga 🙂
Zašto ga je išao kopirat, a ionako je donio originalni kući? Ma nije valjda da ga je vratio u firmu? 🤔
 
  • Haha
Reactions: ZJ

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
@Matija_E30 u kontekstu prekopiro mislim napravio isti takav od varene izvedbe obradio sam sebi sto je trebao i odredio centar-visinu siljka. Naravno da je vratio nije to tip koji hoce ukrasti ...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,126
Budući da se naš Leonardo Revenant :) vratil evo i ja budem održal svoju riječ i zato prilažem slike nedavno kupljene glodalice. Još nije u funkciji. Prikupljam alate, a nije ni bilo potrebe da ju koristim osim kaj sam poglodal jedan tokarski nož jer je imal preveliki prihvat. Nisam koristil emulziju jer ju ni nemam, ali mi nije ni jasno kako to funkcionira. Uglavnom, nemam puno znanja, ali imam volje da naučim. Nadam se uz pomoć iskusnih kolega forumaša.
 

Prilozi

  • glod 1.jpg
    glod 1.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 34
  • glod2.jpg
    glod2.jpg
    100.5 KB · Pregleda: 34
  • glod3.jpg
    glod3.jpg
    33.4 KB · Pregleda: 34
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Zato smo tu da pomažemo jedan drugome, ali u većinu slučaja odmažemo 🙂
Ali i to ima svoje čari kad se sve zakomplicira🤣🤣
Čestitam na kupnji i nek te dugo služi.
Ak nemaš emulzije i bor ulje dobro dojde da si malo smočiš. 😉💪
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
1. nešto mi je poznata takva glodalica :hahah:
2. možeš alat hladiti i vodom, ali tada stroj hrđa. Napravi sapunicu, nekad su tak radili.
3. razrijeđeno BU si napravi u nekoj ručnoj špric kantici, Ako ideš preko spremnika i pumpe - usmrdjet će se od stajanja
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Lijepa glodalica tamam za garaze ,emulzija ti u sistemu vjerovatno nece trebati jer neces i derati španove po 5-7-9 mm pa da hladis ,jedino kad busis ali mozes nesto improvizovati. I jos jedan savjet ako imas nekog glodača sa iskustvom blizu zovni ga nek ti pokaze neke osnove bolje je .. Sa srecom i da dugo sluzi masina (y) (y)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
To ti je MUG62, Progres Zrenjanin. Na poklopcu remenica ti je natpisna pločica s brojem i godinom.
Moja je MUG55. Razlika je da je dvaput sporija i ima posmak stola u tri brzine, zavisno o brzini vrtnje radnog vretena, a pogonjen je kardanom, dok ta tvoja ima nezavisni pogon s motorom i 9 brzina posmaka.

Koja je godina? I koja cijena (može na PP).
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,126
1. nešto mi je poznata takva glodalica :hahah:
2. možeš alat hladiti i vodom, ali tada stroj hrđa. Napravi sapunicu, nekad su tak radili.
3. razrijeđeno BU si napravi u nekoj ručnoj špric kantici, Ako ideš preko spremnika i pumpe - usmrdjet će se od stajanja
Negdje sam pročitao tvoj post o montaži optike na pušku na glodalici, a gazda od kojeg sam kupil glodalicu je spomenuo da ju je kupio od nekog puškara. Možda zato tvoj :hahah: ?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@lijeskakc, bravo na kupnji. Takva je bila moja druga glodalica. Ali ja nisam bio zadovoljan sa njom, jer je imala automatski posmak samo u x - osi. Inace se da napraviti puno sa njom. Imao sam neki izvanredni prihvat za alat, i nije se dalo kupiti pribora za prihvat alata. Nesto sam sam napravil a onda sam ju prodao. Koji prihvat imas ti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh