• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

toky09

J

jokapz

Guest
to je troredni sliokombajn potinger...
njegov vlasnik neradi s njime kupio ga je zajedno sa Steyerom mislim da ima 170konja on ga je tero prije kvaćio ga je odozada i išo u rikverc jer taj Steyer može stavit volan iza i sve komadne imaš nazad tak su i neki Šliteri(neznam kak se piše) mogli..... ideš u rikverc a koda ideš naprijed..... ;)
 
J

jokapz

Guest
ma to je potinger težak je on za terat ja mislim da bi ljepo radio trebalo bi makar 160 dobri konjića....
 
B

Bobo

Guest
Onakav malcer imam i ja. Na njemu imam nozeve od SIP beraca (28 komada, 14 lijevih, 14 desnih) i po duhanu napravi posla i posla. Nisam znao koje je marke, jer nemam nigdje na njemu natpisnu plocicu.

Koliko si za njega dao, i gdje si isao po njega?

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Po duhanu moram ici dva puta tragom, ako zelim da se napravi dobar posao. samo prve godine idem jednom, jer su nozevi ostri, ali bome se i narade ;) Svake 3. godine nozeve treba ostriti, a "poderem" oko 10-12 jutara duhana i jos 5-6 kukuruza u sezoni s njim bez ikakvih problema.

Ubuduce stavljaj slike sve u jedan komentar, vis kak sam ja 3 komada stavio, tako mozes i ti... ovaj puta cu ja sve potrpat u isti, al za ubuduce da znas da se i to moze ;)

A ak oimas sto nadopisati u komentar, mozes koristiti tipku "UREDI" u gornjem desnom kutu svog komentara i na taj nacin dodas ili ispravis nesto... Pisanje vise komentara jedan za drugim pridonosi neurednosti foruma (kud je i ovako dosta "nabacan") pa da se urednost donekle i kontrolira i na ovaj nacin..

Hvala!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se tiče zmajevog tarupa, ista sječkara sa istim noževima je na mom dvorednom zmajevom beraču, al neznam gdje je stari kupovao noževe, ali 100 % tu kod nas u podravini ih ima za kupiti!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ŠANANA IMT 565 kaže:
Kaj se tiče zmajevog tarupa, ista sječkara sa istim noževima je na mom dvorednom zmajevom beraču, al neznam gdje je stari kupovao noževe, ali 100 % tu kod nas u podravini ih ima za kupiti!
To u biti ni nije klasični malčer (tarup), nego sječkara sa kombajna? :scratch
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
Ma za taj silokombajn on je imao traktor od 180ks to je bio traktor
od Đakovačke biskupije kažu da je imao šta raditi sa njim
jer dosta je i težak a i treba mu minimalna snaga od
160ks.On je morao kupiti i silokombajn jer oni nisu htjeli prodati traktor bez njega

A što se tiče tarupa dao sam 800 eura noževi kažeš pašu od
sipa e hvala probati ću pa ću vidjeti..
Kupio sam ga tu kod nas u Ferovcu kod Kutjeva
 
A

agrarac

Guest
kako si zadovoljan sa europardom?koliko dugo ga imaš?
 
B

Bobo

Guest
tokarpz kaže:
A što se tiče tarupa dao sam 800 eura noževi kažeš pašu od
sipa e hvala probati ću pa ću vidjeti..
Kupio sam ga tu kod nas u Ferovcu kod Kutjeva


Ja sam za svoj dao 4 000 Kn s NOVIM nozevima od SIP beraca (70kn komad, sto ce reci da sam ustedio skoro 2 000 Kn i na tome), koji su vec trecu godinu na njemu. Za iducu sezonu ih moram naostriti i vanjske postaviti u sredinu, a srednje van, da se malo i oni trose... Po njega sam isao 102Km daleko od pozege i isto toliko nazad s njim, ali se bome i isplatilo. Gume su tad vec bile nacete, ali mi se jedna skoro raspukla ove sezone, pa ce na proljece biti red mjenajti. takodjer sam dobio sva 3 lezaja nova (samougadjajuci). Remenje je takodjer u super stanju. Kardan dobio vrlo vrlo jak i vrlo vrlo ocuvan (skoro nov) uz njega. Sa strojem sam jako zadovoljan i imam za njega samo pohvale.

Kolegi sam takodjer nasao kod punca jednog clana foruma (zvona) POLJOSTROJ ODZACI za 4300Kn sa puno rezervnih nozeva, a stroj je sad ofarban i kao novi izgleda, takodjer s njim duhan melje, ali mu je jedina zamjerka sto ide s lijeve strane traktora u radu, al to nema veze... Prijasnji vlasnik kaze da je s njim vecinom malcirao kukuruze, tako da je i taj stroj vrlo ocuvan, a za manje novaca.


Mislim da si ga puno platio, pogotovo sto moras nozeve na njemu mjenjati...


Ovako izgleda prvi prolaz po svjeze obranom duhanu (Burley):

[youtube:1sw1jw9i]8cViK3iYVWY[/youtube:1sw1jw9i]

A posto radim usluzno, prelazim drugi put tragom u 2. brzini i nema da ista ostane iza mene.
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
ma tarup je 800 sa kardanom nemam polomite noževe (samo jedan)
ali da znam za ubuduće jer ovi moji su malo duži






A što se tiče traktora tri godine i nisam imao problema na njemu
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
Ovo je cisterna od lož ulja za duhansku sušaru to smo ja i otac pravili za vodu
za prskanje duhana sve smo pravili po "creininoj" pa me zanima gdje
ima pumpa za njih može polovna nema problema Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
samo da valja jer sve smo napravili tako da se može samo ubaciti
sada imam na njoj samo kako kažu kihavac pa spojim crijevo od zraka
pa nabijam pritisakali kada bi nešto bilo nebi bilo loše
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
Hvala pogledati ću.

Htio sam samo pitati koja je dužina tih sipovih noževa jer onda bih sve zamijenio
jer ne valja da je jedan duži a jedan kraći jedino ako je neko sa onog kraja kod Dežanovca
pa ako se može tamo naručiti u tvornici opruga "DEŽANOVAC" ako netko zna neka javi.

Ovo ima tu kod nas u Požegi u "SANU" to je kao neki ploveči malčer dali je to dobro za duhan
jer ljudi kažu da je to pre plitko i nemože progutati sav duhan a ja imam samo "Virginiju"
a ona bude sva obrana nema ni zaperaka.Šta Mislite? Bobo ti si s našeg kraja možda si vidio
šta kažeš?

Obrisan neispravan link.
sada sam skužio."hvala" Ma nije baš kao taj sa slike, neznam kod njega je bio oko
5 tisuća kuna koliko si ti dao za svoj? Zbog toga sam uzeo tarup da neidem kroz red da idem pored njega ali mislio sam
zbog urednosti još s tim proći. :scratch
 
B

Bobo

Guest
Koristi tipku UREDI, ako imas sto za nadopisati, a ne pisati tri komentara jedan za drugim. Ove sam ja spojio, ali te MOLIM da to vise ne radis, jer cu u suprotnom morat brisat sve komentare "viska".

Obrisan neispravan link.


Je li kod Krpana bas takav sa tvoje slike ili je ovakav:

Obrisan neispravan link.

To za duhan NIJE, bez obzira sto imas samo Virginiju, a nije ni problem visina stroja, nego jednostavno nozeve ima na prevelikoj polugi i gotovo sam siguran da ces nozeve izgubiti negdje u prva 3 prolaza njivom. Smiljanu je na takvom "helikopteru" otpao noz u puno laksem poslu od duhana, pa si misli. ovakav kao sto ja imam je jace izradjen, te dajem ruku u vatru da ce trpiti vise zlostavljanja i da su troskovi odrzavanja nizi.

To je stroj namjenjen prvenstveno ustinjavanju biljnih ostataka u vocnjacima i vonogradima poslije rezidbe do 5cm debljine, te za grubu kosnju raznih travnjaka i zaraslih povrsina. Ja snjim kosim sve zivo i nezivo i usluznim radom sam vratio vise od pola njegove cjene, ta se nadam da ce se kroz iduce dvije godine u potpunosti ulaganja vratiti.

S takvim malcerom mozes odrzavati vocnjake, vinograde i travnjake. Takodjer s takvim strojem mozes i malcirati slamu iza kombajna ta ju on i sasjecka i uspjesno razbaca po njivi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
bježi od toga ko od crnoga vraga :mrgreen:
ako imaš para kupi pravi malčer i miran si ;)
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
Zna li tko gdje ima za kupiti "oći" za hidrauličnu toplin polugu.

I prikolicu od 4t do 8t nemoraju biti u nekakvom dobrom stanju
sve se da napraviti
 

Najnoviji postovi

Na vrh