• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

toma84

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma, a kaj ti je ono žuto iza na traktoru kod brzospojivih priključaka???
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Povrat ulja bez ventila. Potreban mi za balirku pošto za nju mora da stalno kruži ulje.A to je običan čep od lancola na brzoj spojki da mi nejde prašina
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
Povrat ulja bez ventila. Potreban mi za balirku pošto za nju mora da stalno kruži ulje.A to je običan čep od lancola na brzoj spojki da mi nejde prašina

jel ste to naknadno stavili il je bilo original, pitam zato jer ja to nemam, ja imam samo dva para brzospojivih na lijevo, a desno 4 rupe su prazne!

Ajd mi molim te poslkaj traktor od iza ak nije problem da se vidi znači hidroulika i te brzospojive
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
A u svako selu se svaki strojni element drugačije naziva, te je problem kod nabavke novog!
Kod mene se štivt naziva običan osigurač kakvog imaju traktori na donjim polugama koji se zakapča na priključak koji se prikopča na hidrulik!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Šanana imaš iza onog nosača od brzih spojki jedan šarauf na koji se pritače ulje. Taj šaraf smo skinuli i stavili povrat ulja u traktor. Ovdje kod nas u trgovini napravili crijevo i koljeno kakvo oćeš, sam našaraufaš, a nosaču imaš za učvrstit spojku 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
Šanana imaš iza onog nosača od brzih spojki jedan šarauf na koji se pritače ulje. Taj šaraf smo skinuli i stavili povrat ulja u traktor. Ovdje kod nas u trgovini napravili crijevo i koljeno kakvo oćeš, sam našaraufaš, a nosaču imaš za učvrstit spojku 8)

Aha fino, fino, ajd ti to meni ak ti nije problem fino poslikaj da ja to vidim! :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fino, fino! :mrgreen:
Nego jel to treba za svaku rolbalirku il ne???
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@Šanana. Za Claas terba stalno kružit ulje. I to uključim preko jedne sive ručice kaj je na hidrauliku. Pumpa mora stalno radit na traktoru...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
@Šanana. Za Claas terba stalno kružit ulje. I to uključim preko jedne sive ručice kaj je na hidrauliku. Pumpa mora stalno radit na traktoru...

Jasno ko dan, mala siva do sica je za prednju hidrouliku, prema dolje dižeš, a prema gore slobodni pad, a druga siva mala do nje, ona se čini mi se da u donjem položaju zablokirat da ulja stalno kruži! :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
čudno da pumpa mora non stop raditi :scratch
nego jel tvoj balirka kad je puna bala sama pusti špagu ili moraš uključiti???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
Ja koristim ovu lijevo. S špagom ju zablokiram za ovaj crni šarauf kaj je dole.

Evo slike

da, moreš i tu ak ti nije prednji hidro. aktivan, meni je aktivan jer su vilice ponekad naprijed pa bi koristio drugu ručicu, ma svejedno je, dobar ti je ovaj patent za uključenost ručice :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@Šanana. A tu koristim iz navike jer se naviknul.A patent, ručni rad :) Ne baliram i nosim bale odjedanput pa je svejedno. Je da smo i to probali 8)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

@Marko. Mora stalno kružit ulje za balirku. Sama si povuče mrežu, ima period od 0,5-10 sec kad napuni balu da ju pusti. Ak nije puna bala onda manualno pustim mrežu.
Ovo ti je komanda za Claas
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma jel tu komandu spajaš na one sameove priključke (iza kod utičnice za struju i naprijed ispod volana) il nekam drugam, kok to funkcionira???

Dobra ona slika s balom naprijed, kak se ponaša traktor kod tebe s balom naprijed, jel imaš Mušić-Mengeš vilice te naprijed na slici i daj još nabaci koju sliku s balom naprijed :?: :?: :!: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
takva balirka ima i kod mene..
i čovjek veli da nije dobra za sjenažu jer prerano pusti špagu pa nebre nabiti kak treba :blackeye
neznam kak je s tvojom :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@Šanana-Spajam ju sa balirkom pošto ona ima na sebi kompjuter,a ovo je sam komanda kojom upravljam funkcijama. Ima poseban kabal iz balirke koji se spaja na struju.Ponaša se sasvim normalno s balom naprijed.Vilice su Mušič Mengeš ,imam dvoje i mogu reć jako dobre i jake.Izdrže bale i od 1000kg 8) Imam ali me nešto zeza,neće mi stavit slike, a smanjio ih...

@Marko-Gore gdje je mreža ima štange preko kojih se propelja mreža da ju ne povuče rano(ima shema), nabrusit treba zubati nož koji ju sječe(trga) tako da nije jako cimava i ne visi dole do bale. Imao sam i ja takvih problema dok se ne uhodaš. Sad radi ko singerica 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh