• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - bager

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Slažem se s tobom, ali nisam još nigdje uspio naći tako nešta, ali starije za male traktore
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako se može proći za 5 000-10000, za dobar stroj, ja najsretniji na svijetu! Samo me strah da nešta ne zeznam, tj da mi se stroj ne pokida

Ja sam ti kupio takav rabljeni Gramip za 9 000 kn ivane, nije puno radio više je stajao. Radi se o HU-4 nema hidrauličke noge. možeš tako nešto kupiti i preraditi na kraće, uže mislim da ti je to najbolje rješenje jer je sve preračunato od strane proizvođača pa se neće niš pokidati. Možeš ga staviti i odmah na kotače pa si sve zaobišao...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Jedne davne godine, mislim 97 ili 98 sam na Velesajmu, na štandu Tome vinkovića ( tad se možda zvao i Tvornica traktora, nesječam se više) vidio na jendom tomi, serija 700, naprijed utovarivač. nazad kopač, bilo je zanimljivo za pogledati, al neznam baš kakav to učinak ima.

U okolici Zadra jedan prodaje sličan kopač, zapravo grajfer (ima samo kašiku za pjesak), 600kg nosivosti, dosta dugačka ruka, trenutno montirano na vladimireca.
Meni se čini da netko tko ima potrebe za kopačem-utovarivačem, najisplativije je kupit staru kombinirku SKIP, njih se nađe za 3-4000e, što nije malo, al imaš moćan stroj, i ima djelova za njega. A utovarič za gnoj, tipa Hu-4 je oko 15-20 000kn,što ti je pola kombinirke, a nemože se usporedit sa skipom.
 
C

cesmina

Guest
prima ruka

prva slika valjda će se vidjet
Stroj radi posao i po potrebi mjenja 3 kopača a na kraju dana nije umoran.
Jedino što nije za kamenit teren.
Svaka čast primi i kupujmo HR.
Cijena oko 3000e
 

Prilozi

  • 07.jpg
    07.jpg
    67 KB · Pregleda: 4,666

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
I kak s time radiš? zajašeš sjedalo kontra, nasloniš trbuh na naslonjač i udri? ja imam gramip vile/kopač odostraga na štoretu s kabinom i hoću si svu kičmu sj... koliko je skučeno...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Dobar strojcic:finga:
Koliko metara moze iskopati TV sa ovaj stroj recimo za jedan sat, kolika dubina, koliko je tezak, nevidi se bas dobro kako se stabilizatori spustaju, jel to sa onaj cilindar horinzontalno postaven?
Cekamo slike od rad.
Pozdrav:partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
To i mene zanima, kako se radi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
I kak s time radiš? zajašeš sjedalo kontra, nasloniš trbuh na naslonjač i udri? ja imam gramip vile/kopač odostraga na štoretu s kabinom i hoću si svu kičmu sj... koliko je skučeno...
ako dobro vidim sjedalo ima na nekvoj okrugloj ploci pa je vjerojatno okretno!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Upravo tako....vidio sam jednog sličnog....sjedalo je napravljeno na okrugloj ploči koja se okreće.....majstor fino okrenuo sjedalo i udri....samo to što on radi od njega je kao da si je čovjek zamislio da je u JCB - u a ne na tomici:D:D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Upravo tako....vidio sam jednog sličnog....sjedalo je napravljeno na okrugloj ploči koja se okreće.....majstor fino okrenuo sjedalo i udri....samo to što on radi od njega je kao da si je čovjek zamislio da je u JCB - u a ne na tomici:D:D
al nije lose,meni se sviđa,nadam se da ce bit jos kakvih slika pa mozda krenem u izradu neceg takvg ak nikaj drugo za zajebanciju i ponekad za koristit!
prva slika valjda će se vidjet
Stroj radi posao i po potrebi mjenja 3 kopača a na kraju dana nije umoran.
Jedino što nije za kamenit teren.
Svaka čast primi i kupujmo HR.
Cijena oko 3000e
jel ima jos gdje kakva slika od toga?
 
Posljednje uređivanje:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Imam Ti nešto slično već skoro gotovo samo sitne prerade(zadnji kraj "pauka"ima 4 hidrocilindra(dvosmjerna) hidrovinč 4t sa daljinskim pneumatskim upravljanjem rezervoar ulja hidropumpa sa el kvačilom i komande.Sve spojeno i puno ulja.Imao sam pauka NISAN TERANO PICKAP king cab prodao sam terenca a pauk je doma.Imam videozapis na digital8 sano moran nać gdje je i preko firevire prebacit na forum.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Imam videozapis na digital8 sano moran nać gdje je i preko firevire prebacit na forum.

Ako želiš mogu ti ja podići na youtube, samo se javi na
PP da ti dam e-mail adresu i da vidim oko veličine
videa, da vidi kako ga je najlakše prebaciti do mene...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Našao sam videozapis samo moram nać firevire karticu za PC da prebacim .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
., evo nekakovoga utovarivača iz PRIME!

krizmaibjelovar2011184.jpg


krizmaibjelovar2011182.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
mislim da nisu korpu dobro rješili mogli su i bolje i jednostavnije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima,
Kako sto znate, pre neki 9 mjeseca zapocnao sam da pravim utovarac za tomu, ovih dana sam nastavio sa radovi, jer konecno sam se pribrao doma:lol:
Nadam se da ce brzo biti gotov i probni utovar.
Evo dokle sam stigao, ima jos puno posla, nista nije tako jednostavno kao sta sam misleo:


Uploaded with ImageShack.us
Vise slike ima na mog albumu.
Zasad jedini problem mi je to sta sam ustanovio da jedan hidro-cilindar nije ispravan pa me to malo koci, ali sta je tu je, izgleda da cu nabaviti drugi isti takav.
Svi konstruktivne kritike su dobredojdeni, da napravim kao treba da ne bi bio kasnije Gospodina Marfi krivac:weedman:
Pozdrav:partyman:
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav moj mladi i nadasve vridni forumski prijatelju!

., svaka TI čast i fala na tvojoj izvornosti i orginalnosti - čestitosti!., puno nas forumaša zna reć i falit se do samoga neba kako bi napravil vo i no?., kako ni teško za napravit?., kako je sve lako?., e DA i onda lipo niš nenapravi, sve ostane samo na fali i praznom pismu., a TI, baš TI moj mladiću!, TI si se uvatil u koštac za izradom - izdelkom prednjeg tovarač u kućnoj radinosti - made in home!, i to sa sitnicami iz otpada., ideja za deset, posal za deset!., svaka TI čast!, samo delaj, SRETNO TI!, ovo do sada vidjeno je čisto ok-e!!!, aj Bog!, čitamo se ...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh