• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - bager

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
majstore, nije li ti to malo slabo? :scratch

Zato ste tu, dajte kritike sta je slabo, gde da pojacam, gde znaju utovaraci da pucaju, ja apsolutno nemam iskustva, prihvatam sve, radim od slike, ali imam ja jos posla, bice pojacanja, nije ovo zavrseno.
Evo gde cu da stavim jos jedna cjev 30x30, a unutra mos i da stavim jos jedna 25x25 mm.


Uploaded with ImageShack.us
Ova pravokutna cjev iz otpada sta se vidi sad na slike je 40x40mm, al je vrlo jaka, ploce na brusalica pojede da je to cudo jedno, a unutra sam stavio i cjev 30x30mm.
I nadam se da ce to biti dovolno:scratch, sve ce da izgleda tako slabo ali ustvari vrlo jako kao sta je i sam TV:finga:...

GROFE, e da, svi rade vo i no...
Nego ja se moram tebi javno zahvalit, tvoi bezbroj slike su mi puno pomogli.
Da nisu bili tvoi slike ja ne bi se ni odlucio za samogradnja, ali ipak je rano, pa videcemo kako ce to na kraja bit.
Pozdrav:partyman:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Da li ovo vrijedi te novce pita moj prijatelj?

http://www.njuskalo.hr/ostala-gospodarska-vozila/tomo-vinkovic-oglas-3077826

Traži dampera jer ima građ firmu negdje na moru....

Meni je ovo pretjerano s obzirom na godine gume akumulator i iskoristivost stroja samo za jednu stvar...

ako je to ono sto njemu treba i nije puno, ako mu odgovara ovakav sanduk itd.
moze vozit i normalnu prikolicu, cisto sumnjam da se konstrukciono znatno razlikuje od standardnih TV, mislim na kucista i eventualnu naknadnu prepravku u normalnog TV-a
mislim da mu nedostaje samo cilindar i poluge hidraulike + blatobrani i da se preradi u normalnog TV

primijetio sam da ima vece rukavce nego TV 420, pitanje je dali su reduktori ili direktne poluosovine (sto nije toliko ni bitno)....sve u svemu siri je od 420 (za cim vecina vlasnika malih TV-a pjeni)

to sto mu trebaju gume, nema akumulator i ima upitnu el. instalaciju je dobar argument sa klizanje cijene
zavisi gdje ga se namjerava koristiti, mozda bi bilo bolje da mu se namontiraju kamionske gume sa vise platana.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
meni ovo generalno izgleda slabo , čak i uz ta ojačanja

cijev u cijev je mnogo slabije nego cijev pored cijevi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ljudi,pa to je za 200 kila a ne za dvije tone .
To kaj je zjocko nametnuo standarde da sve mora biti duplo deblje jer tako lakše namami žrtvu ...te relacije nemaju veze s strojogradnjom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ok , 200kila
a šta će da se desi kada ova kašika zapne za nešto :finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mašta ti radi za 10 ...ali ako si ikad u prilici stati ispred tomo vinkoviča da ga zaustaviš ne okljevaj ni časa ..naročito ako imaš 80+ kila :finga:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
i ja sam misljenja da je ovo sve slabo, ali najvaznije je da skontas konstrukciju, dimenzije itd. da isprobas, pa makar i polomio

ako budes zadovoljan onda je lako napravit kopiju od masivnijeg materijala
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ljudi,pa to je za 200 kila a ne za dvije tone .
To kaj je zjocko nametnuo standarde da sve mora biti duplo deblje jer tako lakše namami žrtvu ...te relacije nemaju veze s strojogradnjom.

Evo javio se doktor znanosti gospodin "puknuti" i sad postavlja teze o nečem o čemu apsolutno nema pojma. Bolje ti je da ovakva razmišljanja zadržiš za sebe, a svoje frustracije ispucaš negdje drugdje. :p Usput, neznam o kakvom namamljivanju kakvih "žrtava" ti pričaš, ja sam ovdje da bih naučio nešto i podijelio nešto što znam s drugima, a ti si očito ovdje da bi svojim čudnim isfrustriranim karakterom zajebavao sve po spisku. Mene možeš odmah izbaciti iz svoje sheme jer ja tu ne pripadam.

Neće to držati ništa ovako kako je kolega nacrtao. Da bi na ovome ostale cijevi tih dimenzija, a da stvar funkcionira moj prijedlog je ovakav:

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Drago mi je da se razumijemo ....nadam se da znaš i proračunati ono kaj si nacrtao ..dimezioniranje matrijala ..itd.
Odmah dimenzioniraj i kontra uteg da ne bi netko ostao bez nosa
2mqj1hc.gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Da, znam i dimenzionirati i optimizirati i ak hoćeš ispitati točke najvećeg opterećenja i još par sitnica. Nije mi jasno što si se namjerio na mene jer ja tebe nisam ničime vrijeđao na forumu ni nigdje drugdje.
Kontra uteg ne treba jer će ovakva konstrukcija biti lagana a dovoljno čvrsta za taj mali traktor. Ona jedna cijev koja je sada na slici neće i ti to znaš.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
I ja mislim da je postojeca konstrukcija a i ona zamisljena slaba, ovo sto je kolega zjockoo nacrtao bi znatno ojacalo konstrukciju i kao takva bi mogla izdrzati ja bih mozda smo dodao jos jednu plocevinu otprilike ovako kao sto sam nabrzaka docrtao, a i ovdje na krajevima ojacati plocevinama to nisam docrtao sad mi palo na pamet :idea:


Uploaded with ImageShack.us

Bolje je odma ojacati da poslije nebi stalno vario, a i napravio neki belaj.
Nekada se covjek malo uzivi zaleti se malo brze u hrpu i cijela se konstrukcija smota pod traktor. Ili nesto digne (nikada se nezna sta, nesto sto nije nikada ni planirao dizati) i konstrukcija pukne i paf :madmana:, zato bolje sprijeciti nego lijeciti :partyman:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Bolje je odma ojacati da poslije nebi stalno vario, a i napravio neki belaj.
Nekada se covjek malo uzivi zaleti se malo brze u hrpu i cijela se konstrukcija smota pod traktor. Ili nesto digne (nikada se nezna sta, nesto sto nije nikada ni planirao dizati) i konstrukcija pukne i paf :madmana:, zato bolje sprijeciti nego lijeciti :partyman:[/QUOTE]

Slažem se s prijedlogom. Pločevina ionako treba da bi se na donjem dijelu probušile rupe za pričvršćivanje cilindara. Isto tako, pločama je potrebno povezati krajeve krakova i na njima izbušiti rupe za priključivanje korpe, a s druge strane za priključivanje na nosač na traktoru. Dovoljno je staviti lim od 6 mm debljine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
e sa ovim modifikacijama se već slažem :prayer:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Nesto gledam i ovaj nosac bi trebalo malo ojacati narocito na ovom naj donjem dijelu gdje se spaja na traktor, da nebi prilikom guranja unaprijed doslo do savijanja i sve to ojacanje ukomponovati sa nosacima za cilindre i onda ce to biti prava :gitarist:
Sve u svemu kolega stanes ispred utovarivac i zamislis situaciju sta ce se desavati kada bude gurao, dizao, vukao, uzeo na jednu stranu vise tereta i slicno, gdje ce onda od prilike trpjeti naj vece sile i tu ga ojacas i nema da fali
Ja tako kada nesto pravimo ili doradjujemo zamislim sitauacije u kojima bi se mogao naci stroj to jest sta ce raditi i na osnovu toga ga prilagodjavamo :supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
OK, ojačali ste poluge ..opravdano .mada u razvojnom projektu kakvog radi danot tj. da pohvata kinematiku i nije preslabo .
Ojačali ste i nosač koji je vezan za rukavac .
Pa se pitam jel mislite pojačati i rukavac?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dopada mi se tvoja ideja za izradu kašike. :prayer: Dobro si se snašao.

Inače me malo brine da nisi upotrebijo dovoljno jak material kao i ostali kažu. OK, sve zavisi za što češ upotrebit utovarivač ali svejedno slušaj pridlog za pojačanje, onaj crtež sa ojačanjima mi se čini dobar.

Samo ti nastavi i stavi nam slike pa budemo još koju rekli. ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
OK, ojačali ste poluge ..opravdano .mada u razvojnom projektu kakvog radi danot tj. da pohvata kinematiku i nije preslabo .
Ojačali ste i nosač koji je vezan za rukavac .
Pa se pitam jel mislite pojačati i rukavac?

Daj naj više. Uvijek pokvariš zadovoljstvo :finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ipak preflažem jedan šuplji dizajn inspiriran sirom kojeg upravo žvačem
S naglašenim detaljem ušica prihvata cilindra
tvuto.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh