• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - bager

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A!:shock:

ja ipak preflažem jedan šuplji dizajn inspiriran sirom kojeg upravo žvačem
S naglašenim detaljem ušica prihvata cilindra
tvuto.png

Dobar tek :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
@zjockoo, hvala na predlogu, cjenim to i evo razmisljam da tako napravim.

Nesto gledam i ovaj nosac bi trebalo malo ojacati narocito na ovom naj donjem dijelu gdje se spaja na traktor, da nebi prilikom guranja unaprijed doslo do savijanja i sve to ojacanje ukomponovati sa nosacima za cilindre i onda ce to biti prava :gitarist:

Bice ojacan i tog deo, isto kao na ova slika:


Uploaded with ImageShack.us

Rekao sam da sve to ja radim iz slike, sporeduvao sam razne utovarace i zato sam pretpostavio da konstrukcija kao sta sam ja sam zamislio je dovoljna za TV, eto mozda sam i pogresio pa uzmem u obzir vasi preporuki.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pogledajte konstrukcija na utovaraci od ovi 3 slike sta sam prikacio i dajte komentari, zelim da ih cujem, a osobeno od utovarac prikacen na Prima.?

ali najvaznije je da skontas konstrukciju, dimenzije itd. da isprobas, pa makar i polomio

ako budes zadovoljan onda je lako napravit kopiju od masivnijeg materijala

Sa glavna konstukcija ne bi hteo da si igram i da to radim 2 puta, zelim sad da dobro procenim i sve napravim kao sto treba.
A sama lopata na utovarac je od starog boljera koliko da vidim kako ce da se ponasa, dali je velika ili je premala, pa nakon to nju pravim masivnije., ispocetka.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
pardon sta se uključujem ovako kasno,imam osječaj da barem s ovim utovarivačima na slici od tome ne od prime nego od tome,da su prednje poluosovine malo preopterećene,ipak napred je motor,koliko vidim konstrukcija je baš na poluosovini,a da ne govorim kako bi se moglo desit da se prevrne na napred ako naglo krene unatrag,toliko od mene,ispravite me ako griješim
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
.....Rekao sam da sve to ja radim iz slike, sporeduvao sam razne utovarace i zato sam pretpostavio da konstrukcija kao sta sam ja sam zamislio je dovoljna za TV, eto mozda sam i pogresio pa uzmem u obzir vasi preporuki.
.....
Sa glavna konstukcija ne bi hteo da si igram i da to radim 2 puta, zelim sad da dobro procenim i sve napravim kao sto treba.....

zasto nisi zamolio grofa da ti premjeri svoj utovarac
iskreno, ja bi najvise volio da svi mi grdno grijesimo i da to na kraju bude funkcionisalo prema tvojim ocekivanjima (uz ispunjenje minimalnih zahtjeva iz sigurnosti u radu)

mozda smo svi pozurili s komentarima
ponovo sam pregledao tvoj album, imam osjecaj da cijevi imaju prilicno debelu stijenku, mada to ne mogu reci za nosace na rukavcima, ali i to ces ucvrstiti dodatnim pojacanjima, ili naprijed negdje za motor ili nazad kao na ovome 523

najbolje da si ti to napravio po svom nahodjenju i samo predstavio na kraju, ofarbano, isprobano......ovako svako ziv mudruje, prvi ja ti govorim kad da stavis slike :blackeye
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
1528l.jpg


Ako misliš ovoga iskopirat onda mislim da če bit dobar. Ovog je pravila firma Gorenc i mislim da su oni dobro nastudirali a radili su jih više, serije.

Na zadnji kraj traktora staviš neki uteg, isprobaš sa kojem težinom se dobro ponaša i onda znaš od prilike koliko tovariti.

Inače ovaj gore na sliki je ojačan još sa nosačem od ralice i mislim da mu to dobro dođe.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Edo, cjevi su mi stvarno djebele, 5 mm, a vanjski dimenzije 40x40,cjev unutra je 30x30 i neznam kolika je njena djebelina(sigurni 3mm), a ona sta ide na rukavec je 50x50 isto djebelina je 5mm.
Zamolio sam GROF za dimenzije lopata, a za druge dimenzije nisam jer ovi cjevi sam vec imao kuci i hteo sam da ih upotrebim.
Nosaci na rukavec obavezno cu da ucvrstim kao ovog 523.
Kad bolje pogledam Prima nema takve ojacanja niti napred niti nazad, pa rukavec nije otkinuo, evo ja ipak planiram da ojacam.


Uploaded with ImageShack.us

Evo jos jednog homemade, imam osjecaj iz slika da nije nista masivniji od ono kao sta sam ja zamislio:


Uploaded with ImageShack.us

fireman, bas iz tog gorenc nakupio sam dosta ideje.
Ojacan je i sa nosac ralice, a i onaj zeleni utovarac na druga slika deluje mi kao da je ojacan sa tog nosaca:confused:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro, onda barem napravi onaj nosač kod sredine kako več i sam kažeš.
To če ojačat rukavce jer če ih sile gurat nazad i tako če se osanjat na to pojačanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Danot, nemoj stavljati cijev u cijev, već zavari jednu ispod druge. To će ti biti puno čvršće i kruće: i na savijanje i na uvijanje (torziju).
ovi profili na slici mi izgledaju kao 80x40, a tvoj bi profil bil 70mm, no jači je jer ima tri horizontalne prečke.
 
Posljednje uređivanje:

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
tomo vinković 420 bager

Ovo ljeto sabirem materijal kvadratne cijevi hidraulične klipove x 3,dvostruki razvodnik,pločevinu korpu imam i na zimu idem u izradu prednjeg utovarivača,nešto slično već imam al je na zadnjoj hidrauliki al to nije to em boli vrat em nemogu visoko dizati,,razlog izrade i potrebe prednjeg utovarivača je što imam veliko ali zatvoreno sa svih strana dvorište(asvaltirano)gdje nikakva rolba-freza nema ulogu jer nema kuda bacati snjeg,ovako sa utovarivačem nabijem skupim dignem i vozim snjeg kuda hoću,koristit će se i za đubar i za druge stvari,prje par dana prijatelj je skovao utovarivač bio sam na probi die oko 300 kg
fotografija0865.jpg
By vtrbovi3 at 2012-04-08[/IMG]..meni se baš i ne sviđa završna obrada ja bi nešto ovakvo
1524yo.jpg
By vtrbovi3 at 2012-04-08[/IMG].vidjet ćemo kad bude gotovo šta će uspjeti.....---a i ovo mi je u bliskoj budućnosti u planu
76655736.jpg
By vtrbovi3 at 2012-04-13[/IMG]..VOLJE IMA PARA SE UVJEK NAKAKO NABAVI JEDINO SAMO DA JE ZDRAVLJA..
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Evo slika od forumaša deve izrada utovarivača nadam se da se neće ljutiti šta sam ih stavio.

viewer.php
[/URL] [/IMG]
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Prima 830 - Dimenzije za izradu utega


[yt]www.youtube.com/watch?v=REORkXcZhSw&feature=youtu.be[/yt]
 
G

GROF

Guest
., poziv javni u naš Jezeranski kraj! ...

., Bogu! fala! ...

., dragi moj prijatleju deva!, čekamo TE u naši Jezerani!

., evo, javni poziv u tvoj predivni kraj, Krasno!, samo ime mesta sve kaže?!, Krasno!., pa stvarno živete u predivnom mestu! - prekrasnom Krasnom!, znamenitom po dobrim i nadasve vridnim ljudinama i samome Blaženstvu - Svetištu Majke Božje od Krasna! ... :(hi): ...

., Narode moj!, lipota i divota krajolika, ljudina, Svetišta!, utočišta za mlade medvide :(bear): jedinstvenog u vom delu Svita! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Uz konzultaciju sa Dr. Grofom, evo i mjera za utovarivač
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bzbz88CdgiU[/YT]

A mjere korpe možete naći OVDJE
 
Z

zote78

Guest
Utovarivač prednji za Tomo Vinković - Prima TT

Da li netko zna gdje da nabavim nacrt za utovarivac imam tomu 420
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdrav!
No imam nešto izkusta sa utovarivači od spredaj,jer radio sa 4 komadama a namješteni bili na klasičnih traktorih sa stražnimi velikimi kotači. imao i kod kuče jednog od Riko ribnica a ga prodao,pred dosta godina. A viiiše puta bilo mi žao,jer 100tinje puta bih ga poslje toga trebao,ali je ča je,a nikad nisam sabrao snage-odluke,da ga drugog kupim nazad. Uvijek ovaj....eh možem i tako,...pa ajd pomogni druže samo ovo i onda više ga ne trebam poslje toga.....a drugi put opet....isto-pomoži...

na malene traktorčiče kao je Tv,Prima,Hitner,Agt,AC,Ferari upravo tisti,koji so sa prednjim kretanjem kotača vrlo je težko napraviti utovarivače zbog oblike traktora prema klasičnim-običnim oblikam traktora. i problem sa težiščem traktora,jer ima osovino daleko stavljeno prema natrag.

Ali slike kažedu,da ipak se može....Ali izgleda lakše ,na početku,a među rada zakomplicira se puno. Pored toga ovaj stroj zna bit opasan i nemoj raditi sa njime bez loka ili kabine!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh