• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

tomos motokultivator umo6 gusenje,gubenje snagu pri opterecenje

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Onda fakticki trebalo bi biti do karburatora al nije jer sam probao i sa drugim dellorto koji sam izvadio od vodne pumpe i opet isto
 
B

BAGERISTA

Guest
Da ti na prirubnici ili na brtvi,,,di je,,,ne vuče falš zrak...:scratch
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Evo pogledajte video i sve ce bit jasno:
http://www.youtube.com/watch?v=zqUHje1dX6o
da napomenem da ima nove karike

Dali imaš neke fotke od bata kad si menjal karike. Ja sam sređival vrtnu kosilicu sa ovakvim motorom. Ni ona nije imala snage i posle rada odprilike od 20 minuta motor se ugasio i nikako da ga se vručeg upali. Kada se mašina ohladila, onda upalila od prvog. Promenio i ja najprvo karike i mislio, da sam sredio problem. Ali se situacija nije ništa promenila. Onda sam opet skinuo cilindar i odnio ga u firmu na mjerjenje, koje je pokazalo, da je cilindar ovalan i tako je bilo potrebno brušenje na 42,5 mm i stavljen mu je bio ELKO bat. I od tada svi problemi sa snagom prestaju i kosilica radiiiiiiiii. Možda je i kod tebe tako ......
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Dali imaš neke fotke od bata kad si menjal karike. Ja sam sređival vrtnu kosilicu sa ovakvim motorom. Ni ona nije imala snage i posle rada odprilike od 20 minuta motor se ugasio i nikako da ga se vručeg upali. Kada se mašina ohladila, onda upalila od prvog. Promenio i ja najprvo karike i mislio, da sam sredio problem. Ali se situacija nije ništa promenila. Onda sam opet skinuo cilindar i odnio ga u firmu na mjerjenje, koje je pokazalo, da je cilindar ovalan i tako je bilo potrebno brušenje na 42,5 mm i stavljen mu je bio ELKO bat. I od tada svi problemi sa snagom prestaju i kosilica radiiiiiiiii. Možda je i kod tebe tako ......

Sto je to ``bata``?

Inace ovo mi deluje dosta uverljivo da je do cilindara jer kad sam stavio nove karike u cilindar razmak krajeva karike bio je 0.8mm a sa stare karike 1.5-2mm isto i klip se malo pomera u cilindru lijevo-desno, inace masina svugda dobro dihtuje stavio sam silikon otporan na toplotu i benzina.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
možda semeringi na radilici puščaju ili moguče je i paljenje tak je meni na apenu bilo kaj nije imal šusa a opče nije pucal nit ništ
i pogledaj svečicu kakva je
ili je moguće da fegazer ne valja
dize pogledaj i šaraf od zraka kej je na fergazeru dotegni do kraja i otpusti ga za 2 i pol kruga
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Sto je to ``bata``?

Inace ovo mi deluje dosta uverljivo da je do cilindara jer kad sam stavio nove karike u cilindar razmak krajeva karike bio je 0.8mm a sa stare karike 1.5-2mm isto i klip se malo pomera u cilindru lijevo-desno, inace masina svugda dobro dihtuje stavio sam silikon otporan na toplotu i benzina.
Nije bata nego je BAT- klip ;)
A kad nije pod opterečenjem dal se onda razvrti do kraja?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
vrlo moguće da je kilp i cilindar potrošen.
onaj filter naprijed, nije li on malo pregust, ipak je to slabi pad do vergazera
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nova karika ima lufta 0.8 mm na dnu cilindra onda ne očekuj čudo od tog farceka .
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
oke znaci ne gine mi novi bat busenje cilindra i semerinzi, imam drugi cilindar koji je zariban i zato njega cu da busim i ako opet ne bude dobro radilo vraticu stari cilindar a ovaj drugi cilindar i klip za rezervu ili cu da prodam. A mozda i bolje bi bilo da kupim celu vodnu pumpu sa umo8 i njega da ugradim samo neznam kakva je njegova radilica, a ta vodna pumpa kostace me negde 60-70 eura
 
Posljednje uređivanje:

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Sto je to ``bata``?

Inace ovo mi deluje dosta uverljivo da je do cilindara jer kad sam stavio nove karike u cilindar razmak krajeva karike bio je 0.8mm a sa stare karike 1.5-2mm isto i klip se malo pomera u cilindru lijevo-desno, inace masina svugda dobro dihtuje stavio sam silikon otporan na toplotu i benzina.

Izvini, ja sam iz Slovenije pa ..... Bat = klip. Ako češ napraviti generalku, onda obavezno klip sa L karikama. Klip ti je isti, koji se koristi u TOMOS APN, .....
Ako želiš još poboljšati snagu, tu imaš mogučnost, da smanjiš kompresioni prostor (na glavi).
To ti je najbolji rezultat, ali je potrebno imati blajštangu bez lufta...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Izvini, ja sam iz Slovenije pa ..... Bat = klip. Ako češ napraviti generalku, onda obavezno klip sa L karikama. Klip ti je isti, koji se koristi u TOMOS APN, .....
Ako želiš još poboljšati snagu, tu imaš mogučnost, da smanjiš kompresioni prostor (na glavi).
To ti je najbolji rezultat, ali je potrebno imati blajštangu bez lufta...

Zasto bas L karike?
nema potrebe od smanjivanje komp prostora i standard dobro radi samo sad me jebe:madmana:
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Zasto bas L karike?
nema potrebe od smanjivanje komp prostora i standard dobro radi samo sad me jebe:madmana:

Ako se odlučiš praviti generalku (brušenje cilindra verovatno na dimenziju 42,5 ili 43,0 što zavisi o stanju tvoga cilindra) onda češ morati kupovati nov klip. Cena između običnog i takvog, koji ima L kariku nije velika (barem kod nas i njega se zove ELKO klip) pa se tako izplati uzeti ELKO. Sa takvim klipom se dosegne bolju kompresiju pa tako i veču snagu.

Moja je preporuka da odeš do dučana, gdje prodaju djelove za TOMOS i usporediš obe vrste klipa .....
Posebna pažnja nek ti bude samo to, kome češ dati, da ti brusi cilindar. Za dobru generalku je pored brušenja potrebno cilindar i honovati ...

Na kraju krajeva ti odlučuješ (sam češ platiti i na kraju i raditi sa mašinom).
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ja bi se na tvom mjestu malo igrao pa bi mu stavio ELKO( pogotovo ako nije razlika neka u cijeni), ali samo ako ostatak motora u dobrom stanju(klipnjača i ležajevi bez zračnost)...
Komar: vječito pitanje, koji proizvođać klipova je najbolji( ne računam mahle i KS), nekad je motins bio ok, al sam čuo da više nije
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
ja bi se na tvom mjestu malo igrao pa bi mu stavio ELKO( pogotovo ako nije razlika neka u cijeni), ali samo ako ostatak motora u dobrom stanju(klipnjača i ležajevi bez zračnost)...
Komar: vječito pitanje, koji proizvođać klipova je najbolji( ne računam mahle i KS), nekad je motins bio ok, al sam čuo da više nije

Pa zato je to vječito pitanje. Oko toga nisam pravio disertacije. Kupio METEOR jer toga su imali u dučanu. Kvaliteta klipa više dođe do izražaja, kada se pravi neko ozbilnije friziranje (na više snage i okretaja mašine). A to kod UMO 6 nema veze, jer ima zračni regulator obrtaja motora, koji ne dozvoljava veče obrtaje motora.

To područje ne pratim više .... Možda, kad učim svog sina šarafit po mopedu ...

Ako te zanima to područje, možeš se učlaniti u slo-moped forum i znam, da češ tamo nači odgovor na tvoje pitanje. Evo i linka http://www.slo-moped.com/forum.htm
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
hvala! to sam ja više generalno postavio pitanje ne nužno kod UMOa. imam jedan moped, oldtimer T12 pa sam mislio staviti mu cilindar od UMO6 da mu na taj način povečam kubikažu da bude malo elastičniji, ima samo 3 brzine. brzina mi nije bitna...al otom, potom...
 
Na vrh