• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA

  • Temu pokrenuo lord dax
  • Datum prvog posta
L

lord dax

Guest
Pozdrav svima! Problem mi je hidraulika na traktoru, naime zanima me da li je moguće utvrditi bez rastavljanja dali je problem u pumpi ili u ventilima. Volan mi radi normalno , podignuto oruđe trza, a pri većem opterećenju potrebno je dosta gasa, ili čak ni neće, da bi se poluge počele dizati. Ako smanjim gas podizanje stane iako je ručica u najgornjem položaju (ponovnim dodavanjem gasa počinje dizanje). Dok je ulje hladno bolje diže nego kada se ugrije.
Hvala svima!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E moja administracijo , ovdje se nadovezujem na temu / http://poljoprivredni-forum.com/obavijesti-poruke/opet-brisanje-postova-tema1413/stranica60/ .
Kaj sad s lord dax -m , da mu pomognemo ? ...ili ne :scratch .
Hoce li on tu skupiti savjete pa to prodati susjedu , seljanu ili tko zna kome .Hoce li on našu pamet /iskustvo/probdjevene noci , masnih ruku do ramena nekome dobro naplatiti ?

lord dax
1.pumpa se može ispitati , trebaš manometar , sigurnosni , 2-3 crijeva .
Znaci ,sve komponente iza pumpe izbaciti kad se testira pumpa...nastavljamo dalje ako možeš ovo osigurati .
2. skini i nosi na ispitni stol .
3. nije za amatere
 
K

KRESO

Guest
lord dax kaže:
Pozdrav svima! Problem mi je hidraulika na traktoru, naime zanima me da li je moguće utvrditi bez rastavljanja dali je problem u pumpi ili u ventilima. Volan mi radi normalno , podignuto oruđe trza, a pri većem opterećenju potrebno je dosta gasa, ili čak ni neće, da bi se poluge počele dizati. Ako smanjim gas podizanje stane iako je ručica u najgornjem položaju (ponovnim dodavanjem gasa počinje dizanje). Dok je ulje hladno bolje diže nego kada se ugrije.
Hvala svima!

imam td 9006 sad je na generalki ali ima iste simptome sa hidroulikom ja sam kupio novu pumpu 1150 kn parker germany kod Rašića u Đakovu , dok sam u drugim trgovinama za iste novce dobivao neke talijanske inaće čovjek je zastupnik za kolbenschmidt (deutz prva ugradnja) za traktore sa odličnim cijenama
 
L

lord dax

Guest
zna li tko za majstora koji se bavi dajcom, a da je sa područja požege?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zbalija kaže:
Puknuti ako sam dobro shvatio ovo ide mene!
Samo ti odgovori, što se mene tiče.
Ja ne znam o kome se tamo radi ,niti cu istraživati ili ti boli me kur.ac .
Ovo sam samo naveo kao primjer ...nije sve crno/bjelo , ima tu i sivonja .
Tebi sam rekao kaj sam mislio , ne traži se između mojih redaka .
Ja ako nekom imam nekaj reci, imenujem i potpišem .
 
L

lord dax

Guest
kada je podignut trza,tj. malo se spusti pa podigne. kada je traktor ugašen ne drži podignut nego pada.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
lord dax kaže:
kada je podignut trza,tj. malo se spusti pa podigne. kada je traktor ugašen ne drži podignut nego pada.
Gumice na cilindru, ili sigurnosni ventil.
lord dax kaže:
Pozdrav svima! Problem mi je hidraulika na traktoru, naime zanima me da li je moguće utvrditi bez rastavljanja dali je problem u pumpi ili u ventilima. Volan mi radi normalno , podignuto oruđe trza, a pri većem opterećenju potrebno je dosta gasa, ili čak ni neće, da bi se poluge počele dizati. Ako smanjim gas podizanje stane iako je ručica u najgornjem položaju (ponovnim dodavanjem gasa počinje dizanje). Dok je ulje hladno bolje diže nego kada se ugrije.
Hvala svima!
Pumpa je potrošena, moraš ju zamjeniti.
 
J

jokapz

Guest
zna li tko za majstora koji se bavi dajcom, a da je sa područja požege?

Znam ja jednog jako dobrog majstora za dajčeve tu je iz PŽ županije. Broj mog mob ti je u PP
 
L

lord dax

Guest
koliko je komplicirano da sam zamjenim gumice na regulacionom ventilu, pa da eventualo eliminiram gumice. :scratch
 
J

jokapz

Guest
Dok je ulje hladno bolje diže nego kada se ugrije.

Ovo po meni dokazuje da je pumpa potrošena!! al u svakom slučaju probaj prvo promjenit gumice jer i ak stavljaš novu pumpu mjenjaš gumice! Neznam koliko je to komplicirano nisam to nikad radio to najbolje zna član DF&Torpedo otac mu je mehaničar a kak mi se čini dajčeve ima u malom prstu!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
lord dax kaže:
koliko je komplicirano da sam zamjenim gumice na regulacionom ventilu, pa da eventualo eliminiram gumice. :scratch
Nema puno posla, samo treba znanja. Moraju se skinuti s boka ventili vanjske hidraulike (kiper ventil), skinuti jedan šuplji vijak koji ulazi u regulacioni ventil. Ventil se vadi tako da se zakrene pod 90 stupnjeva,..., možda stavim sliku iz radioničkog uputstva, pa će to biti bolje predočeno.
 
L

lord dax

Guest
hvala,hvala,hvala!!! poslije Uskrsa budem probao pa javim kako je ispalo.
Hvala
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
lord dax kaže:
kada je podignut trza,tj. malo se spusti pa podigne. kada je traktor ugašen ne drži podignut nego pada.
postoji mogućnost da je regulator kriv iako se promjene gumice
dal je imal ko problem s tim (regulatorom)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
markach kaže:
lord dax kaže:
kada je podignut trza,tj. malo se spusti pa podigne. kada je traktor ugašen ne drži podignut nego pada.
postoji mogućnost da je regulator kriv iako se promjene gumice
dal je imal ko problem s tim (regulatorom) ???
Moj otac je sigurno imao takav slučaj u firmi, budem ga pitao. Mislim da je rekao ako hidraulik pada iako se sve promjeni, da postoji mogućnist propuštanja na sigurnosnom ventilu.
 
L

lord dax

Guest
Prije svega hvala svima na postovima a posebno DF&Torpedo na slikama koje su uvelike pomogle. Još da nisam bio lijen pa napisao još jedan post u vezi cijevi iza regulatora... Promjenio sam dvije gumice ( valjda jedine), iako ih u kompletu ima tridesetak, i iznenađujuće hidraulik više ne trza, a ni ne pada kada je ugašen. Još da nisam otkinuo navedenu cijev sve bi bilo ok. Hvala svima !!!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
DF&Torpedo kaže:








Savjet: Prilikom demontaže obrati pažnju na cijev sa zadnje strane regulacionog ventila.
Drugi puta malo bolje čitaj savjete ;) drago mi je da si popravio hidraulik
 
Na vrh