• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA

  • Temu pokrenuo lord dax
  • Datum prvog posta

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako malo digne pa spusti pa opet digne tu je problem na regulatoru hidraulike.Kad se skine regulator ima na njemi jedna opruga sa kuglicom.Pod kuglicom se zaglavio neki otpad.Obicno su to komadici gumica.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
treba skinut poklopac da se vidi polužje koje upravlja ventilom, pa se upali pa da se vidi sto se događa...

Sumnjao sam na jedan šuplji konusni vijak, koji ulazi u regulator, ako nije dobro namješten regulator, taj vijak nije u svom sjedištu i na tom mjestu gubi pritisak i hidraulika nema snage i grije se. Sad neznam jesam li bio u pravu :S
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Problem kad nedize hidraulik nikako je lako rjesiv.Na razvodniku imaju 4 vijka sa vanjske strane.Tri se odvrcu sa imbus kljucem a jedan sa zarezan samo sa dvije strane 17mm kljuc.
Odvrni taj vijak.Ispod njega ima opruga.Izvadis oprugu.Zatim ima jedan klipic.KLipic na pocetku ima rupu.Mozes ga izvaditi sa zeger klijestima ili nekim drugim alatom.U upustenom dijelu klipica ima mali vijak koji odvrces sa sarafcigerom.Na vrhu supljeg klipica ima jedna mala rupica.Tu rupicu ocisti iglom ili nekim drugim tankim predmetom.To je glavni razlog kad hidraulika nedize nikako.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Sumnjao sam na jedan šuplji konusni vijak, koji ulazi u regulator, ako nije dobro namješten regulator, taj vijak nije u svom sjedištu i na tom mjestu gubi pritisak i hidraulika nema snage i grije se. Sad neznam jesam li bio u pravu :S

onaj s desne strane?? Od međuuređaja? Al glupo mi je da bi zbog toga imao ovakve probleme, po meni je ili regulator ili polužje regulatora, ili zadnje da je prevelik protok ulja (pumpa, razvodnik)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Problem kad nedize hidraulik nikako je lako rjesiv.Na razvodniku imaju 4 vijka sa vanjske strane.Tri se odvrcu sa imbus kljucem a jedan sa zarezan samo sa dvije strane 17mm kljuc.
Odvrni taj vijak.Ispod njega ima opruga.Izvadis oprugu.Zatim ima jedan klipic.KLipic na pocetku ima rupu.Mozes ga izvaditi sa zeger klijestima ili nekim drugim alatom.U upustenom dijelu klipica ima mali vijak koji odvrces sa sarafcigerom.Na vrhu supljeg klipica ima jedna mala rupica.Tu rupicu ocisti iglom ili nekim drugim tankim predmetom.To je glavni razlog kad hidraulika nedize nikako.

To je dok skroz neradi hidraulik, a inače taj klipic, kako si ga nazvao, se može vrlo jednostavno izvaditi pomoću 6mm malo dužeg vijka, zašarafi se za taj klipić i povuće prema van.
 
F

frenky9415

Guest
Ja sam taj klipic ispod kljuca 17 vadio ssa zeger klestima vrlo lako i produvao onu malu rupicu sto ide kroz cendar klipa video sam da ima jedna isto mala rupica na pocetku onog uzeg dela ona je poprecna i vrlo mala,kad sam vratio klip nazad samo sam odvijacem ga zakrenuo u levo ili desno onaj mali vijak za odvijac sluzi za to valjda da se lako i precizno ubaci klip u regulator
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nakon sto sam promjenio gumice i mandzetu hidroulik trenutno netrza ali nekad hoće sam sa digne gore
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Vjerojatno je manđeta bila kriva pošno kad sam promjenio gumice bilo je isto
osim toga sto se bez komande sam digne zanima me kako se na 6206 redovno ispušta ulje (sad mi je iscurilo kad sam izvuko regulator) da i to promjenim, stavit ću ovaj filter ispod sica, pošto ga nije ni bilo jedno vrjeme izvadio ga jedan "majstor" koji je prije slagao. I gdje je taj još jedan filter???
Unaprijed hvale
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Vjerojatno je manđeta bila kriva pošno kad sam promjenio gumice bilo je isto
osim toga sto se bez komande sam digne zanima me kako se na 6206 redovno ispušta ulje (sad mi je iscurilo kad sam izvuko regulator) da i to promjenim, stavit ću ovaj filter ispod sica, pošto ga nije ni bilo jedno vrjeme izvadio ga jedan "majstor" koji je prije slagao. I gdje je taj još jedan filter???
Unaprijed hvale

Drugi filter je na usisu, kad je otklopljen hidraulik i kad gledaš sa zadnje strane traktora, nalazi se s lijeve strane cilindra na kojem si mjenjao manđetu. To je mali mrežasti filter u plastičnom kučištu, kojeg sa zadnje strane drži kopčica, tanka šipka kao žica, nju povučeš prema gore i filter izvučeš van, te ga očistiš i vratiš.

Kad je bio bez glavnog filtera, trebalo bi promjeniti ulje, znači ispustiti, a ostalo sa spužvom pokupiti i očistiti rezervar, tj. kučište hidraulika.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mjenjam ulje i naso sam filter
hvala

Jos me samo mući to sto ludi hidroulik
i poćine dizati pri kraju vjerojatno treba nešto naštelati
ona polugica je skroz labava????????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Jos me samo mući to sto ludi hidroulik
i poćine dizati pri kraju vjerojatno treba nešto naštelati
ona polugica je skroz labava????????
Ta polugica je labava...

Nešto sa polugicama neštima, kad kažem polugice pri tome mislim na sve polugice i unutar kučišta.
Jel tako na kraju reagira i kad je isključen fini hidraulik (znači ona druga ručica mora bit dolje)?

Još se znaju povijati polugice kod regulatora, ako se ne pazi kad se regulator stavlja.
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Da prema gore reagira kao da je isključen fini
no kad malo pomaknem dolje onda stane i ostane u određenoj točci
a kad je bio otvoren poklopac unutra mi se cinilo sve ok
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Da prema gore reagira kao da je isključen fini
no kad malo pomaknem dolje onda stane i ostane u određenoj točci
a kad je bio otvoren poklopac unutra mi se cinilo sve ok
Ako tako reagira to je princip rada finog hidraulika, i trebao bi se odazivati na impuls sa toplinka. Znači ona poligica sa strane kad se prema naprijed pomakne mora dizati.

Grubi hidraulik je uključen kad je ona druga ručica dolje, ne reagira na toplink, a poluge diže koliko pomakneš na skali, znači od početka do kraja skale.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Morat ču se stime još malo poigrat pa cu viditi oticu još kod kumova ima još 2 torpeda pogledat kak je kodnjih to nastelano
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Morat ču se stime još malo poigrat pa cu viditi oticu još kod kumova ima još 2 torpeda pogledat kak je kodnjih to nastelano

Nemora bit da je isto kao na tvome, jer kažeš da je pukla opruga, pa ako je zavarena sigurno se deformirala, pa će polugica biti drugačije podešena.

Najjednostavnije je da polugicu odvojiš samo sa tog dijela gdje je ta opruga, i guraš polugicu koliko i sama opruga ima hoda. Znači pomakivaš polugicu kao da ju pomakiva opruga, kad ju gurneš malo prema naprijed (znači za onoliko koliko može na opruzi) mora podizati poluge.

Neznam ni ja točno kako se podešava, ali tako kako sam otprilike opisao.

A kad ti je ona manja ručica (bez plastičnog rukohvata) prema dolje, onda bi hidraulik trebao raditi normalno, tako da veću ručku (s plastikom) prate poluge. Znači koliko pomakneš ručicu, toliko se podignu poluge.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
koliko otprilike kosta regulator hidraulika za torpedo,ako zna tko


cijena se kretala cca1400kn za onaj iz kutina hidraulika bil je u pakovanju DF, može se nabaviti povoljnije taj isti
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
cijena se kretala cca1400kn za onaj iz kutina hidraulika bil je u pakovanju DF, može se nabaviti povoljnije taj isti

znaci za polovni bi mogao trazit svojih 500kn sa svim ventilima na njemu,samo fale gumice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh