• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA

  • Temu pokrenuo lord dax
  • Datum prvog posta

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Čija je pumpa (koji proizvođač) i koja je oznaka? Jel traktor ima servo? Taj problem se nije dešavao do zamjene pumpe?

Kad daš jači gas hidraulika spusti, znači da malo trznu poluge prema dolje ili baš padnu na najniži položaj?
 

Enci1984

Novi član
Tu od
10 Srp 2020
Poruka
5
Da traktor ima servo.Sve dok drzim gas poluge spadaju strmu cim pustim gas poluge se podizu i kad dignu do kraja onda podzu svako par sekundi da trzaju(poskakivaju)

Jel moguce da je do ovoga na slici sto je

Proizvođač pumpe je Hydro

Desavalo se i prija ovo sto spusta pod gasom i sto poskakiluju poluge.
 

Prilozi

  • 20200712_152945.jpg
    20200712_152945.jpg
    18.6 KB · Pregleda: 47
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Pumpa je ok, dobar odnos cijene i kvalitete.
Na slici je glavni regulacioni ventil hidraulike i mozak cijelog sistema. U pitanju je posljedica neke kemije, dakle teško je procijeniti jer mi nije poznato koliko si vlasnik stroja, i što se radilo po hidraulici. Ljudi kad počnu problem se hidraulikom, po pitanju trzanja u radu, krenu u kemije s glavnim regulacionim ventilom, a da ne poznaju rad istog, pa po slobodnoj procjeni, podbacuju improvizirne podloške pod klipiće u unutrašnjosti ventila, dodaju utore po istima, ubacuju dodatne gumice, pojačavaju ili mijenjaju opruge, s očekivanjem da će nešto pametno napraviti, a popravka nema. Razvodnik radi s preciznošću 5-6 mikrona, a kad se isti istroši već od 7 mikrona kreću problemi, da se grubo izjasnim, ne štimaju tlakovi unutar razvodnika a time se remeti kretanje klipova koji svoji bridovima preklapaju provrte i reguliraju rad i smjer toka hidraulike.

Vidim da su se na tržištu nedavno pojavili i zamjenski glavni regulacioni ventili po bagatelnoj cijeni (za TD 40-55 ) ih ima za 450 kn, dok je original oko 1500 kn. S originalom imam iskustva i radi ih Hidraulika Kutina, prva su ugradnja za Deutz Fahr i dobra je roba. Iskreno da mi je potreban mislim da bi probao sa zamjenskim jer za tih cca 450 kn ako ne valja ne bi propao jer je sigurno bolji od neispravnog starog, a cijena je ok. Čak su bili 375 kn pred par mjeseci a sad dok sam tražio linkove vidim da su malo digli cijene.


Također treba provjeriti sigurnosni ventil na cilindru u kućištu hidraulike, moguće je špena ili neka nečistoća podletila pod njega pa na leru propušta manje i uspije podignuti a pod gasom probije pa padaju poluge.
 

Enci1984

Novi član
Tu od
10 Srp 2020
Poruka
5
Evo bas danas sam zvao neka radnja majstora se zove koja se nalazi u tomislav gradu i pitao dal imaju razvodnik odg da i cjena je 55 eura sad koliko jebto dobro neznam u glavnom narucio sam pa svakako ostavim komentar kad postavim razvodnik jel sve ok ili ne..lp
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Pozdrav...
Procitao sam temu od pocetka pa sad svejedno imam pitanja...da znam odakle da krenem...
Dakle imam TD75A sa prednjim utovarivacem spojenim na njegov razvodnik. Nisam puno radio sa traktorom ali cini mi se da utovarivac dobro dize.
Skinuo sam utovarivac i zakacio plug (obicni dvobrazni 16 cola), traktor ga ne dize vislje od 10cm od tla i u tom polozaju plug trza.
Kad sam onu rucicu prebacio u gornji polozaj tad je digao jako, cak previsoko jer su crijeva koja su tamo od utovarivaca skoro polomila onu plastiku iza sica.
Spustio sam i vise nije htio dizati.
Vratio sam rucicu u donji polozaj i opet je digao ali vrlo malo.

Citao sam o rupicama na vijku, filterima, gumicama, ali kako je tema stara, fotografije nisam vidio.
Sto treba promijenit cu, ali samo da znam odakle krenuti.
Hvala
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Po svemu ovome izgleda da je do glavnog regulatora hidraulike (to je onaj okrugli dio na kućištu, 17ključ i inbus8).
Možda za početak skini poklopac hidraulike izvadi ulje vidi položaj polugica koje su spojene s gl. regulator om. Njega ćeš tak ionak vadit jer moraš promjenit gumice, pregledat ga, očisti njegov ventil s kuglicom... Naravno promjenit manđetu na klipu, i gumice na scv, filtere.. Ujedno aako propušta na polugama na podiznoj osovini promjeni i tu manđete+plastike..
Taj gl regulator je zanimljiva stvar - puno puta se dogodi i to da se i on mora zamijenit da prestane trzanje i sve ostalo...... ako dođe do tog puno ne razmišljaj?

E sad neka moja logika: ako se puno radi s SCV... I tamo se poderu ventili i dolazi do propuštanja ulja di ne treba pa s time i radna/glavna hidraulika lošije radi.
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Pitanja idu dalje...
Dakle promjenio sam glavni razvodnik, mislim da sam ga dobro metnul iz drugog pokusaja, mislim da nisam ostetio gumicu.
Promjenio sam i mandjetu na klipu, filter i ulje.
E sad, hidraulika fino dize, plug je bio pidignut 2 dana i tek je neznatno pao.
Orao sam, stavim onaj preklopnik u gornji polozaj i sa glavnom ruckom stelam dubinu, tj spustim malo, tamo do oznake 8 otprilike.
To radi, regulira dubinu jer ako onaj saraf sa ruckicom zategnem tad plug propadne da ga traktor ne moze vuci.
E sad problem...
Ako je ona rucica u donjem polozaju ponekad digne plug ponekad ne.
Takodjer kad dodjem do kraja brazde i trebam se okrenuti (rucica gore) ponekad digne odmah, ponekad tek nakon sto cuknem traktorom naprijed ili nazad, ocito kad topling pomakne nesto tamo gore.
Vjerujem da to nije normalno.
Taj razvodnik je turski i kosta 890kn, navodno je dobra alternativa ovom kutinskom do kojeg u tim momentima nisam mogao doci. Ali u odnosu na neke iz masive ovajje izgledao kao svemirski brod (bolje)
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Moze netko odgovoriti?
U medjuvremenu sam kupio roto drljacu 2.5m
Nekad ju digne 10cm od tla, nekad 25cm, a nekad do kraja kako treba.
Nekad dok je ona rucka u donjem polozaju, a nekad ju prebacim gore pa tek onda dize...
Nekaj zeza, a ne znam bas sto.
Regulator i mandzeta su novi
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Mislim da se mora izgrabiti. Skinuti sjedalo i poklopac, pa pokupiti sve i sa krpom ocistiti. Unutra je jos jedan filter. Zna se istopiti od pregrijavanja, pa i njega zamjeniti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Spoji na izlaz za kipu cijev i ispusti kolko se da, za ostatak skinut sjedalo i poklopac hidraulike i izvući sa nekom pumpom ili krpom počistiti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Da, zašto ne. Ima hidrauliku iznad diferencijala i to mu je ujedno i spremnik ulja i nema baš mogućnost nekog normalnog ispusta.
 

Iko 575

Novi član
Tu od
9 Lis 2021
Poruka
1
pozz ekipa koliki tlak mora pumpa dati na izvod hidraulike,pod punim gasom i ler gasom?
 

Ivan1985

Novi član
Tu od
8 Sij 2022
Poruka
1
Evo bas danas sam zvao neka radnja majstora se zove koja se nalazi u tomislav gradu i pitao dal imaju razvodnik odg da i cjena je 55 eura sad koliko jebto dobro neznam u glavnom narucio sam pa svakako ostavim komentar kad postavim razvodnik jel sve ok ili ne..lp

Enci1984
Jeste ugradili taj ventil hidraulike za 55eura?
Valja li to išta,dali funkcionira?
S obzirom da je orginal 200e
 
Na vrh