• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA

  • Temu pokrenuo lord dax
  • Datum prvog posta

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
imam i ja slicnih problema sa hidraulikom na svom deutzu, kada je hladan sporo dize a kada se zagrije dize brze i pod teretom skace da cijeli traktor se drma. Jel bi trenalo promjenit te gumice na regulatoru da to neradi i nekada mi zna zapjenit ulje kada je hladan ali ne svaki put
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
a neznam nisam nista dirao po njoj otkad je traktor kod mene, a pogledat cu pa se javim
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
imam i ja slicnih problema sa hidraulikom na svom deutzu, kada je hladan sporo dize a kada se zagrije dize brze i pod teretom skace da cijeli traktor se drma. Jel bi trenalo promjenit te gumice na regulatoru da to neradi i nekada mi zna zapjenit ulje kada je hladan ali ne svaki put

Koje ulje je u hidraulici?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
supre 3 jer mi je to i u motoru

Recimo da je to ok, sa pogleda problema oko teže protočnosti hladnog ulja, dakle, u ulju (ako je tako kako veliš, nije problem). Ostaje usisni filter kao što je kolega gore spomenuo, eventualno.

Dali je ulje u hidraulici čisto? Ili postoji mogućnost da je pomiješano sa nekim drugim tipom ulja, transhidrolom recimo, ili je u isto dospjela voda? Pitam zbog pjenjenja.

Koliki je kapacitet pumpe (piše na njoj - limena pločica)? "Jača" pumpa, od standardne zna "bučkati" ulje.

A poskakivanje hidraulika znak je propusnosti nekog od elemenata u samom sistemu hidraulike.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
a neznam koji je kapaciret pumpe jer imam dvije pumpe jedna je za volan a druga za kidrauliku( nije kao kod torpeda klasicno jedna) dvije su jedna pored druge
ulje u hidraulici nije cisto nego ga zacrni kao u motoru e sad neznam jel je mogucnost da pumpa vuce ulje iz motora jer je susjed imao taj problem na fiatu 1380 i kad je promijenio pumpu sve se stabiliziralo
imam prednji itovativac na njemu i s njim dizem sijenazu bezproblema i ma malom gasu pa mislim da pumpa ima dobar pritisak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako izmjenjuje ulja negdje ga mora biti manjka, a drugdje viška.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
a to mi i je problem sto ga zna zapjenit pa ga baci na cep ispod sica pa mislim da vuce iz motora
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Probaj promjeniti manđetu to je jednostavno i jeftino , meni su tu na forumu pomogli i sad sm ja sogoru a simpromi su bili slicni
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pregledaj usisni filter.Izgleda da je tu slab dolaz do pumpe.Za njegovu provjeru moras skinuti sic i limeni poklopac ispod sica.Znalo je biti slucajeva da ga pumpa zguzva zbog slabog protoka.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
jel moze okvirna cijena te mandete ako znate i da se znam ravnat odprilike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mislim da manžete nema posebno.
Set je oko 200 kn
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
hvala na svemu
Nesmijem vise nista pitat jer me tata vec popreko gleda i pita me tko ce to sve financiski pratit :)
 
T

tomi6620

Guest
imaš više problema ali krenimo redom volan če ti uvjiek imat prednost nao ostalim funkcijama ako podižeš oruđe ivrtiš volan podizanje če se usporiti ili stati ako je lošija pumpa a ispravnost pumpe možeš prekontrolirati tako da u utičnicu za daljinsko zakvačiš sat od 250 bara ako postiže 200 bara kada je ulje vruče i pod lerom tada je pumpa ispravna
a što se tiče zatrzavanja problem ti je u hidrauličnom ventilu tj mozgu hidraulika koji se nalazi ispod sjedala s vanjske strane
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
dobro vece,imam problem nesto slicno po opisima ovde,pocne sporo dizati hidraulik i cuje se neko zujanje dok ih digne, kad su plugovi zakaceni ,filter je ciscen a ima i novi za staviti onaj na usisu ga nema,cistio sam i ono tamo sta ide na regulatoru 17-kljuc,e sad me zanima redosled kako izvaditi regulator odakle da pocnem prilicno mi je jasno po vasim opisima ovde ali ako bi mogao neko detaljnije da mi objasni deutz 5006.unapred hvala.pozdrav
 

Enci1984

Novi član
Tu od
10 Srp 2020
Poruka
5
Imam td 5506 pumpu mu zamjenuo jucer al sada problem u tome sto kada dam jaci gas hidraulika spusti.cim pustim gas i opet dodam hidraulika dize znal ko u ceme bi mogao biti problem
 

Najnoviji postovi

Na vrh