• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA

  • Temu pokrenuo lord dax
  • Datum prvog posta
M

mladi gazda

Guest
Čtam baš ovdije sve o hidrauliku na torpedu 7506 ali ovdije ja nemam te simptome meni je dizo odlično sam eto danas neće da si majkadignem možda malo koji centimatear ali dalje neće kao da nema snage?? što bi moglo bit Hitno trebam!!

.....mladi gazda............
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
99% sam siguran da treba očistiti na regulatoru jedan prolaz, vjerojatno je neka nečistoća ušla i zatvorila protok.

Treba otpustiti šuplji vijak na regulatoru, na koji ide 17 ključ, i pripaziti jer ispod vijka je opruga da ne iskoči. Na vrhu tog šupljeg vijka je jedan tanki prolaz koji se zna zaštopati s nečisoćom.

Taj vijak se vidi na ovoj slici, tj slika 32C, 17 ključ ide na njega(pokraj onog vijka pod oznakom 40).
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala Vedrane na savijetu to mi je bilo već jednom se desilo ali sad nisam na to mislio da je to u pitanju ali svedno HVALa opet............................

.............mladi gazda................
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mladi gazda kaže:
Hvala Vedrane na savijetu to mi je bilo već jednom se desilo ali sad nisam na to mislio da je to u pitanju ali svedno HVALa opet............................

.............mladi gazda................
Nebi se smjelo to događati, promjeni ulje i filter od hidraulike.

To se dogodilo ujaku pred jedno 5 godina, stari je došao i skinuo taj vijak, očistio i poslije nije nikad stao, onda sam ja to vidio i znam za to. Ako mi se to slučajno desi, ni minutu neću izgubit na to ;)
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala na pomoći Vedrane bilo je to što si reko upala tj zaglavila je mala špena na rupici tog valjčića očistio propirio zrakom i teraj.............. a iće na servis kompletan traktor sam da završim ostalo još malo oranja i gotovo......


............mladi gazda...........
 
Z

zlatko_01

Guest
Izvadio sam regulator van iz svoga ležišta sad me zanmima koje gumice treba zamijenit i dise nalaze?? primjetio sam kad sam sve to raskupuso da mi je jedna cijev slobodna tj. da kroz nju neide holender a mogao bi. Jedna cijev ide iz razvodnika prema unutarnjem klipu a jedna ide od klipa prema nazad nekud ali neznam jel treba bit spojena negdi ako netko zna neka odg.... hvala....
 
Z

zlatko_01

Guest
Ili me nitko nevidi ili nitko nezna odg na moje pitanje iz predhodnog posta....
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
brzi odg.

imaš dvije gumice kaj se tiče regulatora jedna je na njemu (*pazi kad ga stavljaš unutra*) ,druga se nalazi ....ispod jednog šupljeg šarafa s oprugom,,sa odvijačem ga odšarafiš.....
samo jedan lajtung se spaja na regulator....

saamo pitaj kaj te zanima već će ti neko barem nesto odgovorit
 
Z

zlatko_01

Guest
Hvala Bogu da se netko sjetio odg mi............. Aha znači tako samo te gumice promenim i bit će bolje nadam se mada mi se čini da to nebi trebalo puno pomoći ali ok iće filter novi gumice i ulje pumpa je već nova gore....
Opet hvala....Što misliš pod tim citiranim??
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
..kad regulator stavljaš u ležište nek ti regulator bude zaokrenuti prema gore odnosno da ta vanjska gumice bude klizila po punom djelu kučišta i kad gurneš do kraja samo zakreni da stoji onako kak je normalan položaj.......skužit češ ,,,a to radiš zato da je ne oštetiš vanj.gumicu....

ako su samo gumice hidraulike +manđeta na klipu stvarale problem sigurno da će ti biti sve 5
usput očisti usisni filter i zamjeni uložak filter,stavi novo s-3 ulje...
 
I

IMT

Guest
imam td 9006 sad je na generalki ali ima iste simptome sa hidroulikom ja sam kupio novu pumpu 1150 kn parker germany kod Rašića u Đakovu , dok sam u drugim trgovinama za iste novce dobivao neke talijanske inaće čovjek je zastupnik za kolbenschmidt (deutz prva ugradnja) za traktore sa odličnim cijenama

Imaš li broj tel. trgovine gdje si kupio pumpu. Hvala
 
I

IMT

Guest
Imam sličan problem sa hidraulikom. Gdje se nalaze ti filteri koje treba čistiti, odnosno mijenjati. Kod mene je torpedo adriatik 55 duplak. Desilo mi se da hidraulika uopšte ne funkcioniše. Nakon nekog vremena proradi. Kad se zagrije teško diže. Gdje mogu nabaviti gumice na regulatoru i klipu, jeli kakva mudrolija to mijenjati. Pumpu sam nosio hidrauličaru. Kaže da je ok.
 
F

frenky9415

Guest
I ja imam problem slican na modelu Torpedo 62 06 c hidraulika dize dobro ali kad podigne na primer plugove cupka i pada malo pa se opet podigne da li je ova sema ista kao na modelu 75 06 kako se menja taj filter hidraulike ako ga ima uopste na 62 06
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
I ja imam problem slican na modelu Torpedo 62 06 c hidraulika dize dobro ali kad podigne na primer plugove cupka i pada malo pa se opet podigne da li je ova sema ista kao na modelu 75 06 kako se menja taj filter hidraulike ako ga ima uopste na 62 06

Sve je isto kao na 75, regulator treba pažljivo skidati da se ne ošteti. Filter je točno ispod sjedala ima aluminijski poklopac koji drže 3 vijka.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
imam isto problem na hidrauliku, kad nije ništa zakačeno normalno stoje poluge dole a kad dodam veći gas na traktoru on se sam počne dizati ali kad zakačim neki priključak onda je obrnuto podignem hidraulik i on drži priključak normalno ali kad dodam veći gas pada hidraulik
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
imam isto problem na hidrauliku, kad nije ništa zakačeno normalno stoje poluge dole a kad dodam veći gas na traktoru on se sam počne dizati ali kad zakačim neki priključak onda je obrnuto podignem hidraulik i on drži priključak normalno ali kad dodam veći gas pada hidraulik

Uh, šta je ovo? Za ovakve simptome nisam nikad čuo, to nema ni u radioničkom uputstvu. Jel nedavno nešto popravljano na hidraulici? Prije tih simptoma?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
vjerojatno regulator ili one poluge iza koje njime upravljaju....po mom 99% regulator, ako nista nije dirano prije toga (da nije mozda stavljana pumpa većeg protoka)?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
nije stavljana veća pumpa a takvog sam ga kupio mislite da je regulator dal se on mjenja ili neke gumice ili kaj
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
treba skinut poklopac da se vidi polužje koje upravlja ventilom, pa se upali pa da se vidi sto se događa...
 

Najnoviji postovi

Na vrh