• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo RX 120

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

ok. Probao sam sad staviti sliku ne ide,idem sad spavati pa se cujemo sutra ;)
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Gledao sam na DX145 (slican je RX,ali ne u kvaliteti :roll: ) ima na nosacima zadnjih poluga tamo gdje se spaja poluga na traktor,u donjem djelu,sipka odozdo koja je spojena sa polugama hidraulike.To moj RX nema.Da li zna mi ko reci zasto je to?
Da li znate zasto ima 2 komandne poluge,a 4 izlazna ventila?Kako to funkcionira,radi se o RX
 
Z

zrine892

Guest
Re: Torpedo RX120

ja mislim da je to regulator hidraulike...ionako mi nije jasno....pa ima dvije poluge zbog toga što ti je jedna poluga služi za otvaranje povrat ulja...recimo ako imas tanjuraču i na tanjurači ima jedan cilindar a dva crijeva...jedno crijevo potiska a drugao crijevo vrača ulje natrag u spremnik od ulja...a druga ti služi za kipanje prikolice..pričam o polugi...a ovo o 4 Izvoda nisam siguran jer imam samo tri izvoda hidraulike...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Torpedo RX120

Ako imaš dvije ručice u kabini a 4 hidro priključnice iza onda se radi o dvije dvoradne hidro priključnice .
 
Z

zrine892

Guest
Re: Torpedo RX120

i ja imam 4 hiro priljucnice...ali zadnja mi nije spojena...tamo stoji za svaki sličaj....:) :) hehehe
 
R

Ratarko

Guest
Re: Torpedo RX120

zrine892 kaže:
i ja imam 4 hiro priljucnice...ali zadnja mi nije spojena...tamo stoji za svaki sličaj....:) :) hehehe

Onda imaš jednu dvoradnu i jednu običnu hidro priključnicu .
Kod RX-a ali i kod ostalih Torpedo traktora je prilično jednostavno nadodati ili oduzeti hidro priključnicu budući da se hidro kocke samo nastavljaju jedna na drugu , u biti potrebno je samo imati dodatnu hidro upravljačku kocku , set dužih vijaka da se to poveže i eto ga , jedna priključnica više .
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Torpedo RX120

Ratarko kaže:
Ako imaš dvije ručice u kabini a 4 hidro priključnice iza onda se radi o dvije dvoradne hidro priključnice .

i kod mene na tx su dvije dvoradne također...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Torpedo RX120

i previše...hehehe...ja mislim da više ni nemaš opcija na tx75 dvije doradne.....
 
H

hrvoje

Guest
Re: Torpedo RX120

Ja na torpedu 55 imam tri priključka odostraga, a dvije ručice u kabini
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Ratarko,rekao si za kocnice,da si stavljao pakne od Forda(da li tvoj traktor ima pakne,sa tromblama ili ti mislis na disk plocice i disk sajbe.
Da li znas koji tip i godina Forda Transita?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Torpedo RX120

hrvoje kaže:
Ja na torpedu 55 imam tri priključka odostraga, a dvije ručice u kabini

Ljudi pa sve je to OK , Imaš jednu dvoradnu i jednu standardnu za kipanje prikolice recimo ( tu jednoradnu imaju svi TD traktori bilo koje snage i godine proizvodnje ) .

@Momo
Moj RX ima ima disk pločice samo na kočnici od prednje vuče koja se nalazi na kardanu sa svojim pripadajućim diskom a kočenje zadnjih kotača ide klasično .
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Kod mene je sa svake strane disk.Mislis li da bi meni pasale od Forda disk plocice?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Torpedo RX120

Momo kaže:
Kod mene je sa svake strane disk.Mislis li da bi meni pasale od Forda disk plocice?

Mislim da bi odgovarale jer nema razloga da su napravili neki drugačiji disk pa ga koristili za RX-170 i kočenje prednje osovine a vać su imali diskove koje koriste na RX-120 traktorima , najvjerojatnije se radi o istim diskovima pa i disk pločicama.

Vidi , uzmeš te stare disk pločice i sa njima u trgovinu auto dijelova i tražiš iste takve , kažeš da se radi o starom Ford Transit kombiju a da nemaš pojma koja je godina :D trgovac će se malo muvati i mrmljati ali ako je dobar naći će ih .
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Izvini sto te mucim,znam ja to sve ali,ja sam u Njem.traktor u Hr.dolazim u 10 mj.u Hr,pa trebam za 7 dana uzorati 2 ha,posaditi ta 2ha pa sam u stisci,a ovdje radim u Bosch auto-servisu i mogu dobiti sve djelove u pola cijene.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Torpedo RX120

Momo kaže:
Izvini sto te mucim,znam ja to sve ali,ja sam u Njem.traktor u Hr.dolazim u 10 mj.u Hr,pa trebam za 7 dana uzorati 2 ha,posaditi ta 2ha pa sam u stisci,a ovdje radim u Bosch auto-servisu i mogu dobiti sve djelove u pola cijene.

Aha , tebi treba točna informacija koje pakne da kupiš...
Vidi ja sam to kupovao prije više od 10 godina ...auuu...davno je to bilo .
Ono što ti mogu napraviti sutra je da odem do traktora i pogledam pakne ako imaju neki brojevi i slično .
Druga stvar je da pitam oca koji je mehaničar , možda on pamti bolje od mene .

Ono što definitivno znam je da su pakne od Forda Transit bile kao original i to nam je svima bilo čudno da odgovara na RX-a , zato sam taj detalj i zapamtio .
 
B

branko

Guest
Re: Torpedo RX120

Ono što definitivno znam je da su pakne od Forda Transit bile kao original i to nam je svima bilo čudno da odgovara na RX-a , zato sam taj detalj i zapamtio .

pa nije nista cudno , bratov fendt ima disk i plocice za prednje kotace iste kao i bmw M5 samo neznam koja godina.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Torpedo RX120

branko kaže:
Ono što definitivno znam je da su pakne od Forda Transit bile kao original i to nam je svima bilo čudno da odgovara na RX-a , zato sam taj detalj i zapamtio .

pa nije nista cudno , bratov fendt ima disk i plocice za prednje kotace iste kao i bmw M5 samo neznam koja godina.

A ja stalno pričam da je Fendt zakon , eto još jedne potvrde , haha :mrgreen:
...i kako ti sada da ne zapamtiš takav detalj ...Fendt ima kočnice od M5 !
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Pa sad....Mora li se Torpedo bas sa Fordom ravnati??Al su i slicni :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh