• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

S

Slobo

Guest
Jos samo nesto da vas pitam. Gledao sam pre neku god. kad je covek rasklapao IMT 539 i menjao lamelu. Video sam da ima neke "limove" , ako se mogu tako izraziti, koji stoje izmedju zamajca i korpe. Posto nisam vise imao prilike da vidim i druge traktore, pa vas pitam... da li postoji mogucnost da su ti "limovi" ( poprilicno su tanki) tvornicki ili je to mozda neko ubacio naknadno? Hvala opet :)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
TORPEDO TD45 : Danas sam gledao dva torpeda kao u mene, u jednog sam stisnuo kvacilo kao sto si rekao rukom bez problema, ne oseca se da je pod nogom, a u drugog je nesto tvrdje i morao sam nogom, ali je podnosljivo tvrdo. Sto onda znaci da NEmora biti tvrdo, pa ni upola kao kod mene sto je, moze se nastelovati samo treba naci "majstora".. Hvala ti..
LISNIK : Pre dve godine, kupio sam korpu i naravno da sam dobio sesir uz nju. Desilo se da i tada nije kvacilo bilo kako treba, tj. isto je bilo tvrdo, verovatno nisu capne bile nastelovane. A kad mi je stao traktor prosle god., majstor kaze otisao sesir opet. Kupim i opet lamela nova. I opet isto, kao i danas dan, tvrdo i jbg. Al iskreno, koliko je puta rasklopljen u poslednjih 5 god. ni sam vise ne znam sta je i kada menjano. Uglavnom, moze se znaci dostelovati kako treba, tj. da bude koliko toliko mekano.

žalosno, ali istinito, loša, tj. nikakva servisna podrška, dovodi do takvih stvari.

Inače, osobno sam zadovoljan RUEN spojkom, izuzetno mekana pedala, trajne capice, kvalitetna frikcijska lamela.
 
S

Slobo

Guest
Da druze, bas tako. Sve to dobro ide sobzirom kakvi su majstori. Koliko je ulozeno novca u to kvacilo da se resi, za ovih 30 god koliko je traktor kod nas, nije se ni u pola ulozilo na druge sklopove. Ma sve neka, samo da je kako treba, ali ni blizu toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Jos samo nesto da vas pitam. Gledao sam pre neku god. kad je covek rasklapao IMT 539 i menjao lamelu. Video sam da ima neke "limove" , ako se mogu tako izraziti, koji stoje izmedju zamajca i korpe. Posto nisam vise imao prilike da vidim i druge traktore, pa vas pitam... da li postoji mogucnost da su ti "limovi" ( poprilicno su tanki) tvornicki ili je to mozda neko ubacio naknadno? Hvala opet :)
Ti limovi su tvornički.
Stvarno mi nije jasno zašto je to kvačilo tak tvrdo :icon_scratch::icon_scratch:
 
S

Slobo

Guest
A dal bih se sta promenilo kod mene kad bih ubacio (barem pokusa) te limove? Zaista ne znam ni sam zasto je tako kako jeste, da se moram poslije nekoliko sati rada upeti rukama od volan da bih stisnuo kvacilo jer mi il dodije il snage ponestane u nogama da ga pritiskam vise.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da mozda nemaju razlicite tvrdoce u tim limicima i drukcije polugice kaj guraju potisni,recimo taj ima takve a ovaj od 60 ili 70ks drugacije,ili se kod stelanja ak se ne postela u stotu kod potisne ona 3 sarafa pa da ukoso naljeze pa stvara veci otpor?
Neznam tocno al nekak mi na to ide.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Da mozda nemaju razlicite tvrdoce u tim limicima i drukcije polugice kaj guraju potisni,recimo taj ima takve a ovaj od 60 ili 70ks drugacije,ili se kod stelanja ak se ne postela u stotu kod potisne ona 3 sarafa pa da ukoso naljeze pa stvara veci otpor?
Neznam tocno al nekak mi na to ide.

Pa nema tu kaj biti od 60 ili 75 taka ako su djelovi za 45... I još ktome sve novo...Neznam kaj bi moglo biti ali u svakom slučaju oni imaju lako kvačilo opčenito kak i 75 tak kaj ga može voziti i dijete od 7 god...(znam jer mlađi brat vozi traktor dok npr.kupimo bundeve sa zemlje ili slamu)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ti limovi su tvornički.
Stvarno mi nije jasno zašto je to kvačilo tak tvrdo :icon_scratch::icon_scratch:

prešpanato kvačilo, recimo.

Teško je napamet, ne znamo dali je pedala spojke u punom hodu linearno tvrda, ili je u početku lagana pa postepeno ide na tvrđe. Ima li pedala potreban propisan prazan hod? Dali je spojka izvedeno kao jednostepena ili dvostepena? Kako se uključuje priključno vratilo? Valjalo bi skinuti poklopac spojke i poslikati odozdo situaciju, ovako recimo;

35iasqs.jpg
 
Posljednje uređivanje:
S

Slobo

Guest
LISNIK : Moze samo da mi kazes, posto sam zaista opterecen sa tim kvacilom vise, pocinje uveliko da me nervira, pa ni sam ne znam sta vise da radim sa njim. Mozes mi samo reci, radi se o slici sto si mi poslao. Rec je BR. 39. To je lamela, jel tako? Samo, vidim dva dela na tome, tj. lamela i ovaj poslednji deo. Jel to obloga na lameli? I jos jedna stvar me zanima? Jel obadvije lamele se okrecu na istu stranu? TJ. da se strana prstena koji je stariji na lameli okrece prema korpi, ili, jedna korpi a druga ka zamajcu?
 
S

Slobo

Guest
Evo nove ludosti!! Skinem deklo, gde bude lamela i korpa, poprskam vodom. Desilo se to, da je negde oko 50% bilo mekse kvacilo. Nakon nekog vremena, opet isto, tvrdo. Sta li sad to moze da bude?!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
LISNIK : Moze samo da mi kazes, posto sam zaista opterecen sa tim kvacilom vise, pocinje uveliko da me nervira, pa ni sam ne znam sta vise da radim sa njim. Mozes mi samo reci, radi se o slici sto si mi poslao. Rec je BR. 39. To je lamela, jel tako? Samo, vidim dva dela na tome, tj. lamela i ovaj poslednji deo. Jel to obloga na lameli? I jos jedna stvar me zanima? Jel obadvije lamele se okrecu na istu stranu? TJ. da se strana prstena koji je stariji na lameli okrece prema korpi, ili, jedna korpi a druga ka zamajcu?

Nisam odavvno radio na kvacilu Torpeda.Mislim da stariji dio prstena kod obe lamele ide prema zamajcu.Ono na slici je prikazana obloga.Da to jeste lamela prikazana u dijelovima.



Uploaded with ImageShack.us
 
S

Slobo

Guest
LISNIK : Danas sam razgovarao sa covekom, tj. stariji je masjtor za traktore po najvise. Evo sta mi kaze. Da torpedo, god 83 kao u mene sto je, izmedju korpe i zamajca, od jednog dela bude ploca okrugla oko 0.5 mm, tj. sirine kao sto je korpa. I da ona "mora" biti da bi kvacilo dobilo na mekoci. Pa cu i to da pokusam, gore od ovoga sigurno ne moze biti.
 
S

Slobo

Guest
Auuu jbt, napokon i ja rijesio problem sa "extremnim kvacilom". Sada kao da ga nemam pod nogom. Od svih majstora, kazu da jesu, ali ipak mislim da nisu, proveravali sve sto treba. Ono sto bas nisu proverili, to je bio problem. Popucali mi stiftovi sto su u capnama koja se nalazi na osovini koja gura druk lezaj. Sasuli se stiftovi(osiguraci).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesu na kraju majstori krivi kaj to nisu zamjenili ili se to ne mjenja kad i lamele i lezajevi?
 
S

Slobo

Guest
Da, veoma zanimljivo. Jutros ga rastavim, lamele korpu sve skinem. I kad sam krenuo u detalje, samo je to falilo sto nije zamenjeno. Oni su 5 cm x 6 mm. Tokar mi prosiri rupe i na osovini i na tim capnama, i napravi stiftove nove i evo ga, za ne verovati, stanem pored traktora vani i rukom ga stisnem. Na kraju ispada da je samo to razlog sto nije bilo kako trebe. tj. sto je bilo "extrmno" tvrdo. A dal se to menja kad i lezajevi i lamela, to ne znam, samo znam, kad god su radili i koji god, uvek kazu to smo proverili, a ustvari, sad sam siguran da to nisu nikad ni gledali.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
zakaj ti štifovi? pa onda opče nebi imal kvačilo,jer bi se vilice sam vrtjele po osovini...
 
S

Slobo

Guest
Da LISNIK druze, ti stiftovi. Malo im je falilo, 5-6 god da rese, al nakon toliko niko. I nije mi vise bilo da ih placam, nego, knjigu u ruke i na posao. I Bogu hvala, reseno je uspesno.
 
S

Slobo

Guest
Ne, nisu se vrtili, zalomili se i ukosili samo. Blokirali su osovinu, radila je, ali ukrivito. Zato sam imao nenormalno tvrdo kvacilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh