• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
aha to je drugo..reko pa nemoguče da radi bez tih štiftova..a znači samo su se ukosili
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je tak nekaj puklo oko kvacila na zetoru al meni je bil meksi u zadnje vrijeme dok jednom stisnem a on uopce ne odvaja,pa sam dal da mi sve zmenjaju i sad je ko na autu mekan i krece od sredine papuce.
Nisu mjenjane potisne ploce jer veli mestar da nisu nigdje ostecene ni poderane,e sad bumo vidli,za sad je super,ja prezadovoljan.
 
S

Slobo

Guest
Ne druze. Slomili su se, i onda se onako zalomljeni ukosili u osovini i capnama. Tako zakosito, deralo mi je piksnu (cev) po kojoj klizi druk lezaj jer je sav otpor druk lezaja bio na gornjoj toj cevi i klizio neravnomerno, i naravno, kvacilo bilo van svake normale tvrdo.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
slike? Rekel sam da je u pravilu kvacilo na td mekano, kao i da svatko si daje pravo šarafiti po torpedu.
 
S

Slobo

Guest
Da, rekao si da je mekano, da mora i moze biti. Samo, iskreno, ja nisam verovao da ce ikad kod mene biti ovako.Ali sad sam se uverio. Skoro, lakse nego u auta. Naravno, ne mislim bukvalno da je tako, ali je mnogo mekano.
 
D

DeutzPower

Guest
kolega, takvo bi i trebalo da bude, objašnjavali smo ti ja i vedran_kc na drugom forumu
 
S

Slobo

Guest
Da, rekli ste da mora i moze biti mekano. I napokon je i doslo takvo nakon nekoliko godina rada oko njega. Hvala vam u svakom slucaju.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
poštovanje

može li mi netko stručan dati par savjeta i napisati malo utiske o torpedu 4506.

Namjerio sam se na kupovinu navedenog traktora oko 90.og godišta dakle novija linija po mogućnosti.

Odluka je pala zbog neprovjerenih informacija da malo troši ;) i jer mi je to simpatičan traktor s original kabinom...

što se rada tiče ( do 200h rada možda i manje ) pola šume , pola transport i 2hektara zemlje
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Ja imam torpeda 45 iz 87g. kupljen nov . Mali potrošać i za mojih 10 rali zemlje više nego dobar . Malo sporiji u transportu ako ti je to bitno .
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
poštovanje

može li mi netko stručan dati par savjeta i napisati malo utiske o torpedu 4506.

Namjerio sam se na kupovinu navedenog traktora oko 90.og godišta dakle novija linija po mogućnosti.

Odluka je pala zbog neprovjerenih informacija da malo troši ;) i jer mi je to simpatičan traktor s original kabinom...

što se rada tiče ( do 200h rada možda i manje ) pola šume , pola transport i 2hektara zemlje

Ako je 4506 onda nije novije godište. Oni novij imaju oznaku TD 45 Adriatic i plastičnu masku naprijed. Vjerojatno si na tu liniju mislio. Razlika između njih je u brzini. Ovi noviji idu brže. Ovaj moj 4506 iz '85 ide tak, tak oko 20 km/h. Potrošač je mali. Ima dobar raspored mase, pa nema dizanja prednjeg kraja u zrak kad se odozada optereti. To u šumi dosta znači. Široka kabina lijepo izgleda, ali u šumi možda i nije najsretnije rješenje.
Što se tiče kvalitete, kažu što starji to bolji. Mislim da je to istina. Ja sam kupio rabljenog i imam s njim dosta popravaka da ga dovedem u kvalitetno stanje. Kad kupuješ OBAVEZNO provjeri hidrauliku pod opterećenjem, je li pada i poskakuje. Ima još stvari za pogledati, ali da ne ponavljam tuđe riječi, prolistaj malo temu unazad.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
e da td 45 sam mislio.....

a koja je razlika između 45 i 48 ?

Osim u vanjskom izgledu, baš i nema neke. TD 48 je kao jači 3 KS od TD 45. TD 48 ima šire gume (14.9 cola ili 13.6) u odnosu na 12.4 na 45-tici. Treba imati na umu da je mjenjač i getriba u oba jednaka i u početku konstruirana za Deutz 4006, znači 40 KS.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Osim u vanjskom izgledu, baš i nema neke. TD 48 je kao jači 3 KS od TD 45. TD 48 ima šire gume (14.9 cola ili 13.6) u odnosu na 12.4 na 45-tici. Treba imati na umu da je mjenjač i getriba u oba jednaka i u početku konstruirana za Deutz 4006, znači 40 KS.

Ma nemoj mi reći. Gdje samo dolazite do tih podataka..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma sve su iste do 75tice i to im je problem jer su napravljene za motor od 40ks a ne jace i kad ju opteretis sa jacim motorom problemi,svi koji su u radili po sumama su im getribe i pogonska vratila 3 put slagana i stalno problem.
A netko ko pazi i ne radi teske poslove u principu nema nekih velikih problema

@torpedo TD45 daj ti neku informaciju bez glupih upadica.:(:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ma sve su iste do 75tice i to im je problem jer su napravljene za motor od 40ks a ne jace i kad ju opteretis sa jacim motorom problemi,svi koji su u radili po sumama su im getribe i pogonska vratila 3 put slagana i stalno problem.
A netko ko pazi i ne radi teske poslove u principu nema nekih velikih problema

@torpedo TD45 daj ti neku informaciju bez glupih upadica.:(:

Moje upadice su glupe? Moje?

Ovaj forum je čisti plac. Izmjena riječi bez podloge i krova, koju moderatori dopuštaju, iz više razloga. Jedan od njih je, da netko živi od tog foruma pa je bitno da ide količina a ne kvaliteta postova. Moje je pravo ili sudjelovati u tome na taj način ili ne sudjelovati. Sudjelovati više ne želim.

Koji moderator može dopustiti da netko iznese činjenicu kako Torpedo ima iste mjenjače do modela 75, i da to ovako javno stoji.

Koji moderator može dopustiti da netko kaže kako su Torpedo mjenjači konstruirani za 40ks? Ma nemoj. Taj netko je bio inženjer u proizvodnji i zna koliki je faktor sigurnosti, te za koliko opterećenje snagom i momentom je projektiran neki mjenjač? Zašto nebi bio projektiran za prenositi najveću snagu i moment koji razvija stroj u kojem se koristi, bez obzira što bi se koristio i u slabijim modelima. Da dalje ne ulazim u problematiku, ionako ne želim više pisati.

Toliko od mene.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma sve su iste do 75tice i to im je problem jer su napravljene za motor od 40ks a ne jace i kad ju opteretis sa jacim motorom problemi,svi koji su u radili po sumama su im getribe i pogonska vratila 3 put slagana i stalno problem.
A netko ko pazi i ne radi teske poslove u principu nema nekih velikih problema

e u krivu si...
te getribe su konstruirane do određene konjaže..e sad opet drugi je faktor kak se radi s traktorom..u šumi se tjeraju ko konji i kakbi se reklo zadnji konj se izvlači iz motora i to nestručnim rukovanjem..

getribe kak su na TD 4006,4506,6006 jednake,ali konstruirane dovoljno jake da izdrže snagu motora od 60 ks,da nisu,nebi se ti motori ni stavljali gore...a opet kak su serije TD 7506,9006 je opet drugačija vrsta getribe,koja isto bez problema drži motor od 90 ks...e sad dolazimo do nestručnog rukovanja...njihove getribe ulaze u brzine ko u puter,a ovi koji sj**u mjenjače i kaj im iskače iz brzine to je isto nezultat krivoz odnosa prema stroju kaj ob nasilu gura mjenjač u brzinu ,a nejde i onda se znadu vilice ili savinut ili zamaknut i iskače... ajd več kad smo krenuli..i diferencijali su isto mjenjaju kak i tipovi getriba.. diferencijal na TD 40,45,60 je isti,i on je konstruiran isto da drži motor od 60 konja,kak i diferencijal na TD75,90 isto drži bez brige motor od 90 ks ali nestučnim upravljanjem,naglim ,jakim pocukavanjima pod velikim opterečenjem zna se dogodit da puca glava diferencijala na 6006,9006 a rezultat tomu dosta put zna biti i nedostatak ulja..da se radi sa njima kak je ispravno nebi bilo problema...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da su nijemci konstruirali getribu za 28 i 38 ks davnih godina tu istu torpedo je preuzeo za 40 ks u vrijeme drugarice Milke Planinc Prvomajska je dobila zadatak radit getribe za torpedo jedan ing iz torpeda je odlučio da može na tu getribu motor 4 cilindra i to će biti za šumariju idealno nakon probe klizila je lamela odlučeno pojačati japanski šešir tad je pucala lamela itd . naravno getriba nije bila njemačka .
 
D

Dule4506

Guest
Pozdrav svima :) imam pitanje u vezi Torpeda 4506. Imam problem sa reduktorom iskace mi iz dikektnih brzina samo rucica od reduktora iskoci kad je opterecen a u sporim brzinama nece iskocit.. Pomagajte :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
po mom mišljenju valjda se pomaknula/zavinula viljuška ili pak je otišel lager pa neče sjest dobro u brzine i iskače...jesi li ga prije nego ti je počel iskakat teško ubacil u brze brzine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh