• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Zna li netko kaj o torpedo deutz 4506 jel to ima kaj orginal od deutza ili nič,pošto je 81 godina ,čovjek tvrdi da ima djelova orginal i da se to vidi i jer ima auspuh prema dolje pred kotačem ..koliko to more zdržat ,i jel kaj kvalitetniji od ovih mlađih td oznaka još s onom širokom kabinama...HVALA !
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
I mene zanima isti traktor samo 1986 godina, isto čovjek tvrdi da su ugrađivani njemački djelovi i da je traktor ok. sa uskom kabinom traži za njega 4.000 eura. Dali je to puno i dali se isplati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Susjed mi ima takovog, u njegovih gotovo 30 godina prije 5-6 godina rađena polugeneralka, hidraulik i getriba nisu nikada dirani, on ga inaće kupio novog. Djelova bi trebalo biti dosta original njemačkih. Taj susjed koji ga ima 80-ih godina radio sa firmom u kojoj je bio zaposlen za Torpedo pa pričao da je Torpedo ljevao blokove motora i prodavao Deutzu a od Deutza uzimao ostale djelove motora i ugrađivao na svoje traktore. S obzirom da sam i sam zainteresiran za kupnju Torpeda, meni je zanimljiv7506 sa prednjim pogonom, malo sam se raspitao kod majstora i oni su isto to potvrdili. Posebno bi dobra trebala biti serija TX, ta serija je rađena za izvoz, al to rijetko tko prodaje, ako se i prodaje koji brzo ode.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ja imam 4506 iz '84. Treći sam vlasnik i mogu reći da se pokazalo ono što su rekli na forumu:" što stariji to bolji". Probleme sam imao s hidraulikom i zupčanikom 2. brzine. Sve se da to rješiti. Ipak najvažnije je ono: da puno ovisi i tko ga je vozio i kako ga je održavao. Ali ipak mislim da bi trebalo to godište 1981 biti s dosta Deutz dijelova.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Zna li netko koliko zubi ima konuso- tanjurasti par zupčanika kod Torpeda Adriatica
45 KS?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolko ide ulja u motor na 45-ici i dali bi neko mogo slikat mijerac i izmijerit kolko idesamo u karter kolegi se pomice sesiric na mijeracu i toci samo 4l ulja u motor pa mu je to nekak malo!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Novi mjerač za 75-ticu ti košta 30-tak kuna, mislim da su isti.
Ako jesu mogu izmjeriti kod kolege, a ko nisu onda bu neko drugi uskočil
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
U 45 ide 5-8 L ulja u motor, ja stavim 7 L plus u filter gotovo 1 L. 4 L je ispod min. i to nije dobro.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala decki na odgovorima tak se i meni cini da mu je 4l premalo ako ko moze izmijerit bilo bi super!!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
I meni se micao taj šeširić, pa sam morao kupiti novi mjerač. Ako ti nije prekasno, za vikend idem na selo pa ti točno izmjerim.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma nije frka kad budes u mogucnost budes traktor ionako sad stoji nista ne radi!!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Moje razmišljanje o ubrzanju malog Torpeda (4506) se nastavlja. Za sad imam od trgovaca rez. djelovima dvije različite informacije. Jedan kaže da ako nemam prednju vuču tada je konusno-tanjurasti par zupčanika isti na seriji 06 i Adriatic, tj. 8/38 zuba. Te da Adriatic ima samo veći zupčanik 4. brzine.
Drugi kaže da serija 06 ima 8/38 konusni par, a Adriatic 9/37 par dok je ostalo u mjenjaču identično.
Ima li tko kakvo iskustvo s tim? I jedni i drugi imaju samo makedonske zupčanike. Kakvi su po kvaliteti, ne znam?
 

zagi33

Novi član
Tu od
11 Lip 2014
Poruka
9
imam problem izbacuje mi iz reduktora iz brzih brzina na ravnici i u uzbrdici! kad idem nizbrdo ne izbacuje! bila je vilica sva pojedena dao sam je navarit islo je dobro jedno vrijeme a onda je opet pocelo izbacivat. kupio sam novu ali opet je izbacivalo! pocelo se i cut pri stiskanju kvacila rostanje raskopal sam traktor prvi lager na spojnicki je bil celi zdrobljen, drugi i treci su imali lufta! zupcanik i kanda su izgledali u redu nista pojedeno! promjenil sam i iglicasti lager! al opet izbacuje zna neko zasto! sta bi bila greska! inace traktor imam10g nikad nije bilo greske! al vidio sam da je vilica bila varena i mjenjac od brzi i sporih je bil varen predelavan!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Po opisu problem bi trebao biti spojnicka,zupcanik ili zazor između spojnicke i vratila gornjeg snopa zupcanika.
i05662-kopija.jpg
 

zagi33

Novi član
Tu od
11 Lip 2014
Poruka
9
Po opisu problem bi trebao biti spojnicka,zupcanik ili zazor između spojnicke i vratila gornjeg snopa zupcanika.
i05662-kopija.jpg

na koliko se meri taj zazor i kak ga postelat ili treba kupit novo sta?

hvala na odgovoru!
 

Najnoviji postovi

Na vrh