• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Gdje mogu pronači tablicu koje gume sve mogu staviti na 4506, ovi na tehničkom ne znaju ili ne žele pogledati, trebalo bi pisati u uputama pa ako netko ima da mi poslika
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Evo ako odgovara!
 

Prilozi

  • 20220129_142956.jpg
    20220129_142956.jpg
    19.8 KB · Pregleda: 43

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Odlično, puno ti hvala na tome, po toj tablici bi mogao staviti veče gume i oni bi trebali to upisati u prometnu pod napomenu nebi trebao ići na homologaciju i atest
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839

Zdravo. Dal se kome sanja, zakaj je taj karter sav zavareni.?. Dal je tu nekad bijo izlalni vijk za izpust ulja i taj ga lik navoje potrgao, il kako može puknuti tako veliki dijo kartera. Neznam iz čega je.Gusani izgleda.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Ovako to izgleda na mojem TD55.
Ja bi rekao da je došlo do puknuća na ovom dijelu kartera, na koji način ne znam i onda je netko naknadno ovaj dio zavario.
 

Prilozi

  • IMG_20220313_104141.jpg
    IMG_20220313_104141.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20220313_104147.jpg
    IMG_20220313_104147.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 23

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
NE izgledajo ovi karteri isti. TAj mi se čini sa moje slike je 45-ka. Dal ti trebaš izšaraufat 2 čepa za promijeno ulja? Kaj je TD 55? Dal je 4x4 to model?Kakva je razlika med TX 55(toga sam dosta vozijo)?.LP
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
I meni se čini da nisu isti. Da, ima dva kartera i duplak je. Ne znam kakva je razlika u odnosu na TX. Možda kabina i još neke sitnice, nisam ih uživo nikad vidio. Mislim da su oni više bili za izvoz namijenjeni.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Postojijo je još TX 55 Adriatik. I toga sam vidijo, al je bijo bar na oko potpuno isti kao TX 55 na šarauf isti.Koja jima razlika, pojma nemam.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689

Zdravo. Dal se kome sanja, zakaj je taj karter sav zavareni.?. Dal je tu nekad bijo izlalni vijk za izpust ulja i taj ga lik navoje potrgao, il kako može puknuti tako veliki dijo kartera. Neznam iz čega je.Gusani izgleda.
Da, tu bi trebao biti vijak za ispuštanje ulja. Očito se nešto dogodilo i onda su ga zavarili.
Ili naći drugi ispravan karter ili probat ovoga obraditi i narezati novi navoj za čep.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Onda je to to. da možda čovik potrgao navoje. A da nije možda bijo vijk kao kot Zetora na konus, koj je razgnao cijeli usani karter, pa onda to čovik zavarijo...:sneaky:. Ajde, da se malo pohvalim, netko(ja il moj majstor mehaničar) potrgali jesmo navoj na karteru kod Opel Astra...To shvatijo ovaj mijesec, kad periodno mijenjavao sam ulje. PA valjda nisam ključem imbus od 12 centimetara dužine tako lahko izčupao navoje...NEko mi jih prije mene malo "izmučijo".
 

timetraveler

Novi član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
6

Zdravo. Dal se kome sanja, zakaj je taj karter sav zavareni.?. Dal je tu nekad bijo izlalni vijk za izpust ulja i taj ga lik navoje potrgao, il kako može puknuti tako veliki dijo kartera. Neznam iz čega je.Gusani izgleda.
Da tu je bio vijak za ispustanje ulja,a cisto me zanima kako je taj biser mislio ispustit ulje iz kartera kad ga je zavario...i u mene je na 60setici karter bio probijen a to je gus i tesko je to variti ,moze se ako je netko bas majstor, ali mislim da ti je jeftinija i bolja solucija da kupis drugi karter koji nije probijan pa krpljen.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nije moj traktor, jeste od prijateljice. Tako da neznam pojma, kdje je napravena rupa za ispust sada:). Kod nje gledao sam strojeve, jer me zamolila,da sve strojeve, što ima(osim tog traktora), dam na oglasnik i prodavam zanju.

Naravno trebao napraviti nekdje drugje izpust. Nema tu druge. Gdje je, nisam provijerijo. Dal je vijk za ispust konusan?Onda je puknuo, jer gus razgnao. KAko bi onda se trebalo variti ovakvo veliko rupo. Vlastnica kaže, da nezna, ko je to radijo, a i njo interesira, ko i zašto je to radijo. Hvala svima na javljanju.LP
 

timetraveler

Novi član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
6
Aako je rupa bas velika,mora se isjeci komad celika i oblikovati ga da popuni tu rupu i onda varenje ide posebnim elektrodama od nikla,ali kazem, to je malo kompliciran postupak jer zna gus puknuti..a ako ne misli uzimat novi karter mora negdje neki ispust napraviti,ali pogledaj je li potoji,jer nemoguce da je netko dosao na ideju da samo zavari karter i da se ulje ne moze nikako ispustiti...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Točno kako praviš. Zanima me, dal su dijelovi pristupačni za kupnjo?Jel jih težko pronačti?Nove mislim. Gledajuči na to,da tvrtke dugo nije više, a svejedno bijo je to kooperacija sa nijemačko firmo, pa možda ona bar motorske dijelove zalaga brezproblema?
Tako se je ta priča završila :sneaky: . Izvinjavam se prijatelji "BATEK" za krajo slik👋


 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Da, nažalost tvornica TORPEDO je propala. Dijelova ima još za kupiti, problem je danas u samoj kvaliteti.
Što se tiče samog kartera mislim da ima u Novom Sadu "KND", samo bi trebalo provjeriti sa njima da li imaju za taj model traktora. Može se naručiti iz Njemačke, jer je Torpedo surađivao, odnosno radio po licenci Deutza, mislim da odgovaraju dijelovi za njega od serije 06, ako se ne varam, samo naravno su i samim time skuplji.
 

timetraveler

Novi član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
6
Ma dijelova ima,al bas to,pitanje je kvalitete,za dijelove motora nemas brige,kolbenschmidt uzmes i miran si,a za zupcanike,osovine i to - nije kvaliteta orginalnih,a ja sam karter na kraju uzeo polovan koji nije pucan niti varen i nemas tu problema,nije bas da ljudima svaki dan pucaju karteri na traktorima pa se da naci to polovno...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma ajde no, kaži mi,dal je vijak konusno napraveni, kao kod Zetor xx45?
Možda ne pucaju karteri baš tako jednostavno, al navoj potrgati nije bar zamene nekvi problem:rolleyes:
 

timetraveler

Novi član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
6
Trenutno sam u drugoj drzavi pa ne mogu bas pogledat na traktoru,iako bih se zakleo da vijak nije konusni...da ,navoj se moze pokidat, nije to ni meni strano,al ne treba ga previse stegnuti.Na strabici Antos trgovine stoji ova slika za cep kartera,koji je isti za sve torpedo traktore iz 06 serije.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-14-15-11-47-716_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-14-15-11-47-716_com.android.chrome.jpg
    9.1 KB · Pregleda: 8

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Vijak nije konusni.

Ma ajde no, kaži mi,dal je vijak konusno napraveni, kao kod Zetor xx45?
Možda ne pucaju karteri baš tako jednostavno, al navoj potrgati nije bar zamene nekvi problem:rolleyes:
Nije konusni vijak.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Isti je , kao onaj na Astri, kojeg sam potrgao.:sneaky:. E da mi je Zetorov vijak bijo. Nikoje budalo, da ga potrga a još bez podloške dihta:unsure:
 

Najnoviji postovi

Na vrh