• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4806 A

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Evo danas sam skinuo alanser komplet s automatom i automat mi otisao navoji se pojeli i kaze da ce mi upakovat nekako automat od mercedesa 123 pa ne znam koliko je to dobro,dali netko ima iskustva s tim?
 

feridkatkic

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
2
Pozdrav! treba jedna mala pomoc oko torpeda 48 problem je u tome sto mi iskace iz druge brzine i rikverca
zamjenuo sam mu lezajeve u gornjem snopu,osovine,zubcanike,od rikverca malo osovinicu i sve ostalo sto je bilo potrebno da se mijenja za (drugu i rikverc) ali i dalje imam problem koji neznam kako da rijesim
Ako iko zna nesto o tome da mi kaze Hvala unapred!
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Trebao bi sutra ic pogledat torpeda al nezna cojek oznaku kaze da je
50 ks 89god koji su bolji 4806 ili 55 i koje su im mane sutra detalji.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Pozdrav ljudi,dal se moze ona osovinica od dobosa rucne izvadit?,radi se o tom da je malo pomotana tako je kupljeno sa traktorom i kad sam rastavljo onda je promjenjen semering na njoj al sad ima fleka pod traktorom ili ima kakvo drugo rjesenje.?
 

mirek

Novi član
Tu od
10 Lis 2015
Poruka
18
Evo, neki dan razdvojili traktor i nije bila problem čahura nego ležaj na spojničkoj. Pošto je već razdvojen na zvonu, zamjenili kratku pogonsku osovinu jer nekad je izbacit znao iz brzih a vidjelo se da su oni kraci zubi malo potroseni. Zamjenjeni i iglicasti na toj osovini. Sad ne izbacuje ali nešta ronda u mjenjaču. Šta je uzrok?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
@johnnewman isti traktor, isti mjenjac, isti motor, ista hidraulika. 55ica je samo vise odvrnuta na pumpi i jaca za par konja a time i opasnija za mjenjac i lamelu.

@mirek jeste li podesili zazor na toj osovini kada ste mijenjali? Moguce da ronda ako je premali zazor pa je samo pitanje kada ce zaribati, a moguci su i luftovi u snopu. Imao sam taj traktor 5 godina 4 puta otvaran mjenjac, 3 majstora radila i niko nije uspio srediti. Jedini kompetentan da to uradi je Lisnik, po meni.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Zazor treba biti od 0,25--1,3mm.Kako je Lisnik rekao jednom prilikom, najbolja opcija je 0,5mm.Najmanja sansa da zariba i da neiskace iz brzohodnih brzina.

Da to je mala sajbica koja je od tvrdo kaljenog čelika, zazor se podesava ubacivanjem razlicite debljine te podloske, eventualno ako se tako ne moze uganjati potreban zazor, nazad kod lezaja i velikog zeger prstena se takodjer ubacuje tanka podloska kako bi se naprijed dobio zeljeni zazor.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ovak, pošto su TD 48 i 55 isti traktori, mene zanima dal se na 48 može ugradit prednji pogon i kaj je potrebno sve za taj zahvat?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Treba mu ukljucivac prednje vuce koji ide s lijeve strane gledano dok sjedis u njemu. Imas poklopac gdje ide taj 'ukljucivac) prednje vuče. Nekako dodje ispod rucice za ukljucivanje kardana, kako se sjecam. Identican je mjenjac koliko znam.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Na 75 i 90 se moraju zupcanici u getribi mijenjat kad se ugrađiva pogon, dal je ista stvar i kod majnjih modela?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Mom torpedu 4806c nakon 29 godina teskog rada i mucenja pocelo lupat u mjenjacu, do prije 3 godine bio jedini traktor na imanju od 10-30tak hektara. Mislim da je zasluzio novi mjenjac ili cak da ga umirovim i postavim na poviseno mjesto i okitim lampicama;)
 
Posljednje uređivanje:

mirek

Novi član
Tu od
10 Lis 2015
Poruka
18
Pogledat cu kroz vikend to pa javim! U svakom slucaju puno hvala!

Danas završio traktor! Problem bio u pogonskoj osovini novoj, zubi deblji, preko 2 mm i nije dobro uzubljivalo pa je mjenjac rondao. Kupio drugu osovinu gdje su zubi špinčasti debljine nešto više od 1 mm i sad je ok! Neznam da li je to normalno da proizvode dvije vrse ili je to nečija greška?!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,735
Torpedo ti ima jako indirektan volan (oko 4 okretaja), pa ti servo i nebu puno trebal, jer je volan ionak dovoljno mekan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh