• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4806 A

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Na mom bas i nije kad vise radim al mozda mogu nabavit servo sa autobusa pa me zanima el moguce takvo sta?
 

mirek

Novi član
Tu od
10 Lis 2015
Poruka
18
Posto sam razdvajao traktor, morao sam ispustit ulje iz hidraulika. Nalio ga nazad, odzracio na lajtunzima, volan radi ali hidraulik ne! Filter je zamjenjen, jel tko ima kakav savjet?
 

mirek

Novi član
Tu od
10 Lis 2015
Poruka
18
Cistio sam razvodnik ispod pumpe koji razdvaja za volan i hidrulik, ispustio ulje i na regulatoru, izvadio polugicu i propuho ali nista. ne radi!
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Re: Torpedo 4806 c, hidraulik - vrsta ulja

Na razvodniku ispod sjedista,kljuc 17 odvrnes saraf, ispod ima opruga i ventil mali. Izvuces ga vanjskim zeger klijestima ili sarafcigerom i operes, iglom ocistis rupice i propuses.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Probaj ti to još jednom rastaviti i počistiti, mislim da je ipak tu problem.
 

mirek

Novi član
Tu od
10 Lis 2015
Poruka
18
Rijeseno :) Jos jednom rastavio i opet sve dobro ocistio i sad radi! Decki, puno hvala na savjetima :)
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Svako dobro svim članovima foruma u Novoj godini....

Proćito sam cijelu temu al nisam našo odgovor...

Kako riješit poskakivanje hidraulika? Nisam toliko upoznat s torpedima pa bi molio slikovitije objašnjenje. Pisalo se o zazvodniu ispod sjedala ali nitko nije spominjo kip i cilindar, odnosno manžede i-ili karike hidraulike.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
I ja imam td 4806c iz 87g i taj se bome naradio,kad je poceo hidraulik poskakivat stari zvao majstora i uvijek neke filozofije i cudesa nakon par takvih intervencija stari popizdio i vise hidraulik ne popravlja, on uvijek malo cupka al i radi tako vec godinama naviknes se na to i sve 5. Jos da dodam da nas ima i prednji utovarivac i sve odradjuje bez problema. Sretna nova!!!
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Jel netko ima gume 12.4-32 na 48-ici.Zanima me el idu na istu felgu i el ima kakvih problema s njima ili je samo zeru brzi.?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Re: Torpedo 4806 c, hidraulik - vrsta ulja

U orginalu je guma 28 cola gore tako da gumu od 32 cola nemožeš stavit na felgu od 28 cola.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Ma vodio sam na mislim 2 foruma da imaju te gume na slikama solidno izgleda reko mozda pase.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Svako dobro svim članovima foruma u Novoj godini....

Proćito sam cijelu temu al nisam našo odgovor...

Kako riješit poskakivanje hidraulika? Nisam toliko upoznat s torpedima pa bi molio slikovitije objašnjenje. Pisalo se o zazvodniu ispod sjedala ali nitko nije spominjo kip i cilindar, odnosno manžede i-ili karike hidraulike.

Paa na toj nesretnoj hidraulici valjda sve mora biti tip top da ne skace.
Zamjenom same manzetne stvar se malo popravi. Zamjenom gumica na razvodniku jos malo, zamjenom pumpe smanji grijanje ulja od kojeg valjda sve to odlazi.
Ja sam sve to napravio i eno skace opet, vjerovatno da se sve novo stavi(kvalitetno)(pumpa, razvodnik, gumice, filter) bi se problem rijesio barem neko vrijeme.
Posto radim 10h godisnje s njim ne pada mi na pamet ista mjenjat za sad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Jel netko ima gume 12.4-32 na 48-ici.Zanima me el idu na istu felgu i el ima kakvih problema s njima ili je samo zeru brzi.?
Na 48-ici su originalne gume 14,9-28.
Gume 12,4-32 su približno istog promjera i opsega, samo su uže, te je brzina s njima i originalnim 14,9-28 približno jednake.
Zamjena ima smisla samo ako ti trebaju uže gume radi kultivacije ili špricanja, no tada se mijenjaju ili kompletne felge sa srcem ili samo obruči ak nabaviš takve koji pašu na postojeće srce.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Zarizo kolo i skino,skino i lezaj,el zna neko kakvo ulje ide u puz volana i el ima di cep da se ispusti na puzu.?
 

Najnoviji postovi

Na vrh