• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle ovako, upao mi u oko TD 55 Adriatic, danas sam ga malo provozao i zaista je zanimljiv traktor, izgleda da nije baš klasičan model, ima 2 para izvoda za hidrauliku, donju poteznicu i još tako neke detalje koje nisam vidio baš na svima, neznam točno koje je godište, bilo bi negdi 93. ja mislim, al je traktor očuvan i održavan i baš mi se sviđa.

E sad mene zanimaju njegove mane, na što se mora posebno paziti i gledati, kakav je motor, kakva je getriba, kakav je prednji pogon i hidraulik???

I na kraju što gubim, a što dobivam u odnosu na IMT 565???
 
M

Miško 007

Guest
Ja mislim da je od njega 565 u dosta većoj prednosti....
Jer koliko čujem njih getriba zna zekat.


Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us

Evo male i usporedbe na oko mi se čini 565 veći teži .
Baš me zanimaju podaci od torpeda.
Jedino što je po meni prednost torpeda je potrošnja i zračnjak je .
Pa se zna pregrijat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A što nisi stavio neku ljepšu sliku torpeda....

I mene interesiraju podaci o motoru, diferencijalu i getribi i koje je godište najbolje.

Jedino što je sigurno da torpedo troši ko upaljač u odnosu na imt.
 
M

Miško 007

Guest
Taj bio na oglasu hehe...
Neznam al od jednog čovjeka znam žalio se na iskakanje brzina .
A sad kakav im je hidrulik neznam.
Meni je ipak bolji 565 bar radi dijelova jer dijelovi od torpeda teško se nađu i koma su .
Najbolje bi bilo da probaš upregnut npr. orat 2 brazde plug pa da vidis koji ima pravu prednost.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
miško ne lupetaj !!

ne pregrijava se,ima spiralni uljni hladnjak npr.,motor nema mane
transmisija mu je lošija strana ali nije katastrofa kako neki misle
prednji pogon Cararo(većinom) ,nema problema
hidraulik ko i na malom td-u samo ima jači kapacitet pumpe a obično ima jedan jednoradni i jedan dvoradni uređaj(kipanje...),može se dodavati kao i na svakom

imali novoga nekad držali ga 10.g.,služio za dopunsku obradu tla(sijanje....)transport jer je brz,baliranje.... kod tih poslova moj odabir bi bio definitivno on u odnosu na neki IMT ,a kaj se tiče oranja i teških poslova bolji bi izbor bio dotični 565....
i jos za jednu stvar bi 'dušu dal ' a to je prednji utovarivač=super kombinacija
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Markach, imam oko 15 rali zemlje za obradu, pošto sam se zaposlio, smanjujem poljoprivredu, a to je moja zemlja i nju planiram i dalje obrađivati, zakup sam otpustio...
dakle, oranje sa 2x12", tanjurača 24 diska, al to samo u nuždi, pošto orem sa Sameom i pripremam sa sameom.
Služio bi najviše za daljnju obradu, kak i sam veliš, sjetva, prskanje, košnja sa rotokosom DF KM22 165 cm, okretanje sjena i baliranje, ništa preteško, a to sve radi 565, a troši ko lud.
Jedino me brine dal bi mogo vuči mog dvorednog Zmaja???
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
e baš zbog dvorednog berača u mom slučaju tornado 70 ,nažalost, odlučeno je da se proda i kupi deutz 70 ks
ali vrhunski traktorčić za navedene poslove dosta je težak pa bez frke sam s njime nosio i veće terete na hidraulici(pauk 5,60m.....)

ne poznajem Zmaja ali neće ići preslab je definitivno (52ks) ,tornado 40 s njim ide u 4.s. ko lud ,isprobano

i jos ako mogu pomoći bio prodan 2006 za 6100eu,malo manje 4000rs,u vrlo dobrom stanju,kabina sa staklima .....malo jedino boja apšisala i prve gume čelave
to je ovaj u avataru
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Radije kupi univerzal ili internacional nego torpedo.Nisu skupi a za Torpeda su klasa.
 
M

Miško 007

Guest
Za to i ja dajem glas klasa više puno znači ...
Ili kakvog Zetora isto nije loš izbor...
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Ja mislim da je od njega 565 u dosta većoj prednosti....
Jer koliko čujem njih getriba zna zekat.


Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us

Evo male i usporedbe na oko mi se čini 565 veći teži .
Baš me zanimaju podaci od torpeda.
Jedino što je po meni prednost torpeda je potrošnja i zračnjak je .
Pa se zna pregrijat.

da baš se zna pregrijat:madmana: kak da ne...
aj baš me zanima koje su prednosti vodenog hlađenja u odnosu na zračno? I u čemu je toliko bolje?
 
M

Miško 007

Guest
Pa puno je bolja voda od zraka do samog održavanja .
Sam majstor što brusi glave sam govori da najviše torpedo zračno hlađeni motori se pregrijavaju jer rade na većoj tempraturi al to mislim samo na veća opterećenja ne na transport i te gluposti.
Imao sam i mogućnost radit pa kad počne puckat po njemu od topline nije ti svejedno.
Al dobra strana je da malo trose .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Zračni motori se znaju grijat ako stoje na mjestu i rade neki posao,npr šrotanje kukurza ili vrte pumpu za navodnjavanje.

I zračni motori su bučniji zbog turbine koja hladi motor.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Pa puno je bolja voda od zraka do samog održavanja .
Sam majstor što brusi glave sam govori da najviše torpedo zračno hlađeni motori se pregrijavaju jer rade na većoj tempraturi al to mislim samo na veća opterećenja ne na transport i te gluposti.
Imao sam i mogućnost radit pa kad počne puckat po njemu od topline nije ti svejedno.
Al dobra strana je da malo trose .




..voda bolja od zraka... zanimljivo, u čemu konkretno????
..ne na transport... šta mu je brzina u transportu 70-80km/h pa ga vjetar hladi ili..

...počne puckat... šta kad počne???
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Zračni motori se znaju grijat ako stoje na mjestu i rade neki posao,npr šrotanje kukurza ili vrte pumpu za navodnjavanje.

I zračni motori su bučniji zbog turbine koja hladi motor.
isto...jel mu je maksimalna brzina možda 100 km/h??
a vodom hlađeni nema ventilator koji stvara vjetar kroz hladnjak??
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
čovječe koji ste vi maheri
a kaj s kombajnima DF koji su u najvećem opterećenju,vrućini,prašini samo takvoj ništa se ti motori ne pregrijavaju gde ste to spuknuli oni jednostavno eksplodiraju kad ima je dosta :) :))
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
čovječe koji ste vi maheri
a kaj s kombajnima DF koji su u najvećem opterećenju,vrućini,prašini samo takvoj ništa se ti motori ne pregrijavaju gde ste to spuknuli oni jednostavno eksplodiraju kad ima je dosta :) :))

da al kombajniraju u trećoj s punim gasom i voze se 55 km na sat:axe:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da al kombajniraju u trećoj s punim gasom i voze se 55 km na sat:axe:

Imao sam imt 565 i prodo ga trebo mi je veći mane su mu mjenjač sa 3 brzine-spor u transportu,velika buka u kabini i potrošnja.
Kupio sam lamborghinija 955 dt sa zračnim hlađenjem prezadovoljan potrošnja manja za min 20% od imt.
Za hlađenjem nemam nikakvih problema a znam po cjeli dan vitlati drva u šumi i traktor stoji na mjestu na 20% gasa
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
baljzgaju gluposti, a ne znaju ni „z“ od zrakom hlađenoga motora...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dobro da imamo neke koji znaju više od enciklopedije..

Zašto se onda više zračni motori na proizvode,i ima ih jako malo na tržištu?
Zašto večina traktora ima vodeno hlađene motore?
Kombajn,jel možda CLAAS ima zračno hlađene motore?
 

Najnoviji postovi

Na vrh