• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 6206

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
...A jel bude to funkcioniralo ako je taj dio uronjen stalno u ulju??
Zapravo, jedino tak je ispravno, jer to sprečava pjenjenje ulja.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
500_500.jpg
http://www.trgo-agencija.hr/BinaryL...db92a-d690-4359-b32c-acec31cec59a/260_260.jpg ov o bi mogao napravit dvije ovakve redukcije jednu u drugu da dobiješ jedan produžetak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Točno tak sam nekaj i razmišljao, samo ako bi bilo za kupiti nešto s istim navojem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako sam iskopal dobar podatak, a vjerujem da jesam, navoj na tom čepu je M 26x1,5

Ovo sa slike isti nebu igralo, ne kužite o čemu vam pričam, barem ja tak mislim da me ne kužite.
problem je u dubokom djelu (označeno zelenom crtom i strelicom) do navoja. Tu treba podlagati pločice ili treba biti priključak koji mrvicu drugačije izgleda.
Dosjed gdje dolazi bakrenjak nije odmah do šesterokutnog djela na priključku več ima istureni jedan dio da bi taj šesterokutni dio priključka mogli stegnuti.
Inače čoški priključka ne dozvoljavaju da se priključak stegne.

Znači navoj je 26, rupa je otprilike promjera 32mm, a priključak je za ključ 32. Kad ideš takav priključak mjeriti u obimu on je veči od 32 i to puno i nejde u upušteni dio poklopca koji se nalazi prije navoja.
Navoj je dublje


free photo upload
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa sta nema odgovarajuci za kupit i da se samo usarafi ako nema onda kod tokara i nek ga istokari kak treba bit!!
 
S

slatna

Guest
ovo na mom je tvornički stavljeno a ova debela cijev je za pomoćni spremnik
1yflgdhvm0xbif2ionho.jpg

Možeš stavit još kako sliko ovog dodatnog rezervara za olje i kako je priključeno jer bi sam stavio nešto slično na našog!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Motor prejak za mjenjač (koji vuče korjene od D3006), a koji je identičan na TD45, 48, 55.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nije identičan, ako gledaš oznaku mjenjača TW i neki broj, tako piše u katalogu, a svi pričaju da je isti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Iste je konstrukcije, 4+2 brzine, bez redukcije iza diferencijala.
Razlika može biti u prijenosnim omjerima, dakle u detaljima, ali i dalje je to mali mjenjač.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav,

Ja imam od nedugo 6006 (negdi 3 mjesec). Zasad se pokazao u odnosu na Štorea 502 kojega sam dosad imao puno bolji i po snazi i po odnosu težina/prijenos. U oranju u izvlačenju drva samo prednosti. Motor nije tolko živ ali nema ni potrebe kad je Štoreu živost bila uzalud jer nije pod malo većim teretom mogel nikam. Ponovno sam sa njim vratil u igru dvo-osovinku za u šumu. Doduše ove godine i nije bilo neko veliko blato no osjećaj razlike pod njom je ogroman. Oranje također, 2x12", čak razmišljam o zamjeni za 2x14" jer mi se čine puno premali ovi plugovi zanj. Ovu zimu ide na malo bolje dotezanje s obzirom na težinu kumpluga i slinjenja pojedinih bakrenih pločica/crijeva oko boš pumpe. Sad kad sam ga stavil u pogon jer je kod bivšeg gazde stajal po štaglju više nego kaj je radil pa teži za malo dotjerivanja. Mehanički ima potencijala pa se isplati..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
To buš videl kasnije, jer taj je motor kadar potrošiti dvije njegove getribe.
Ak ga budeš lagano teretil, sigurno bude trajal.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
za te tvrdnje o getribi mogu samo reći da manijak bude strgo i žvakaču!
jer smo imali taj traktor 7 godina i nikad problema...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Re: Torpedo 6206 by hrco

Mi imali 4508 jedno 12- tak godina i u tom vremenu crkla špera i počeo je izbacivat iz druge brze. Radio godišnje cca 50 rh, o kvaliteti kočnica neću trošit riječi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Motor je isti kao na 75ici, samo ima 57ks, bojim se tog mjenjača, al ima jedan, odlično izgleda.




okolica Vž
 

Najnoviji postovi

Na vrh