• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 6206

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nemojte se voditi na izgled sa slika.
I moj Ursus jako lijepo izgleda kada ga dobro operem...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
traktor prvo mora biti na oko lijep, očuvan i neofarban, sa svim staklima, dobrim gumama i sve što se može pročitati iz slika, da ga uopće idem i gledati, i praviti kilometre do njega, ako je na slikama lošiji, nevrijedi ni otići pogledati, to sam se uvjerio.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Tražim ovo "polugu" pored kotača na koju se šrafi krajnik od Torpeda 6206,može biti ljeva ili desna..Znači ako netko zna gdje bi se ovo moglo nač polovno ili zabačeno negdje slobodno tu napiše..:
Rof6VLO.jpg
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav,

Zna li netko da li se na 60, 6206 umjesto metalne maske na haubi da ugraditi ona crna plastična od adriatika sa četvrtastim svjetlima? Pretpostavljam da su iste dimenzije no ima tko da može i potvrditi?

Hvala!
 

stevanilic

Novi član
Tu od
12 Sij 2023
Poruka
6
Hteo bih pitati dali nemo ima knjigu od ovog traktora 6206c kupio sam ga ali imam problem s hidraulikom a i iskače pod većim opterećenjem iz 1 a naročito 2 brzine hvala svima unapred
 

komi

Novi član
Tu od
11 Sij 2023
Poruka
2
Iskače i moja 45ica iz svih, to je nešto poderano u getribi, boljka Torpeda. Zakačiš remen na mali mjenjač i napneš prema nazad i vozi Miško😀
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stevanilic

Novi član
Tu od
12 Sij 2023
Poruka
6
Da znam da je problem u getribi Al nisi me razumeo ne iskače reduktor nego veliki menjac zato me zanima ako neko ima njegovu knjigu da mi pošalje da vidim sklop i specifikacije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stevanilic

Novi član
Tu od
12 Sij 2023
Poruka
6
Jesam ga isproba ali bez opterećenja nije ništa falilo čak i prikolicu je kupovao ali praznu Al kad se zakači mašina i u njivi se tek pokaže. A to nisam tada bio u mogućnosti isprobati ovako .i se bas svidja lep mi je traktor samo treba da se sredi
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ja sam isto čuo baš za tu seriju da su imali problema sa getribom, doduše i TD 55A, ali recimo na mojem meni nikad nije izbacilo iz brzine, niti sam imao problema sa getribom. Moram reći da sam sa traktorom i više nego zadovoljan, ima on svojih mana, ali koji traktor nema, služi svrsi, a to je meni najvažnije.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Otvorite polopac di je ručica mjenjača skinete i vidite dal ima lufta na osovini sklopa i kakvi su zupčanici.Sto se prije popravi to je jeftiniji popravak.I da milina je vozit kad ne iskače.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
@NikolaT55
Iz koje godine proizvodnje je tvoj?
Naš je bio 96.g. Cararo prednji most ali mjenjač je iskakl iz brzine pod opterećenjem. (takav je od prvog dana)
 

stevanilic

Novi član
Tu od
12 Sij 2023
Poruka
6
Otvorite polopac di je ručica mjenjača skinete i vidite dal ima lufta na osovini sklopa i kakvi su zupčanici.Sto se prije popravi to je jeftiniji popravak.I da milina je vozit

@NikolaT55
Iz koje godine proizvodnje je tvoj?
Naš je bio 96.g. Cararo prednji most ali mjenjač je iskakl iz brzine pod opterećenjem. (takav je od prvog dana)
Joj moj je bas mator 84 god a kako tvoj 96 zar nije taj model išao do 86godine ? Ili tako nesto sam čuo
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
@NikolaT55
Iz koje godine proizvodnje je tvoj?
Naš je bio 96.g. Cararo prednji most ali mjenjač je iskakl iz brzine pod opterećenjem. (takav je od prvog dana)
89. godište je moj 55-ica.
I to su bile dobre serije, do 92. 93. godišta. Ako se ne varam pred sam kraj tvornice, 95. godište na dalje su upali u probleme i tada su bili i traktori lošije kvalitete. Kažem, vozim drva, orem, vučem, dosta je traktor bio pod opterećenjem, ali nikad mi se nije desilo da mi ga izbaci iz brzine. Mijenjao sam do sada 2 puta kuplung i zupčanik za 3 i 4 brzinu. I sada budu uskoro došle na red kočnice, remont.
 
Posljednje uređivanje:

stevanilic

Novi član
Tu od
12 Sij 2023
Poruka
6
Imam jos jednu nedoumicu hteo sam da ga utegnem skroz skroz posto kod mene nebi previše radio i planiram ga zadržati za dug vremenski period.. dali izduzna spona (ona sto ide od volana do prednjeg levog tocka ) dali tu mogu da menjam samo krajeve spona ili je menjam komplet sa sve šipkom i od kog sve modela odgovara za 6206 ako je neko to radio
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Mjenjas cijelu šipku, zato kaj je jedna strana uprešana dok ona druga strana je na navoj. Nije skupo pa se mjenja kpt.
Zašto onda ne ugradiš servo, ako već ideš da ga središ?.
 

Najnoviji postovi

Na vrh