• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
sve sto si radio u rikverc i nije meko preveliko opterecenje. da mozda nema lufta gdi pa dok malo bolje zagrize da nasjedaju krivo zupcanici? ima li tu kakvih lezajeva unutra ili piksi?
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
MUHA: Da, prednja vuca je torpedo. Ne razumem kako mislis kvacilo za prednju vucu? Znam da originalne je tesko naci. Raspitivao sam se u nekim masinskim centrima koji prave zupcanike za gradjevinske masine, bas kvalitetne, uzimali ljudi neke za traktore, kazu da nema boljih. Kod njih je izrada po uzorku oko 450-500e. Uradio bih te ali se bojim da i to ne bude kao i ovo predhodno.
vranicmarko85: Ma kad vidim sta ljudi rade sa traktorima i kako ih muce, ovo nije nista. Ima ju lezajevi i matice za stelovanje diferencijala. Stalno su mi stelovali majstori koji bi trebalo da su dobri, radili diferencijale i menjace na kamionima u svojim firmama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,079
Lamele su u izvodu prednje vuče.
Kolko ja znam za te Torpedove prednje vuče djelova nema, čak ni križeva. Samo kaj privatnici rade, a to je na sreču.
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Za lamele znam, nisam ja razumeo kada si rekao kvacilo. Znam da originalnih delova nema. Ne znam da li su isti zupcanici na nekim modelima Deutz traktora. Znam da su to skroz drugaciji prednji mostovi, ali da li se slucajno ne poklapa sa nekim Deutz-om. Najverovatnije cu da narucim da mi naprave po uzorku kvalitetne, ako se to moze nazvati kvalitetno, pa kolko kosta da kosta, sta cu drugo. I obavezno pravim napred nosac i hidrauliku za raonik za sneg, u rikverc nikad vise. Koga su zmije ujedale taj se i gustera plasi.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Ja mislim da je tu nešto drugo u pitanju a ne loš material da je do materiala skrunio bi on njih kada ga opteretiš i unapred
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
To i mene muci, Stavio bih dobre zubcanike i skupo platio, ali sta ako nije do njih. Ne znam da li je neko imao slicnih problema? Da li je jos nekome to pucalo i u kakvim situacijama, u kakvom radu?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Praviš grešku što mjenjaš majstora onaj koji ti je to prvi radio razmišljat će zašto se to desilo opet i to na isti način a ovaj drugi može a i nemora da lupa glavu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Dok ide naprijed, svakak je manji teret nego u rikverc, kad okretanje zadnjih kotača pritišće prednji kraj. Osim toga u rikverc zadnji kotači "štopaju" prednje, jer se prednji u pravilu malo brže vrte.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Cjela ta situacija sa tvojim konusno-tanjurastim i konusnim zupcanikom je delikatna i nevjerujem da je uopce moguce da ih u rikverc drobi tako lako a da je sve ispravno?
Jeste li rastavili diferencijal i pregledali u kakvom su stanju trkaci?
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Nisu skidani trkaci. Ne znam kakvi su. Kako bi to moglo da utice? Mislim da ako su dobro ustelovani konusno tanjirasti par i ako su kvalitetni ne bi trebalo nista drugo da utice. Mislim da ima nekih problema sa trkacima i sa diferencijalom da bi doslo tu do nekog pucanja. Neznam, samo neko moje misljenje.
 

netcor

Novi član
Tu od
16 Velj 2015
Poruka
3
Nisam nigdje pronašao u temama za 75-icu 1998 god. Adriatic, unazad mjesec dana na ručicu mjenjača brzina izbacuje ulje, to se događa samu u transportu prilikom velikih brzina kretanja traktora. Da li je netko imao ovakav slučaj ili nešto slično?
 

cindric

Novi član
Tu od
23 Ožu 2015
Poruka
4
Jel mi može netko reći dali postoji još neka prednja vuča od drugih traktora ili mozda kamiona da se može staviti na torpedo 7506?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Da, u ovom dijelu



A iznutra izgleda ovak


Rastavili smo pa da samo javim status, otisla su oba iglicasta lezaja oba valjkasta konusna,onaj zupcanik sta je u lamelama lamele, i nisu tako lose ali cemo ih zamjeniti,i onaj japanski sesir ili potisni sesir koji tisce lamele on je pukao. Djelovi 1600kuna.
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Poštovanje, imam torpedo 75a td, prije 6 mjeseci je napravljena generalka na motoru, sad sam počeo raditi s njim ozbiljnije radove, oranje tanjuranje, pa mi baca ulje na iberlauf i to puno ulja, čak i u leru kad radi. Zanima me što bi mogao biti uzrok toga? Hvala!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kompresija tuce u karter. Jeste li napravili kompletnu generalku ili polu-generalku?
 
Na vrh