• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nemaš kaj ako je hidraulika bila ispravna.
Poklopac hidraulika je doslovno poklopac.
 

ivand

Novi član
Tu od
20 Ruj 2015
Poruka
7
pa radi normalno hidraulika....znači samo podignem poklopac to naštimam i vratim natrag.Hvala za sada pa se čujemo sutra kad to rastavim sve
 

ivand

Novi član
Tu od
20 Ruj 2015
Poruka
7
hvala a savjetima riješio sam taj problem...no sada moram još preštelat kvačilo naštimo sam po mjeram što sam našo na internetu ali nije to to sada kako najbolje da naštimam kvačilo
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Poštovanje, imam torpedo 75a td, prije 6 mjeseci je napravljena generalka na motoru, sad sam počeo raditi s njim ozbiljnije radove, oranje tanjuranje, pa mi baca ulje na iberlauf i to puno ulja, čak i u leru kad radi. Zanima me što bi mogao biti uzrok toga? Hvala!

U vezi ovoga , otišle su karike na klipu kompresora, možda nekom pomogne u budućnosti. Na koliko se štelaju ventili kod torpeda 7506?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Čestitam kolega :icon_smile:

Koliko ima radnih sati i koliko je plaćen ako nije tajna?

Kod nas u selu ima jedan 75-ak isto bez prednje vuče, ali nisam zadovoljan, ovaj je katastrofa spor u transportu, slab odaziv na gas...a čovjek ga kupio nedavno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Hvala kolega,

sat je stao, pa se točni sati neznaju, u transportu piše da ide 30km/h, ako ga usporedim sa fergusonom, neznatno je brži od njega, tako da vjerujem da ide nekakvih 27-28km/h.

Potrošnju neznam, svi pričaju kako malo troši, ima dobar odaziv na gas, iako sam probao traktore koji bolje "režu".

Cjena je nešto manje od 5000€, možda je to dosta za taakv traktor, al gledao sam i nove tipove imt 560, koji toliko dođu, išao sam na to da je ovaj ipak jači, a sa prednjom vučom se jednostavno nemože uzeti traktor za te novce, ili torpedo kojem nevalja prednja vuča, kao i na imt-ima.

U tom cjenovnom rangu gledao sam i rusa, čak razmišljao i dati 7000€, za rusa 2000 i neko godište, al kada na traktoru sa 2500 radnih sati se čuje mjenjač, a imao sam MTZ82 na kojem se nije čuo mjenjač osim u 9toj brzoj i 3 sporoj, koji je imao xxxxx sati, onda sam vidio da je novi rus jako jako loš, ili nekakav LTZ, koji je još gori.

Gledao sam i MFa, također jako dobri traktori, ili onaj landini što je kao MF samo druge boje, to su odlični strojevi, al onda je 7000€ malo.

Nadam se da će ovaj izdržati slijedećih par godina, da mogu poslije toga uzeti nešto novije i kvalitetnije.

Ova opcija se meni najviše sviđala, al su me odgovorili od tog traktora, iako mislim da se pred njim svaki torpedo može sakriti, sva kučišta na njemu koja u sebi imaju zupčanike piše ZF, između poluga mjenjača piše ZF, na prednjoj vuči ZF, to jednostavno sve govori, na motoru pločica, piše 106@2500 obrtaja, motor šestak, koji doslovno reže ko da ima turbo, na iberlauf kad sam stavio ruku ništa se neosjeti, a na auspuhu nema dima, al jedina mana mu je bila, curi klip hidraulike, malo curi iz mjenjača, al motor suh ko barut, evo i par slika:















 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Cjeli je tapeciran u kabini, a mogu reći i da se čuje, možda malo više od fergusona sa kabinom.

Danas je isprobam sa sjetvospremačem, onaj našički, od 1,8m a valjak je 2m, a traktor vanjska mjera 1,95m i taman pokriva, jer zadnje opruge su na 1,8m, pa pokrije trag točka, vuče ga u 2 brzoj sa pola gasa i odličan posao napravi, jer s njim mogu postići veču brzinu nego sa fergusonom, s tim djelom sam zadovoljan, sutra sjetva ječma još na toj maloj njivi i gotovo za ovu godinu, samo oranje. Sutra ga možda probam i sa plugom. Sa plugom je isproban samo prije kupovine i ide 1 brzom ili 3 radnom, mogu ga zaglaviti do grede, sada ću vidjeti kako će ići u mojoj zemlji.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nije izbacivao, niti na nizbrdici, do kuće sam ga vozio oko 2,5 sata, nije bilo problema, danas vukao sjetvospremač, nije izbacio, mjenjač lagano ide, al treba se naviknuti, poslije fergusona

Još ima 4 dvoradna priključka hidraulike, i 1 jednoradni
Ima par sitnica što bi rješio, nemam zadnje staklo, ono malo u obliku srca, gdje se može nabaviti i trebam sat za obrtaje.....

Ujutro pali bez grijača, na "pola kruga", taj motor sa 4 cilindra imam isti i na kombajnu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ivanz cestitam na prinovi nek dugo sluzi bez kvarova i zaradi nesto jace i novije:drink::drink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Valjda će služiti, sve je to polovno i ima godina, tako da nemam ni prevelika očekivanja :cool2:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Nije izbacivao, niti na nizbrdici, do kuće sam ga vozio oko 2,5 sata, nije bilo problema, danas vukao sjetvospremač, nije izbacio, mjenjač lagano ide, al treba se naviknuti, poslije fergusona

Još ima 4 dvoradna priključka hidraulike, i 1 jednoradni
Ima par sitnica što bi rješio, nemam zadnje staklo, ono malo u obliku srca, gdje se može nabaviti i trebam sat za obrtaje.....

Ujutro pali bez grijača, na "pola kruga", taj motor sa 4 cilindra imam isti i na kombajnu

poslikaj malo detaljnije traktor ,zanimaju me ova 4 dvoradna i 1 jednoradni kak izgleda
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Tako je, plug je išao uz traktor, imt 756, mali za taj traktor, al odraditi će ovo oranje, godina proizvodnje pluga je 2008.

Al više bi volio da sam uzeo tvoj plug, ovaj imt 756 poslije oranja će ići u prodaju, i mislim da ću uzeti nekakav podesivi v&n 12-14 ili tako nešto slično, možda i onaj unia poljski tur 100, 3 brazde podesivi 12-14".


što želiš da posllikam, unutra i vani??
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,572
Što se tiče Unia plugova, kakvu zemlju imaš?
Pisalo se po forumu da su mekani i da nisu za tešku zemlju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sada se ore lagano, al ima godina kada bude dosta teško oranje, ako su ga poljaci radili, kod njih je jako lagana zemlja, i tamo se lagano ore, pa vjerojatno nemaju potrebu da ga prave jačim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh