• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,572
Toliko o njihovom oranju...
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AXnmooR-0b4[/YT]
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Kako god da oru ali oni su uspeli skupiti za Lemkena, a ja orem sa IMT-om (plugom).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Onda si mogu misliti kako ores, hehe

Ja imam trenutno imt 756, kako sam pisao, i nisam bas zadovoljan, jucer zavrsavam njivu orem uvratinu i smotam raonik ko bananu, budu slike, ispravio ga nekako na presi i ajmo dalje

Nekako nezavrce brazdu lijepo, bolji je bio onaj leopard sto sam vukao sa rusom, a vucem na oko 30cm, ili je mozda zahvat mali, da bi bilo bolje da je 14" nego 12"

Uglavnom, odradit cu ovu godinu i prodajem plug, al stavit cu novi raonik, i kupiti barem leoparda ako nista skuplje, ili olt posavca od 14"

To je moje iskustvo
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kupi kvalitetene raonike i nećeš imati problema s motanjem vrhova. I ja sam prije kupovao one jeftine, prvi kamen smota se kao žvaka. Posljednji par što sam uzeo bili su Frank navodno od bor mangana. I mogu reći da su izorali svega i svačeg. Smrvili su masu kamena ali se nikad nisu pomotali
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
U drugim zemljama su veliki poticaji na kupnju novih strojeva pa nije čudno da vuce s tim ursusom plug koji je skuplji od traktora.

Kolega je malo bio po poljskoj, kaže samo se izdeprimirao od količine novih strojeva/traktora.

Što se imt pluga tice, nisam dosad vidio ni jednog da baš nešto lijepo zatvara brazdu osobito ako nije zemlja sama prašina.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ti raonici su bili na plugu, i nisu potrošeni, al da se tako može smotati, nemogu vjerovati.

Za sada sam zadovoljan traktorom, ulja nije do sada ništa potrošio, što nemogu vjerovati, a danas polijem po haubi, jer mislio sam da je više goriva potrošio, ali nije, oko 10-12 litara na jutro, sada je pun, pa ću napraviti jednu njivu od 2,5 jutara, pa ću znati koliko stvarno troši i to sa plugom 2x12, dok ferguson je trošio 11-12 litara na jutro, i sa torpedom sam više nego duplo brži u oranju od fergusona, a vučem na dubini od oko 30cm, jer uvjeti za oranje su skoro pa idealni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja rodbina je prije imala torpeda 75 i odmah s njim su uzeli ovaj IMT FOP plug 2x14" koji je sad kod nas i kojeg je Same vukao, kombinacija tog pluga i td75 je išlo ko mutavo, izorao je brda i doline.

Tako da ako ništa drugo, što prije si nabavi neki 2x14" plug.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ja imam trenutno imt 756, kako sam pisao, i nisam bas zadovoljan, jucer zavrsavam njivu orem uvratinu i smotam raonik ko bananu, budu slike, ispravio ga nekako na presi i ajmo dalje

Ja sam neki dan rodjaku orao sa njegovim 755, negdje je godište kao i tvoj, samo ovaj nije izorao ni pola hektara do sada. Zakacim za kamen malo veći od pune opeke i smotam prednji lemeš skoro pod 90 stepeni. Spustio plug na taj isti kamen i jedno četiri - pet puta lupio čekićem od 1 kg i ispravio ga kakav je bio. Toliko o kvaliteti......
Drago mi je da si na početku zadovoljan sa traktorom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
BIO sam jako zadovoljan sa traktorom, nažalost, više ga nemam

Zbog određenih nedostataka i problema oko papira, traktor sam vratio poštenom vlasniku, i dobio novac nazad, čovijek je bio korektan i sve je prošlo OK, tako da opet tražim traktor, imao sam ga punih 9 dana, ako se dobro sječam :(emo):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nešto oranja i nešto pripreme, trebam još orati, pa sada gledam drugi traktor, nijedan torpedo u tom cjenovnom rangu nije dobar kao ovaj što je bio, tako da ću vjerojatno gledati IMTa, nešto poput 560 novi tip

Danas sam bio i vidjeti jednog landinija 6550, bez DV, sat stao na 7500 sati, motor, mjenjač hidraulika odlični, ima sitnih nedostataka al to je rješivo, jedini problem, ako ga budem prodavao za par godina, tko će to kupiti, a meni je to dosta dobar traktor, cjena oko 32500kn
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nebi htio ovako javno, uglavnom nisam znao gdje je broj na bloku, gledao sam pločicu, na kojoj je bio dobar broj, a na bloku je različit, i to je bio problem, a trebao bi se gledati samo broj na bloku, kod zvona mjenjača, čovijek kao nije znao za to, a nisam ni ja znao da ima tamo broj, rečeno mi je da je broj samo naprijed na koljevci, a ovaj broj na zvonu imaju stariji tipovi valjda, na bloku motora mu je pisalo deutz, a na novijima piše torpedo. Bez problema smo to rješili, i čovijek je stvarno ispao ljudina.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,701
Broj na bloku motora je obično broj motora, ne znam jel tako i kod Torpeda i to se ne gleda kod registracije. Bitan je ovaj broj na zvonu jer to bi trebal bit broj šasije. Ako traktor ima papire i već je bio registriran i ako se brojevi poklapaju sa onim šta piše u papirima onda ne bi trebalo bit problema.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nema to veze sa brojem motora, broj na mjenjaču, koji sam slučajno otkrio nije isti kao i broj u prometnoj, nego broj na pločici na prednjoj koljevci je isti kao u prometnoj, a ta pločica nevrijedi ništa na tehničkom, samo broj koji je ukucan na mjenjaču je jedini broj koji se gleda na tehničkom, i tu je nastao problem.

Danas kupio opet drugi traktor :cool2:

Na njemu broj na pločici odgovara i broju na mjenjaču i to je to, kad prosuši oranje :(rofl):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A dobro, bar je čovjek pošten,mogao te hladno ostavit na cjedilu...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Čovjek je stvarno pošten, prvi puta da se nisam raspitao o brojevima gdje se nalaze, mogao je samo prekinuti razgovor kada sam ga nazvao, ali nije odmah je rekao da dovezem traktor i vraća novac, opcije uvijek postoje, samo u ovoj državi su to dugotrajni procesi koji bi trajali godinama, nesmijem ni misliti na to
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Plug je ostao uz sitnu naknadu, al OK, nisam ni ja mogao tražiti dlaku u jajetu, imt 756, poslužiti će, iako bi više volio da sam uzeo tvoj!
 

Najnoviji postovi

Na vrh