• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
pitanje...

-da li 75-ak obični s prednjim pogonom (torpedov prednji most) i 75-ak adriatik imaju isti omjer zubaca konusno tanjurastog para u prednjem pogonu?

- koji je omjer?

ima netko da prodaje konusno tanjurasti par?
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
nije isti stari tip ima sporiji omjer dok noviji ima brži neznam točno broj stariji i noviji
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ivanz, nisam baš uhvatio koji traktor si kupio?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nakraju ipak imt 560, jer više nisam našao nekog dobrog torpeda, sve drugo što sam vidio, za oko 5000€ nije baš nešto vrijedilo, a više od toga nisam htio dati, iako nova linija 560 sa kabinom me izašla 4000€.
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Poštovanje, imam isti problem kao i prije par mjeseci. Imam torpedo 7506, i na motoru je napravljena generalka. Od generalke do danas prošlo je oko godina i pol. Motor i u leru i u radu izbacuje ulje na odušak ( u kapljicama). Kad izvadim mjernu šipku i tamo baca ulje, a na čep (gdje se toči ulje) ne baca. Traktor ima snagu, pali na zub, dimi normalno, ne pregrijava se.. Tjekom jednog radnog dana (7-8h) izbaci 1-1.5l ulja. Mislio sam da je bio problem u kompresoru, jer kad sam ga rastavio karike su bile baš potrošene, stavio sam nove karike, i opet ništa... Ima li itko bilo kakvu zamisao zašto traktor izbacuje ulje? Unaprijed hvala!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba mu izmijeriti kompresiju kako bi doznao više.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Nema kompresija sa tim baš neke veze, kaže čovijek da pali na zub pa je za pretpostavit da je kompresija dobra. Nešto nije dobro složeno i mislim da ne gine rastavljanje motora.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Rješenje za prvu ruku je povrat tog ulja nazad u motor tj neka cijev na odušak da se ulje vrača nazad u motor,tj da sprica u cijev i curi nazad a opet da zrak može van
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ali baca ulje na odušak i na šipku pa mislim da je dobro krenuti sa mjerenjem kompresije.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Tko Je radil generalku? Da nisu krivo okrenute karike?!!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Poslije generalke malo na sipku i odusak?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
da, malo

Jedan mehaničar, iz karlovca, ljudi su ga hvalili... što se desi kad se karike krivo okrenu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Koji je taj? Može i na p.p.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Poštovanje, imam isti problem kao i prije par mjeseci. Imam torpedo 7506, i na motoru je napravljena generalka. Od generalke do danas prošlo je oko godina i pol. Motor i u leru i u radu izbacuje ulje na odušak ( u kapljicama). Kad izvadim mjernu šipku i tamo baca ulje, a na čep (gdje se toči ulje) ne baca. Traktor ima snagu, pali na zub, dimi normalno, ne pregrijava se.. Tjekom jednog radnog dana (7-8h) izbaci 1-1.5l ulja. Mislio sam da je bio problem u kompresoru, jer kad sam ga rastavio karike su bile baš potrošene, stavio sam nove karike, i opet ništa... Ima li itko bilo kakvu zamisao zašto traktor izbacuje ulje? Unaprijed hvala!

Sta si sve mjenjao .Mnogi brkaju generalku i ful generalku.Mislim gornji dio sklopova.
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Naručio je sklop motora, ventile motora, uloške dizni, brtve semeringe radilice, podloške između cilindara i glave, rolnice za klackalice, gumice za cijevi podizača, bakrene podloške, pumpa ulja, gumice za cijevi uljne pumpe, ležaj kvačila, ulje, filter ulja i filter goriva, filter zraka, ivasol 5l, ležajevi za radilicu, aksijalni ležajevi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mislim da tu il nekud usisava prasinu kod filtera zraka ili je los kvalitet sklopova.Tacnije u tvom slucaju su gotove uljne karike..
 

Najnoviji postovi

Na vrh