• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

L

leo 1989

Guest
ovako gore navedeni traktor ima jedan problem s paljenjem...tj. ako je nije radio upali s prve a ako bimo ga htjeli upaliti nakon sto smo s njim radili recimo sat vremena i zagasimo ga nece upaliti...zanima me u cemu bi mogao bit problem...i malo sam se raspitao neki govore da bi mogao biti problem u preslaboj bateriji...koja snaga baterije je original?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
prvo bi bilo uredu da se predstaviš, onda pitaš kaj te muči ako to nisi našao u odgovarajučoj temi.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
jel ima dima dok vergla topal (kad neće upalit) ili ti nece topal verglat??
 
L

leo 1989

Guest
znaci nakon sto je traktor radio neko vrijeme ako ga zagasimo nece se vise upaliti, on pocne verglati ali to verglanje s vremenom slabi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
znaci nakon sto je traktor radio neko vrijeme ako ga zagasimo nece se vise upaliti, on pocne verglati ali to verglanje s vremenom slabi...
Trebal bi kresnuti na pol kruga ako je makina dobra, a pošto kod tebe treba verglati izgleda da tu toga ima više od manjka kompresije pa do akumulatora ili alnasera
 
L

leo 1989

Guest
Trebal bi kresnuti na pol kruga ako je makina dobra, a pošto kod tebe treba verglati izgleda da tu toga ima više od manjka kompresije pa do akumulatora ili alnasera

probat cu vidjeta ali cini mi se da je baterija preslaba...naime ona je od 100 Ah
...pa me zato zanima od koliko je originalna baterija u njemu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
probat cu vidjeta ali cini mi se da je baterija preslaba...naime ona je od 100 Ah
...pa me zato zanima od koliko je originalna baterija u njemu?
100-tka bi morala biti dosta ako je ispravna, naročito sad kad je još toplo, mada on mora i po zimi kresati ko bombarder.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
ima dima???
kolko pare ima na odusku kad se motor malo zagrije ??
1.
jel na motoru u zadnje vrijeme šta radeno? mislim na ozbiljnije poslove?
2.
probaj vidit prelivni ventil (to ti je onaj na prednjoj strani pumpe s kojeg ide lajtung na 4. diznu), mozda ti ne zatvara?
3.
probaj spojit jos koji akumulator pa vidi onda šta bude?

skini dizne i izmjeri kompresiju, a mozda je i bosch pumpa ako nema dima

ak pali hladan mislim da nist od ovoga šta spominjes, kompresija da je kakva (sam nek je motor kompletan, mislim da ne fale karike i koji klip) mora palit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Danas sam malo pretreso traktor i došo sam do boš pumpe. Provjeravo sam ulje u njoj. Odvrno sam vijak označen na slici strijelicom. Izalo je 2,3 dcl ulja gotovo novog. Sad da li je to bio višak jer prethodni gazda je stavio novo boš pumpe prije 2 g. pa je presuo ulje. da li sam upće na pravam vijku kontroliro razinu ulja. po upustvima to bi trebo biti taj vijak za kontrolu ulja u boš pumpi.

 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Crvena strelica - otvor za kontrolu nivoa ulja u PVP
Zelena strelica - otvor za nadolijevanje ulja u PVP
Žuta strelica - odušak, kroz nju kapa višak ulja ili mješavina ulja i goriva van.

Na 45ici i RBR (Rikard Benčić) pumpi;

http://i40.tinypic.com/2zzi4w7.jpg

Uputstva za 45-55;

http://i40.tinypic.com/14w98bo.jpg


Dakle kako i piše: Odvrnuti kontrolni vijak 1 ili ti crvena strelica na slikama, i ispustiti mješavinu ulja i goriva van.

Ukoliko ništa ne curi kad se otpusti vijak, potrebno je kroz broj 2 ili ti zelenu strelicu (imbus ključ) nadolijevati ulje u pumpu dok ne počne curiti na vijak 1. Tada zavrnuti kontrolni vijak, i vijak za nadolijevanje.

E sad, kad otpustimo vijak, po njima, ako ne curi ništa na 1, u redu je, ali opet je ostalo starog ulja u dnu pumpe? Zato ja ako šta ima ispustim kroz vijak 1, a na medicinsku špricu nabijem komad šlafića, i izvučem svo ulje sa dna pumpe, te potom točim ulje na vijak 2 dok ne počne curiti novo ulje na vijak 1 + kad počne curiti zavrnem ga, i dodam još 1dcl preko razine, ako mu smeta izbaci ga kroz par dana na odušak, a bolje da ima zeru viška nego manjka.

Dali je potrebno izvlačit sa dna PVP staro ulje, ili mješavinu ulja i goriva van? Ja volim, od štete mu nije sigurno.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
U mene je IPM pumpa, znači odvrno sam prvai vijak. I po upustvima je to taj vijak samo što je slika mala i nejasna pa sam bio nesiguran.
 
Posljednje uređivanje:

GamaDT

Novi član
Tu od
11 Lis 2010
Poruka
19
Jel zna netko ili ima kakva iskustva s Torpedijima 7506 Adriatic, 97. godišta, dupla vuča. Zapeo mi je za oko jedan na njuškalu, vidi se sa slika da je očuvan (naravno samo se boja tu vidi), znam i sam da se rabljeni stroj mora isprobat kad se kupuje, al ono što me odmah na startu muči je to što je očuvan i po meni dosta puno košta (75000 kn). Sad dal je traktor fakat očuvan il je očuvan zato jer je stalno bio na klocnama.. :mrgreen: Inače, imamo doma Torpedija 6206, al nam treba veći i jači traktor, pa bih htio možda kakvi savjet ili prijedlog na što obratiti pažnju kod kupnje rabljenog 7506. Obzirom da imamo doma torpedija i to seriju 60 ks koje su poznate po poddimenzioniranom i nekvalitetnom čeliku, znam da smo imali dosta problema tak dugo dok nismo skoro sve dijelove iz getribe i hidraulike zamijenili njemačkim dijelovima. Sve u svemu za te pare što torpedo nudi, mislim da je omjer prihvatljiv, al velim nisam siguran dal je opet vrijedan 75000kn.
Čitajuči forum vidio sam neke savjete kod kupnje Torpedija duplaka:
1. Torpedo vuča kvalitetnija od talijanske
2. Isprobat getribu u svim brzinama
3. Isprobat hidrauliku, zamolit čovjeka da možda prikopča neki teži stroj
4. Provjerit kak izlazi para na odušku motora
i ak još netko nešto može sugerirat i izreči svoje mišljenje, bio bih vam zahvalan ;)
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
pare na odušku može imati i motor koji je u super stanje, ne previše al je može bit
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jel zna netko ili ima kakva iskustva s Torpedijima 7506 Adriatic, 97. godišta, dupla vuča. Zapeo mi je za oko jedan na njuškalu, vidi se sa slika da je očuvan (naravno samo se boja tu vidi), znam i sam da se rabljeni stroj mora isprobat kad se kupuje, al ono što me odmah na startu muči je to što je očuvan i po meni dosta puno košta (75000 kn). Sad dal je traktor fakat očuvan il je očuvan zato jer je stalno bio na klocnama.. :mrgreen: Inače, imamo doma Torpedija 6206, al nam treba veći i jači traktor, pa bih htio možda kakvi savjet ili prijedlog na što obratiti pažnju kod kupnje rabljenog 7506. Obzirom da imamo doma torpedija i to seriju 60 ks koje su poznate po poddimenzioniranom i nekvalitetnom čeliku, znam da smo imali dosta problema tak dugo dok nismo skoro sve dijelove iz getribe i hidraulike zamijenili njemačkim dijelovima. Sve u svemu za te pare što torpedo nudi, mislim da je omjer prihvatljiv, al velim nisam siguran dal je opet vrijedan 75000kn.
Čitajuči forum vidio sam neke savjete kod kupnje Torpedija duplaka:
1. Torpedo vuča kvalitetnija od talijanske
2. Isprobat getribu u svim brzinama
3. Isprobat hidrauliku, zamolit čovjeka da možda prikopča neki teži stroj
4. Provjerit kak izlazi para na odušku motora
i ak još netko nešto može sugerirat i izreči svoje mišljenje, bio bih vam zahvalan ;)

Obavezno provjeriti radi li špera(blokada).

Uglavnom svi oni imaju paru,al nesmije biti ulja na odusku.
 

GamaDT

Novi član
Tu od
11 Lis 2010
Poruka
19
pare na odušku može imati i motor koji je u super stanje, ne previše al je može bit

Istina, mislio sam na ono da nije pala kompresija, pa da suklja van nad odušak pod pritiskom, al ok..to je nekakva općenita vizualna provjera rabljenog motora, više me zanima ono što je možda nekakav karakterističan problem kod 7506 i cijena, mislim da cijena od 75000 kn, pa čak i da je traktor u tip-top stanju, nije prihvatljiva za adriatica 97.g. Ne znam, zvao sam čovjeka da ga pitam kolko radnih sati ima, nije se javio, vjerojatno ću pogledati traktor uživo pa ću onda znati više reći što sam primjetio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh