• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Misliš da su neodržavani traktori drugih marki bolji?
U mnogim je stvarima taj "krš" još uvijek bolji i napredniji od većine IMT-a.

Mislim da sam nepristran, jer nisam fan ni jednog ni drugog, no činjenice ne mogu ignorirati.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Moram da kažem nešto u korist Torpeda 4006, na satu je 8000 rs, nikad se nije pokvario i nikad nije iskočio iz brzine a mjenjač radi isto kao kad je bio nov, a možda je to i do šofera.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Misliš da su neodržavani traktori drugih marki bolji?
U mnogim je stvarima taj "krš" još uvijek bolji i napredniji od većine IMT-a.

Mislim da sam nepristran, jer nisam fan ni jednog ni drugog, no činjenice ne mogu ignorirati.

od imt nije bolji osim za poginut kad iskoči iz brzine.
A trese skače i generalka rađena nedavno

Toliko o tome kaki motor ima otišao od guranja piljevine.
Taj poljoprivrede nikad vidio nije novog su ga kupili.
Već je njih par skakalo iz njega kad izbaci prošli put su ga iz drage vukli kad je iskočio.
Može njega neko falit koliko hoće al da je neki nije .
Mjenjač goti pet puta od imt hidrulik koma i jedino donekle.motor

Moram da kažem nešto u korist Torpeda 4006, na satu je 8000 rs, nikad se nije pokvario i nikad nije iskočio iz brzine a mjenjač radi isto kao kad je bio nov, a možda je to i do šofera.

To nije torpedo to je deutz uzmi 45 pa vidi hoće iskočit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A kaj nema ni kočnice kad moraju iskakati iz njega?
Pa onda je bar po tome sličan IMT-u :(giggle):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Isti su po tome mogu ti reći
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
Je.... pa gdjeje imt od torpeda ko zapadni auto i fićo. A jesi zapeo za imt a dalje probo nisi.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
od imt nije bolji osim za poginut kad iskoči iz brzine.
A trese skače i generalka rađena nedavno

Toliko o tome kaki motor ima otišao od guranja piljevine.
Taj poljoprivrede nikad vidio nije novog su ga kupili.
Već je njih par skakalo iz njega kad izbaci prošli put su ga iz drage vukli kad je iskočio.
Može njega neko falit koliko hoće al da je neki nije .
Mjenjač goti pet puta od imt hidrulik koma i jedino donekle.motor

Taj torpedo mora da ima neku tvorničku grešku da ima takve probleme. Pa ko kod da ima tog torpeda hvali ga da nije loš nadasve vec da je odlican radnik.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Sad je prilika da vas pitam kad vec spominjete mjenjače. Zar Torpedo 4006, 4506 i 4806 imaju različite verzije mjenjača?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Taj torpedo mora da ima neku tvorničku grešku da ima takve probleme. Pa ko kod da ima tog torpeda hvali ga da nije loš nadasve vec da je odlican radnik.

Ma nema grešku kupi ga pa probaj.
Ima blizu mene jedna veća što se bave i imaju dva td 75 i 90 i samo prikolice i 90 vuče roto drljaču a oranje plaćaju.
A zašto ga plaćaju zato jer nisu u stanju odraditi s njima .
Dođe nov traktor i da vidiš u danu gotovo.
Bili su silirali s 75 sad su platili uslužno silokombajn.
Bolja im računica jer kad sjedne radnik u torpeda ovaj je gotov odmah.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
pitanje ako tko zna,na torpedu 4506 mi je okrenuo na spojnickoj cahuri i samo stao(ostao bez brzina) ,i promijenio sam komplet spojnicku s kucistem i stavio novu cahuru,te sad kad sam ga spoio natrag kad stisnem kvacilo cuje se kao druk lezaj ili lamela,dali moze biti da je otislo i nesto na lameli ili je sad treba samo ponovno nastelati posto je spojnicka i cahura nova,lamela i druk lezaj su mjenjani prije dvije godine???
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Traži malo po ovom forumu o torpedima možda je netko već imao taj problem jer se ja u torpeda ne kužim.. makar probaj ju malo podešavati nemaš šta za izgubit.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Zanima me kakva je razlika izmedju torpeda onih 7506 9006 i rx raznih jer uspredjujem cijene i tu negdje su pa mi nije jasno. Vidim traktore 100 do 160ks i 75 do 90 a cijene slicne. Nadam se da se razumije sta me zanima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Traktor od 60-70 ks je u biti svestran traktor za neka manja gospodarstva, nije pretjeran potrošač i po gabaritima nije prevelik.
Traktori od 100 i više konja su već malo veće makine.
Mi kad smo pred pola god. tražili traktor od 60-70 ks cijene do nekih 10-tak tisuća eura došli smo u situaciju da za te novce kupiš traktor od 100 ks i još ti ostane nešto love.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Upravo to. Zato sam i u nedoumici sta gledat. Sumnjam da neki rx 120 recimo trosi znatno vise od 9006. Imam rusa 82 i jedan za dijelove,utovarivac i kipericu tehnostroj pa gledam da to sve porijesavam i kupim nesto malo bolje pa mi je torpedo zapeo za oko a neznam bas nesto o njima. Ako netko ima kakav savijet za tako nekih 50000kn bio bih zahvalan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Za Torpeda nema dobrih dijelova, i to mu je najveća mana.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Upravo ovo šta je mane napisao, traktor od 70-80ks je univerzalan traktor kojemu paše utovarivač, nije prevelik i relativno male potrošnje uglavnom može radit sve poslove bez ikakvih problema, dok traktori "šestaci" od 100-120 konja i više su već traktori velikog kapaciteta rada koji mogu puno obraditi i to s lakoćom samo da je njiva dugačka da se traktor nemora puno okretati..

Danas je traktor za većinu poslova 100 120 konja "univerzalni" jer se standard promjenio i gospodaratva su sve veća tako da ti traktori obrađuju poslove tipa sijanje, špricanje i kultiviranje.. barem su tako okarakterizirali traktore te konjaže kada sam bio na grapakovoj prezentaciji traktora i strojeva u Kaniškoj Ivi.

Moj savjet bi za tebe bio jedan dobar 100ks 4 cilindara traktor tipa fendta 310 mislim da je on gabaritno veliki kao i torpedo 7506 možda malo veći, a puno jači i sposobniji traktor od torpeda.. Ali pošto je budžet takav i torpedo je odličan.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh