• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Nisam ni mislio da nemate više iskustva od mene. Samo sam pokušao da objasnim čoveku neke stvari. Samo tako nastavite jer se ja retko pojavljujem zbog nekih zdravstvenih problema.
I nikada nisam koristio filtere radjene u kućnoj proizvodnji ili pisao nazive svoje firme na filterima nego samo originalne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,798
Ma sve pet. Slažem se da je kvalitetniji filter bolji, ali prodaju nam muda pod bubrege na sve moguče strane i puno puta se dogodi da skupo platimo ime nekog proizvođača koji je izašel iz iste tvornice samo s drugom naljepnicom.
Za probu bu i jeftiniji dobar ;)

Želim ti brz oporavak.
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Pomoć molim.
Pokušavam naći na jednom mjestu ali mi nikako ne ide. Torpedo 45 TD Adriatic.
Ja sam novi u poslovima sa traktorom jer mi je pokojni brat vodio računa o tim stvarima, nažalost sad je to došlo pod moju ingerenciju ali mi nema pomoći od ovih mojih "majstora" što im je glavni alat čekić i žica.
Želim dovesti traktor u red i poprilično sam u njega do sada uložio i zapeo na crijevima od volana, u stvari njih sam zamijenio i trebam doliti ulje ...koje, gdje..???.
Spoj crijeva od kipe i prikolice odavno curi, trebam doliti... koje, gdje...???
Bojim se za stanje u mjenjaču i diferencijalu, zamjenio bi ... koje, gdje...???

Pretpostavljam da se o tom pisalo na forumu, i nešto sam i pronašao, ali ako se nekom da da mi to malo pojasni kako bi sve to izmijenjao jer se bojim da je i do sada bilo grešaka uvrsti ulja koje je dolijevano, srećom traktor nije baš puno radio.

Ako ovaj post nije na pravom mjestu admin će ga vjerojatno premjestiti :)

Unaprijed hvala
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
.... zapeo na crijevima od volana, u stvari njih sam zamijenio i trebam doliti ulje ...koje, gdje..???.
Spoj crijeva od kipe i prikolice odavno curi, trebam doliti... koje, gdje...???

Tu ti ide po preporuci Super 3 ili 5.
Tako da pomakneš sic sa zadnje strane traktora prema naprijed i vidjet češ čep za dolijati i mjerit nivo (2u1)

Bojim se za stanje u mjenjaču i diferencijalu, zamjenio bi ... koje, gdje...???
Mjerač/čep ti je kraj ručice mjenjača, toči i mjeri. Hipenol 90 ide.

Najbolje da pri nekom tko ima torpedo posudiš 'uputstvo za održavanje', tamo je sve stručno objašnjeno.

..ovak bude sve jasno.
23930 23931
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Zahvaljujem na odgovoru i.na pomoći, valjda ću uspjeti sada, nažalost nemogu naći nigdje uputstvo za rukovanje ako netko ima i kopirano dobro bi mi došlo, još jednom hvala Markach 👍
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Koliko ulja ide u hidrauliku 45 adriatic, mjenjao sam crijeva od volana pa je curilo ulje u posudu a neznam koliko, na mjeraču nema ulja a i neznam koje je bilo unutra vj. Hidrol, sada bi zamjenio sve (super 5) pa neznam koliko trebam kupiti.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Ugrij ulje radom hidraulike pa možeš ispustit na debljem crijevu tako da ga odpojiš na pumpi hidraulike..
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Hvala, ako mi bude trebao još kakav savjet moram pitati, novi sam u ovom a nigdje blizu torpeda. LP
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Evo narode, BILTEN SERVISNE SLUŽBE TORPEDO 4506-9006:
Torpedo.pdf

To vam je radionički priručnik koji je vrlo opsežan, znači sadrži sve osim el. instalacije.

Molio bi sve koji ga preuzmu da ga ne prodaju već podjele jer da sam htio mogao sam ga ja prodavati.

Pošto znam kako je teško do takve knjige doći odlučih da je podjelim BESPLATNO zato bi mi jako smetalo da na mom trudu netko zarađuje.

P.S. ne bojte se virusa jer sam to skenirao na svom skeneru, pretvorio u PDF, uplodao na svoj google disk i to sve napravio na svom računalu koje radi na linux OS-u za koji je malo vjerojatno da postoji koji virus.

HVALA i uživajte !!!
 

zvonee

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
8
Pozdrav, novi sam na forumu i početnik sa traktorima. Zamolio bih dali neko zna gdje ima za kuppiti ili je moguče napraviti onaj spoj od toplunga (ona jaka opruga) do ručica hidraulike.
 

Prilozi

  • Slika.jpg
    Slika.jpg
    105.4 KB · Pregleda: 56

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Vidi u Agro Centar Blaževac, imaju dostavu, Opruga plivajućeg položaja Deutz TD 4006-7205

A sigurno ima Machine Trade samo vidi cijenu.

A spoj koji navodiš je mehanizam regulacije vučne sile, ili tzv fina regulacija hidraulika, koja se koristi u oranju. Moguće je napraviti kad riješiš prihvat toplinka, a zatim treba unutar kučišta hidraulike vidjeti kakvo je stanje. 2016-03-20 17.25.38.jpg
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
A vidi klinove toplinka, nije ni čudo da je polomljeno.
Ispričavam se ali na to sam alergičan, ako je rupa fi 25,4 stavi i takav klin.
 

zvonee

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
8
Vidi u Agro Centar Blaževac, imaju dostavu, Opruga plivajućeg položaja Deutz TD 4006-7205

A sigurno ima Machine Trade samo vidi cijenu.

A spoj koji navodiš je mehanizam regulacije vučne sile, ili tzv fina regulacija hidraulika, koja se koristi u oranju. Moguće je napraviti kad riješiš prihvat toplinka, a zatim treba unutar kučišta hidraulike vidjeti kakvo je stanje. View attachment 24937
Zahvaljujem.

A vidi klinove toplinka, nije ni čudo da je polomljeno.
Ispričavam se ali na to sam alergičan, ako je rupa fi 25,4 stavi i takav klin.
Taj sam traktor nasljedio (već je bilo pokidano). Sad ga polako sređujem kolko mogu.
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Pozdrav, novi sam na forumu i početnik sa traktorima. Zamolio bih dali neko zna gdje ima za kuppiti ili je moguče napraviti onaj spoj od toplunga (ona jaka opruga) do ručica hidraulike.
Koliko vidim to kod tebe nije orginal, tu ti dolazi šipka sa navojem za regulaciju. Taman da to i staviš, to ti neće raditi. Ja sam si sam napravio tu šipku i radi odlično.

To ovako izgleda.

Ja sam to sve napravio, čak i oprugu od gibnja kamiona.
 

Prilozi

  • P00413-210955.jpg
    P00413-210955.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 44
  • P00413-210958.jpg
    P00413-210958.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20140213_175913.jpg
    IMG_20140213_175913.jpg
    97.4 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20140215_170347.jpg
    IMG_20140215_170347.jpg
    115 KB · Pregleda: 48
Posljednje uređivanje:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Pozdrav ekipi,
Na 6006 slini mi gorivo na ručnoj pumpi. Ima li tko iskustva. Mjenjati pumpu, zamjenaka ili original?
Ili samo brtva?
 
Na vrh