• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
Koliko minimalno a koliko maksimalno pasnjaka godisnje za poticaj pokriva bik koji se stavi u tov, ako uopce sto i pokriva?
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Pozdrav prijatelji.
Zanima me kolko bi bikova bilo moguče smjestiti u boks dimenzija 4300mm s prednje strane..di bi im bio ''hranidbeni stol'', i duboki cca 4500mm.
hranili bi se do nekih 700 kg
hvala :)
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Moze minetko dati prijedlog..kaj bi bilo bolje..

Imam prostor dimenzija 6100 x4300 trenutno(a kad sve dovrsim bude 13 000 cm
Dali sloziti bokseve za bikove..ili ih staviti na vezove....
Jer ako bibili na vezu..imao bim mjesta za čišćenje iza njih..inapred bi ostavio prostor da barem mogu uci s malim traktorom i unositi si bale..


Može mišljenje ljudi koju su u tome?
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Susjed drži bikove u boksevima, pa ga je jedan stisnuo u ogradu i jedva se obranio. Baka je imala bika u vezu, pa mu se lanac urezao u vrat.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mi ih držimo na vezu s dva lanca i zna prebit , problem s njima kad poludi .
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Super im je Majok!
Koliko komaada toviš ?
Držiš ih na dubokoj stelji ili ?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Sveukupno 40,čiste se jednom tjedno i baca nova slama.U ljeti dok je vruće onda se čiste svakih 4-5 dana.Za koji dan budem složio "klimu" i njima i kravama
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,868
Lijepo izgleda..ajd poslikaj i krave,spremam se doma u neki zahvat pa da vidim kako je i kod tebe napravljeno..hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,868
Lijepo izgleda..mene uglavnom kad spomenem krave ljudi gledaju ko da sam s marsa pao;)kod sebe nemam koga pitati a bome ni vidjeti nešto takvo...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Hvala,što god te zanima pitaj slobodno.Ja volim pomoći drugima ako mogu,dok neki ovdje vole ismijavati kad pitaš za pomoć ili savjet
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kupili.Nismo nikada tovili uslužno a i prije će se pakao zalediti nego da moj ćaća ili ja radimo taj posao za nekog drugog.Cijena je bila 25 kuna po kili sa pdv-om i dostavom i svim papirima na ime opg-a.Telad je već u startu bolja od onih rumunja ili kako ih ćaća zove "telci cigani".Oni čim dođu odmah počnu kašljati i odmah se počinje sa liječenjem.Ovi su svi sa iste farme i iz sustava krava-tele,rođeni na pašnjaku i odrasli do ovog stadija na pašnjaku.Igle nikad nisu vidjeli a izgleda da niti neće jer niti jedan nije pokazao niti najmanji znak bilo kakvog poremećaja.Obično se to odmah drugi dan pokaže,stres zbog prijevoza to ubrza.Ovi ništa,odmah navalili na hranu i vodu i samo jedu i jedu i jedu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,868
Nek vam je sa srećom kolega.vidi se da su krasni..kao da su izašli iz veš mašine..čisti su ko sunce..
 
Na vrh