• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Izgleda neka opasna potraznja za bikovima... nakupci spopadaju samo tako,a i kolega koji radi u lokalnoj klaonici koja nikad ne otkuplje na lokalnom trzistu kaze da uzimaju i cak za nase prilike(slavonija) nude solidnih 14kn...
Ako oni nude 14kn a i raznorazni nakupci bez problema onda se nadam da bi mogli ic i po 15,sto nisam dobio vec davnih dana,a s obzirom da nisam u Pdv-u mozda bi se i moglo izvuc tu lovu ?!?!
Jel zna ko o cemu je rijec pa je takva potraznja i kako se krecu cijene kod vas?
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
prije tri tjedna prodali smo jednog, 670 kg po 14,5 kn nekom šverceru, u selu su otišla još dva od 550 kg po 14,5 isti dan. varaždinska županija
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Da malo pofriskam cijene,prije dva tjedna bikovi 2kom,osli po 15kn,plus pdv,590kila i junica prosli tjedan 450kila po 12kn,plus pdv.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Čuo sam neke bijesne cijene u BiH da je tamo prodavat?
Samo treba provjerit dali je istina.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ja sam isto prije dva-tri tjedna prodao bikove simentalce oko 600kg po 14kn... i to je kod nas maksimalna cijena,s tim da nisam u pdv-u....
Inace ovi koji su u sustavu pdv-a tesko da mogu dobit tu cijenu a vecinom se prodaju po 13-13.5...
Kod nas u vecini cjene 1-2kn jeftinije nego zapadnije...bagra je to teska ovi nakupci,a svejdno kad uzimaju napune pun kamion tako da ta prica da smo dalje ,cjena transportai sl. nestoji... a donkle smo si i sami krivi sto se neudruzimo pa uajedno na trziste neponudimo svoj proizvod.... al to je vec neka druga ,neizvediva prica:icon_hang:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja isto prodao po 14+pdv, prosjek su bili 680kg sa 16mjeseci starosti. I nakon tjedan dana od drugih čujem da nitko ne daje preko 13.5.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam prodao pred Božić 2 komada, jedan 680 kg 16 mj, a drugi 760 kg 18 mj. Otišli po 14 kn, nisam u sustavu. Tad trenutno veče cijene od te nije bilo, barem ju ja nisam mogao dobiti, ali dobro je i ovako, bitno da ti odmah pare nabroji na ruke!
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Kod nas u Bosni u mom kraju im je cijena 2,05 eura. Bila je prije 2 mjeseca i 2,4 eura po kg.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ne, ne, kod svinja je to drugačije. Voleo bih kada bi neko izneo iskustva u tovu ženskih junadi. Verovatno je ulaz jeftiniji, ali kako mi je poznato da je za 1 kg prirast potrebno malo više hrane, konačna težina je manja nego kod muških i na kraju bude manja cena.. Da li ima isplativosti u tovu ženskih junadi? Da li je neko pokušavao?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja ajmo reći tovim ženske. Na paši su cijelu godinu. Ne potrošim puno sijena i dobe kukuruza. U nekom mom proračunu to u postotku ispadne ko da sam tovio bikove. Manji ulaz, manje hrane, manje posla, ali i manje mesa. Meso je bolje od junice. Zbog čega mi je to bolje, jer ne moram toliko puno radit poljoprivrede. Bik u tovu pojede ko 3 junice koncetrata. A di je poljoprivreda tu je i amortizacija koja nije mala stavka i ono što nitko ne računa svoje vrijeme. Junice u klasičnom tovu ne mogu se mjerit sa bikovima. Več bi do sad netko nešto izmislio u vezi toga ili se varam. I mene bi interesiralo nečije mišljnje tko je tovio junice.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ja isto imam i ženskih i muških u tovu jer dobijem mješovito trenutno je 15 ženskih i 18 muških i mogu sad reći da su junice trenutno u bolem stanju nego bikovi mislim na kilažu ali kad bik prejde preko 220 kg i dojde na silažu taj čas prestigne junice,kod mene su sad svi oko 200 kg težine uskoro budem javio rezultate kak napreduju ali uglavnom kod mene telad za 7 mjeseci ima 330-370 kg :)
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Danas sam kupio seme Šarolea i planiram sa njim osemenjavati krave čije potomstvo nije za dalje čuvanje u štali, ali dok ne stigne zamena imaju jos 1-2 laktacije, tako da bih te krave osemenio Šaroleom i tovio telad, medjutim, normalno je da neće sve biti muško, a ženska telad ne smeju ići u priplod i moraju na klanicu, tako da, hoću-neću moram toviti.. Hvala @krešo i @Zekson na odgovorima, bitno da neću ekonomski biti u minusu, zarada mi i nije bitna, jer ne živim od tova, već od mleka...
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ja junice prodajem od 430-450kila to je vrh,vise kila,vise su masnije,pa tesko prodati,prodajem ih po 12 kuna i to je vrh,plus pdv,direkt dalmatincu,svi drugi pustaju na 11..Ne isplati se kupovati i toviti,racunica jednostavna.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Par slika od mojih telića starost 5 mjeseci sutra počne silaža i onda očekujem da se razbuhtaju :p
Hrana stigla :D




 

Najnoviji postovi

Na vrh