• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Hvala momci
Idemo mi u Zadar na more al nikad nisam obraco paznju kolika je tacno vrijednost kune.


Kod zene je novcanik.....hahaha
 

EDDY

Novi član
Tu od
13 Velj 2015
Poruka
17
Evo da da i ja iznesem svoje videnje svegw toga ☺
Imamo kojih 100tinjak komada sto muskih sto zenskih. Po mojoj nekoj matematici je vrlo slicno tovit i muske i zenske pa iz tog razloga kupujem oboje.
Kupujem malu telad do mjesec dana i kako kaze sanana bez apoteke doma si u problemima.ja mjesam vodu i mljeko i to mi je nekako naj kombinacija. Gotovo bez proljeva prode turnus.
Sto se tice kose ploce, to je stvarno zakon. Imam ju doma i/pod bikovima nema dubreta. Sve zguraju. Problem je kad su manji jer onda se samo slaze. U tom periodu se mora stanjivat. Ali sve u svemu to je dobra stvar. Morat cu slikat pa bacit gore koju sliku dq se i vi uvjerite u to ☺
 

EDDY

Novi član
Tu od
13 Velj 2015
Poruka
17
Pane dajem cisto mljeko nego kad napajam telce sipam malo vruce vode u mljeko radi temperature.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Malo neobicno ali ako nema problema sa proljevom i slicno onda sve stima.Ja sam u zadnjih dva mjeseca imao dosta problema sa proljevima kao nikad do sad.
 

EDDY

Novi član
Tu od
13 Velj 2015
Poruka
17
Nema problema. Nista vise nego sa cistim mljekom. Cak i manje. Meni se prije nekih 20 dana kolibaciloza zavukla. Hvala bogu nije bilo uginuca. Malo veterinar malo ja iuspjeli smo spasit.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Dovoljno mi je da samo cujem ono "koli" i kosa mi se dize na glavi.Kolimastitis me je kostao tri krave u oktobru mjesecu prosle jeseni!
Sta izaziva kod teladi ta kolibaciloza?Koji su simptomi?
 

EDDY

Novi član
Tu od
13 Velj 2015
Poruka
17
Proljev gadnih razmjera.. Ako ima koji veterinar nek malo bolje pojasni.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
sa malim zakašnjenjm par slika boxeva za tov .
KoKgxia.jpg


boxevi odrađeni u postojećem sjeniku na jednoj strani, ispod je iskopana laguna dubine 2.2m, gore su rešetke...
-tov je preporod ovim sistemom...

QzuZS5q.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
a nemam baš puno slika

evo par slika s početka " punjenja"

cure
oeZC9W8.jpg

dio za momke
WNR8mv1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Koja je veličina boksa i koliko komada u boksu? Imam i ja jedan dio koji bi lako prepravio da bude takav.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
boxevi su veličine cca 5x4m. trenutno je 6 glava u svakom.

edit
piFNJjM.jpg
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Koja je cijena betonskih rešetki?koje su dimenzije i kapacitet objekta?
Sviđa mi se objekt,a garant nije ni pretjerano skup..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pa nije baš jaftino ali kad se u obzir uzme da možeš nahraniti živinu u 5 min i poslije toga ravno u birtiju (karikirano pričam)a da se ne osjeti da si bio u staji onda nije ni skupo.
rešetke koštaju odprilike 245kn/m2 + pdv.

ovo je za početak bio odrađen jedan dio kao za probu te je samo na jednom dijelu u postojećem sjeniku iskopana i izbetonirana laguna dubine cca 2.2m i popločena rešetkama na kojoj je box 8x5m pregrađen u 2 dijela.

do sada je tov bio u objektu pored na vezovima i koji mislim da će isto uskoro u preradu...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,268
I ja planiram jedan dio preurediti za hraniti junice te par bikova, išao bi na rešetke i vezove. Ovo tvoje odlično izgleda :).
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Zbog čega ne vidim slike, i inaće ima slika koje ne vidim.Šta moram imati instalirano?
 

Najnoviji postovi

Na vrh