• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Možda bi ti bilo najbolje da uđeš u tu kooperaciju dok ne vidiš kako to sve ide i da li tebi to odgovara. Kad " spečeš " zanat, bit će ti lakše ! U cijeloj priči, najbitnije ti je pronači tržište pa iskalkulirati isplatili ti se to.
Samo da ti napomenem - Ne potpisuj dugoročne i za sebe loše Ugovore ! Najbolje da ih uopće ne potpišeš !
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
ja imam dvadeset i pet malih tovnih pilica .molim vas za savjet o hranjenju i njezi i savjet da mi cim brze narastu do 3kile.ja ih hranim smjesom .koliko da ih dugo hranim smjesom?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sve što te zanima naći ćeš u ovih 37 stranica - nije puno za pročitati
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Prije dva dana sam zaklao tovne pilice, ostavio sam dvije male koke pa me yanima da li one mogu da nose jaja?
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Ja sam ostavljao i nosi jaja duplo veca od domace kokoske, bila se i raskvocala, ali nisam dao da lezi na jajima, bila je ogromna i teska.

Послато са HTC Wildfire S A510e користећи Тапаток 2
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam u proljeće ostavio 6 bijelih i vani su uginule. Gdje je ostaviš tu je cijeli dan, ne znaju otići do hrane. Bile su u dvorištu sa ostalim životinjama tako da su ih izgazile koze. domaća pobjegne dok se bijela ne zna pomaknuti.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav..kvaliteta pileta ovisi o starosti maticnog jata..zdravlju roditelja itd
 

VIZIONAR82

Novi član
Tu od
10 Velj 2016
Poruka
5
Pozdrav ekipa.
i BC Ja hranim godišnje 300-350 kom, uglavnom za prodaju (prijatelji, poznanici i po preporuci). Hranim sa smjesom i koncentratom TSH Čakovec + šrot od kukuruze prema klasičnoj recepturi (vec navedenoj u prijasnjim postovima kolege Žaca). Svakih mjesec dana nova tura. Prva tura kreće polovicom veljače a zadnja izlazi van sredinom studenog.

P.S. Malo off topic :) Prodajem cca 5 t kukuruze u zrnu (BC 5982 i BC 344) odlične za ishranu peradi.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
pozdrav, prošle jeseni sam dodao zob u kukuruz i superkoncentrat pa mi žena kaže da se meso peće dulje i da je čvršće i žilavije. Zanima me da li netko koristi suncokret i/ili tritikal u mješavini nakon startera.Sada imam bc462 i 282, to bi trebalo biti dobro ako pilići budu kvalitetnih roditelja.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Danas sam malo prekontroliral utrošak Čakovečkog Startera. Na vrećama piše da je za tov pilića do 4 tjedna starosti. Moji su pojeli 13 vreća po 25 kg. To ispada i više od 1,5 kg po piliću, a tek su 3 tjedna stari. Tak da mi ta "teorija" recepture da moraju pojesti 1-1,5 kg nije jasna.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Trebali bi pojesti 2 kile po glavi startera. Moji su stari 24 dana i pojeli su oko 1.3 kg. Kad to pređu (2kile) idu na super i kukuruz. Treba bi gasiti svjetlo da se odmore pa bi manje jeli (piše da bi trebalo zbog razvoja) U cakoveckoj hrani ima valjda više aditiva pa nemreju prestati jesti.ja kupujem od privatnika smjesa je bez antibiotika.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Uzimal sa i ja dolje u tvom kraju, al mi se nije dopalo. Još su mi premali da ih već bacim na Grover. Probal sam i sa Sanom, bez Grovera, al ni to mi nije bilo naj naj rješenje. Najzadovoljniji sam ovak. Starter, Grover, šrot i Ječam.
Kak ide to sa gašenjem svjetla ? U kojem tjednu, kak dugo ? Ja to nikad nisam delal.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Ima na jednoj srpskoj stranici mislim da se zove seoskiposlovi, svaki dan se kao gasi svjetlo al kak rastu tak se mijenja dužina trajanja mraka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh