• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Po kojoj cijeni kupujete male piceke ispod 5-5,5 kuna

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
30 Piceka jednodnevnih po 5kn i 25 kg čakovečkog startera je oko 220kn.
To je start.
Kukuruz ako kupuješ kunu je kila,ili 1.5kn ovisi gdje.
Koncentrat je oko 100kn 25kg.
Kubik vode kak gdje...
Slama kak gdje al od 8-12kn bala.
Piljevina gratis.
To su okvirne cijene,a neko nešto od toga i ne kupuje nego dobije ili ima.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Da je kakva racunica hraniti do 50 pilica samo za svoje potrebe ....nije...
ALI...u marketu kad kupis ili je svo ljigavo ili poplavi od kostiju,a kosti sve neke polutrule,dok kod mojih na primjer,kad se operusa ono se zuti,kad ga rasijeces bude puna saka loja,a kosti sve zdrave
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Zadnja tura
70 kom - 350 kn
Protamino fino 3 vrece po 25 kg - cca 600 kn
Kukuruz i jecam sam proizvodim.
Krepalo 6 kom, nestalo struje na citavu noc pa su se pogazili od hladnoce. Inace od kad hraniml sa Sanom uginuca nema.
Prodall se bude barem 50 kom po 22 kn ocisceni. Za 2 mj tova u prosjeku imaju 2 kg cisti.

Po meni isplativo.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Isplati se zato sto ces dobit pare odjednom,isto kao u tovu bikova....
A ti druze pola uloga nisi racuno....ljekovi,pocetni koncetrat,jedino ako neides odma sa protaminom,zatim struja koje je otislo 15 evra za dva mjeseca...nema veze sto je tvoj jecam i zito...mogo si prodat u refuzi a pojeli su ga oko 400 kila.

Sve stavi na olovku pa ces vidjet pravu racunicu,a ne ovako...imam svoje zito pa to ne racunam...
Jesi racuno svoj rad...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Isto 70 komada, u turi, 4,30 komad, Protamino 25 kg, 187 kn vreća, ugunuće nema, osim što sam ja dva uklonio koji su mi bili slabi na nogama.
@Vrsani, potpuno si u pravu, neisplativo...jedini razlog tova je što je to moj proizvod, i znam što jedem.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Vidim svi spominju ljekove po meni ispada da svi dobijete bolesne piceke..ili dajete preventivno

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Vršani, znam ja to sve.. Samo tješim se. hehehe
Ima u Plodinama smrznutih pilića po 15 kn/ kg. Ja ih ne želim jesti. Isto kao i onu vratinu po 15-16 kn. Bože sačuvaj!

Protamino ide od samog početka, lijekove ne koristim.

Kod nas je Protamino 198 kn vreća.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Tako je i kod mene,a sto se tice lijekova odma u veterinarskoj ponude jedne protiv proliva i jos nekih bolesti,a jedni su vitamini.Ja im to dajem dok ne potrosim....jedno 20 dana.
I oni kostaju 4 evra i odma poskupe proizvodnju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ljekove i vitamine ne dajem.
Samo šečer u vodu prva 3 dana.
Računice u novcima nema,ali ono kaj kolege vele,jedeš donekle zdravo i fino meso koje nema za kupiti nigdje.
Boja i okus neprocjenjivo.
A uvijek se može prodat po 25kn/kg.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to kopletno računajne je kao ideja RL rasprave , naime moja poštovana mama več dugi niz godina po krinkom neiplstivsti kupi piliče preko kile , pa ih doma samo dohrani do klanja .


Pa eto vjerojatno su skuplji ali nema gubika jer se nafilani aditivima u peradarniku ..odmah jedu domaču hranu ..ako koji "dudi" spreman je za pohanje i tak ...
ne obilazi ih 10 x na dan ..ne trebaju vitamina , nije da su skupi nego treba briga oko toga ..

Prije jedno 25 let je nekako popustila špaga pa je žarulja zapalila "kinderbet ....dolaskom infracrvenih žarulja je to nestalo ali i njih su spalili a nisu bile jeftine ...i tak ...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ovo kako puknuti radi je za domacinstvo i svoje potrebe najbolji nacin...pilici veliki,priranis ih jos mjesec i gotovo.Al mi se naucili od jednodnevnih i dzaba....
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ekipa molio bi ime tog privatnika koji prodaje smjesu bez antibiotika i ikakvih dodataka može i u pp.
Osobno svake godine uhranim 2 ture po 30 pilića proljeće i jesen pa ako postoji bolji način rado bih ga probao makar i ja ih držim zadnjih 8 dana samo šrot a prije toga pšenica kukuruz i koncetrat.
 

Aska

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
16
Koliko pilica se moze staviti u gajbu/kavez na m2,tj. koliko treba biti velik kavez(m2) za cca 30 kom pilica
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Iskustva govore 15 komada po m2, ali propis nešto drugačije. Također 15 komada, ali ovdje se spomije i kg/žive vage i to 25 kg na m2, što mi ima i logike, ti možeš tovit tih 15 komada da svaki ima po 2 kile a možeš da ima i 4 kile.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja svoje piliće ne naguravam tak. Pa daj si zamisli njih 15 na kvadrat kad su već po kilu i pol. Strava. Nemreju se ni okrenut. Ja sada imam 28 komada starosti 3 tjedna i prostor je 2 - 3 kvadrata. Malo je preveć za sada, al dobro im je. Ne pokakaju piljevinu tak brzo, imaju prostora za raširiti se i nije im vruće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh