• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
sada imam bc462 i 282 za piceke, to su kao najbolji hibridi, vidim da i osječki imaju sličan hibrid "tvrtko" i poljodar ima "zlatko", jel netko hranil s tim hibridima?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja hranim sa pajdašem od bc.
I koncentrat od čakovca.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ja sam prošlu jesen kupoval pajdaš, pojeli su ga oko 700 kila njih 150-155,tov 62 dana. prosjek za prodaju 2.6kg očišćeni s drobninom. ne sviđa mi se čakovec zbog antibiotika i još na deklaraciju napišu da je soja gmo unutra. navodno je sva soja u RH gmo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moji su u prosjeku 1,8 - 2,2 kg i s takvima sam najzadovoljniji. Kukuruz sam prinuđen kupovati. U vreći može biti bilo kaj, a trgovci znaju kaj je najprodavanije i postiže najbolju cijenu tak da mogu samo reći da koristim kukutuz, al koji, ne bi se kladil.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ak je limun žuti onda je pioneer
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sijem pajdaša i zadovoljan sam bojom i tvrdočom i kvalitetom,al od jeseni više ne uzimam čakovečki starter i koncentrat,uzet ču od jednog privatnika iz V.G.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
firma iz Orehovca radi hranu za privatnika iz V.Gorice (koji je prodal firmu i licencu ali sve ostaje po starom), od 180 pilića samo mi je jedan krepal od 29.3. do danas i dobro napreduju (valipile-oni kaj imaju kratke noge i ogromna prsa)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Preporucam i hranu od tvrtke Valipile a ti kratki na nogama su ti Cobb-500

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
firma iz Orehovca radi hranu za privatnika iz V.Gorice (koji je prodal firmu i licencu ali sve ostaje po starom), od 180 pilića samo mi je jedan krepal od 29.3. do danas i dobro napreduju (valipile-oni kaj imaju kratke noge i ogromna prsa)
Da i jako sam zadovoljan s njihovim jednodnevnim bijelim picekima,isto samo jedan parnul nakon par dana svi ostali su podjednaki i zdravi.
Jedino kaj ja svako prolječe operem prostor di su svinje i piceki,dezinficiram asepsolom i pokrečim sve sa vapnom.

I stelju u početku piljevina,a kasnije slama od ječma.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja "uredno" imam uginuća. Neki put više, neki put manje, ali nikad više od 5 komada. Zadnju turu, Jesensku, sam uzeo od jednog privatnika iz Varaždina. Ni jedan nije krepal, a pilići su mi bili malo prevelike kilaže. Vratio sam se sad u Valipile iako je cijena veća. Ali već do sada imam 5 kom. gecrk.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Uginuca ovisevo uvjetima drzanja itd

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mi smo prije par dana poklali pilice....dignuto 50 a od toga mi 7 uginulo
Teski su od 2,5 do 3 kilograma...samo jedno je bilo malo,mozda oko 1,5 kila
Hranim ih sa sanom Avantom,a zadnje 3 sedmice priedjem na super od domaceg proizvodaca....donji zabari...

Kad namire 60 dana kod mene tad ih hranim jos sedmicu samo sa prekrupom,da se preciste
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da li ima neko računicu tovljenja piliča do 20-30 komada za "vlastitu upotrebu" .
dakle cjena jednodnevnog + ljekovi+ smjesa+ ostalo= kila žive vage ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Do takve precizne računice buš teško došel. Svi imamo neki drugi način ishrane.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno da imamo računicu,hranimo 60komada godišnje i imaju očiščeni između 2.2-3kg.
Ljekove ne kupujemo samo srarter 25 kg i 50kg koncentrata na turu od 30kom
Ostalo ječam i kukuruz tvrdunac.
Takve piceke nema za kupit po tržnicama.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ovisi i cijena o nabavi istih..smjese itd

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moja računica je strogo poslovna tajna. Ak ju otkrijem - probal mi bu biznis.
I da .... ne da se piše odvojeno
 

Najnoviji postovi

Na vrh