• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Ne znam pasminu. Ovaj pozdrav zgzac-u je zato jer mi je on dao broj od čovjeka od kojeg sam kupio male piliće.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
vrijeme je dosad bilo idealno za tov pilica vidim da i moji fino napreduju nije prevruce lani im je bilo vruće i bili su malo slabiji nego ove godine barem kod mene.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Ja uzo 150 kom jednodnevnih,sorta je ros f1 covjek mi garantira da su to pilici sa istaknutim batcima i prsima,dali neko je s time upoznat?
Da li je ross 308

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Pozdrav pokušo bi hranit 50 pilića za svoje potrebe. Zanima me sljedeće koja hrana, cijena hrane i cijelog tova koliko me to košta na kraju tova?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sve ovisi po kojoj "recepturi" ces ih hranit. Da li zalis sa Starterom, Groverom i Finiserom, ili ces ici sa Sanom i da li planiras što od zitarica koristit !?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Pa imam svoj kukuruz i tritikal. Sa čime to mješati i kada šta?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Prvo starter dajes dok ne pojedu bar 1 kg po piletu ili vise
Kad to pojedu super mjesas sa zitaricama sto jace to bolje ,na vreci ti pise 40:60 al u praksi se to radi rjeđe od 1:3 do 1:6 omjer e i da par dana pred klanje samo zitarice da se "ociste" od supera i moze im se trave bacati malo da jedu al nije nuzno
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Zašto čovjeka nagovarat..ima u temi raznih receptura..jeftinijih i skupljih..nevidim razlog da baš mora kg startera po piletu. Nek on sam odluči, što mu jeftinije i kvalitetnije meso za njega, i koliko če ih dugo hraniti do klanja.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Upravo tak. Ak hrani za sebe sam bu nadošel na pravu hranu. Pogotovo ak vidi da mu se prva tura ne sviđa jer su masni i imaju miris i crne kosti.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Kak se meni pokazalo najbolje.I

Ak imaš svoj kukuruz-kupiš koncentrat za piliče i mješaš starter. ak ne kupiš starter.
Ja jih hranim sa starterom prvi mjesec dana.
Važno je da imaju čistu vodu ja jim mjenjam 3x dnevno.

u 5 tjednu se smanjuje koncentrat i dodaje tritikal.
Držim jih do 8 tjedna i onda idu u klanje. Nešto za sebe ostavim drugo se proda.

Ljeti po vručini nije mi ni jedan krepal.

https://www.zivinarstvo.com/proizvodnja-mesa/tov-brojlera/
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Necu ja nikoga na nis nagovarat
Sam sam reko kak moj tata hrani godinama a u zadnje vrijeme kak puno radi i mama i ja
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
za čistu i uvijek frišku vodu ima relativno jeftino riješenje, a tko si stalno hrani ture isplati mu se...
potreban stari kotlić za vodu, odgovarajući komad cijevi (najbolje PPR jer je kruta, 1/2 cola dovoljno, dužina po potrebi) i pipci iz kojih pile samo uzima vodu koji se namontiraju na cijev u prethodno izvrtane rupe
http://www.njuskalo.hr/peradarstvo/...lice-kokosi-guske-patke-fazane-oglas-14082747

Sad, mislim da vam je već jasno kako šta i gdje spojiti, i više ne misliti imaju li vode i jel je treba mjenjat..

ispadne ovako nekako
http://i66.tinypic.com/vp9i6h.jpg
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Nama bjeli bas ne mute vodu jedino se nekad oce posrat bas u vodu,meni vise domaci mute i brcaju svasta nesta u nju
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Pozdrav svima!

Kakva su vaša iskustva u vezi ugibanja pilića?
Kod mene trenutno na 85 kom uginuo jedan nakon cca 2 tjedna, sada su već 6 i pol tjedana i dva su se nešto objesila, ne dižu se uopće i klonuli su. Očito će uginuti.
Mislim, veća je šteta sada nego kada su maleni.
Inače, trenutno su na 30% koncentrata + 70% šrota, dok su prva četiri tjedna bili na 100 % starter koncentrata. Vodu imaju konstantno i mjenja se bar 3 puta dnevno.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako si ispod 10 % uginuća, uključujući i "škart" koji moraš sam "riješiti", onda je to dobro. Sve što je preko toga, nije dobro. Uzrok postoji, al o tome na PP !
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Sve je dobro dok ti ne pokrepaju svi tj. cijela tura. A to se upravo dogodilo mom susjedu. Svake godine kupi u valipiletu na proljeće i jesen oko 170 pilića. Do sad nije bilo problema i sve je lijepo išlo. Sto komada proda i podmiri troškove a ostatak mu ostane za njega. Do sad kad su tako reći već na pola puta do klanja krepalo mu je više od pola a i ovi ostali su na tom putu. Samo se vrte u krug ko pijani i nađe ih ko zaspale neke i u uspravnom položaju. Sad im daje neke ljekove samo ćini mi se ništa od tog. Kolko baćenih novaca i truda za ništa.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I ja sam dosta dugo uzimal od njih. I bilo je dobro. A onda smo se jedne godine grdo posvađali oni i ja. Upravo zbog pomora. Pametnom dosta.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Ništa bolje nije ni kod bratića. Njegovi ne krepavaju nego ne napreduju. Već su prije dva tjedna trebali biti u škrinji ali nikakvog napretka.Dvadesetak krupnjih je očistio i nemaju ni kilu dvadeset. Mršavi i žgoljavi , bljedi . Ali što se tiće okusa jako su fini. Ove druge bu hranil valjda još mjesec dana. Kupljeni su kao jednodnevni po naruđbi u sjemenarni. Tak da malo malo ima kolinje kak mu koji dosadi. Zval je veterinarsku u sesvete i veterinarka veli ak su zdravi i veseli i ak jedu da je to takva rasa odnosno takva tura.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
zna se desiti loša serija, tko zna odkud sve uvoze jaja.
Ima na netu informacija o bolestima pa se može spasiti piceke ak nisu baš pred klanje. Meni je bilo smiješno kad sam imal piceka koji je zabijal glavu među noge pa se tak spigal da je napravil kolut napred. Puno ljudi ima loša iskustva sa Valipile-om. Većina poljoteka uzima od njih i onda pritužbe ali nikad nisu oni krivi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh