• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Na starteru su koliko im je potrebno da pojedu 1-1,5 kg po piletu. Tu ne mjerim vrijeme.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Aha.... sad je jasnije !! Hvala :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Samo vodi računa o temperaturi da im ne bude hladno pogotovo dok su mali, svježa voda bolje toplija nego hladna i topli suhi pod. Ako su pilići zdravi kvalitet i kvantitet su ti zajamčeni.
Sretno.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Sve jasno !! Hvala na savjetima !!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Ocito da sam u ovoj rundi napravil kardinalnu gresku ... Poceo sam odmah hraniti pilice koncentratom i srotom u omjeru 1 : 3 ( 1 koncentrata i 3 srota ) . Sad su stari mjesec dana i slabo napreduju. Nemaju ni 1 kg tezine ... Sto mi je za napraviti sada ? I moye li se na neki nacin u ovoj fazi pospjesiti rast i masa pilica ?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: Tov piliča

posto je vec kasno da uzimam jednodnevne,uzecu najverovatnije od po 1 kg,prodaje neki covek te od1kg za 220din(2e ili15kn),koliko nedelja imaju sa 1 kg
 

motikaner

Novi član
Tu od
27 Ruj 2013
Poruka
6
Re: Tov piliča

Oko 4 nedelje.
I po meni 50 dana i :icon_axe:
Ja sutra svoje ranom zorom.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

U subotu zaklali 58 kom (prije 2 kom.), očišćeni bez droba, glave i nogu 2,2 kg prosjek. Kupljeni su 08.08.2013. god.
Prava roba, domaće je domaće.

Rekapitulacija:
1. Pilići-------------------------300 kn
2. Starter 90 kg--------------466 kn
3. Super 75 kg---------------544 kn
4. Kukuruz - šrot 300 kg---600 kn
------------------------------------------
Ukupno:----------------------1890 kn

Na ovu cijenu treba dodati rad, vodi, el. energiju i tri žarulje koje su crkle.

Jedno pile me izađe 33 kn :D:
 
Posljednje uređivanje:

motikaner

Novi član
Tu od
27 Ruj 2013
Poruka
6
Re: Tov piliča

evo ja sam svoje upravo zavrsio ,37 komada nisam nista vagao ,onako odoka sam zadovoljan.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

Slušajući jednog člana uradio sam ovako:kupljeni su 24.9 do sada su pojeli 45 kg Sano Protamino Fino, s prekrupom od 45 kg ječam i 100 kg kukuruz, od prvog dana samo ih time hranim. Nikad nisam koristio taj Sano, pa mi se čini da su pojeli malo hrane, a i prirast im je šarolik od 1 kg do 1,90 kg. Nikad nisam imao takvu razliku, dali je greška što smjesu mješam rukom pa nije jednolična ili sam kupio slab kvalitet pilića imam ih 60 komada.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Tov piliča

Slušajući jednog člana uradio sam ovako:kupljeni su 24.9 do sada su pojeli 45 kg Sano Protamino Fino, s prekrupom od 45 kg ječam i 100 kg kukuruz, od prvog dana samo ih time hranim. Nikad nisam koristio taj Sano, pa mi se čini da su pojeli malo hrane, a i prirast im je šarolik od 1 kg do 1,90 kg. Nikad nisam imao takvu razliku, dali je greška što smjesu mješam rukom pa nije jednolična ili sam kupio slab kvalitet pilića imam ih 60 komada.

Paaaa gledajte :eek::
ako mješaš rukom onda mješaj toliko dok se neizmješa kao u mješalici za 5 min.
e sad ti mješaj tako 100godina.
Nebitno ja sve strpam u zrno i sano i kostovit i sve provozam kroz šrotanje tako da se izmješa i onda u vreće ili kante ovisi kako skladištiš gotovu smjesu a moj stari to sve strpa u mješalicu pa ronda :mur: još 5minuta po turi od cca30kg.
prvo hranim kilu po piletu sa čakovečkim starterom a onda kad pređem na sano+kukuruz+tritikal držim po principu 1/3 pa pred kraj 1/4 i na kraju samo tritikal+kukuruz zadnjih 7 dana.
Sa tritikalom sam puno bolje prolazio nego sa ječmom,zobi ili dr.
ako možeš šrotaj sitnije tada izbjegavaš biranje koji voli više kukuruz ili tritikal a i bolje se izmješa sa smjesom i bolje ga iskoriste.
Svjetlim 24h do zadnjeg tjedna a onda samo po danu . i bude očišćenih bez iznutrca i glava, nogu itd.... znači čisto pile 3,9-3,5kg za 2mj .
Eto zadnje sam očistio 28.10.2013 kupljeni su 28.08.2013 .
kod mene je tako ali sa sanom manje smrdi nego od čakovca. Punica hrani sve sa čakovcem i ima dosta razlike u mirisu.
Ona ide na manju kilažu i na manji utrošak hrane što meni nema smisla za isti period , ali eto svako ima svoj način i princip i rezultat. :icon_super:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

@bhorv ja sam ove godine imao turu od 60 pilića i čim sam ih izvadio iz kutije vidio sam da su različiti po obliku i težini (nisam ih vagao). Jedni su bili okrugli sa debelim nogama, jedni dugački, a uski, znači veći, manji, deblji, tanji, viši, niži, ma nemožeš naći 2 identična pileta, možda si i ti dobio takvu turu. I za klanje su bili različiti (36 kom. jer se jedne noći lasica pogostila sa 24 kom).

Za tov od 2 mj. pilići su mi oko 4 kg žive vage s tim da ne računam ove prethodno opisane. Sve hranim čakovečkim starterom, superom i kukuruzom.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

I ja sam do sad hranio starterom i superom, ovo mi je prvi put da sam išao s Sanom, piliće uzimam u Koki, i ovo mi se prvi put dešava..i to što neznam u čemu je problem. jednostavno moram ih izgurat do kraja i drugu turu probat ću još jednom s sanom ali ću sad mješat u mješalici. Nikakvih simptoma bolesti nema, od 60 uginuo mi 1. Pričao mi jedan kooperant Koke da oni dobivaju samo 1, klasu a za nas hobiste što ostane, pa možda sam ja bio taj sretnik, a dosada me zaobišli, jer još nisam čuo da se netko žalio na Sano.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

I ja sam ove godine po prvi put krenu sa Sanom... Zadovoljan sam u toj mmjeri što mi je ispalo jeftinije od čakovečke, a pilici su bili u prosjeku 1,7 kg što i nije baš nešto .... Sljedeću rundu budem drugačije - 1 - 1,5 kg startera po piliću pa prelazim na Sano koncentrat... Godinama se bavim hranjenjem pilića i svakak je bilo .... Sjećam se kad je 25 kg Čakovečke bilo 80-ak kn, a kukuruz po 1 kn.... Tad se to nekak i isplatilo, a danas.... koma ...
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Pozdrav! Zanima me dal dehidrirana lucerna utječe na kvalitet mesa i boju pilića ako im se doda u omjeru 15% sa kukuruzom i ječmom u završnu smjesu. Dal im se može davat do klanja. Hvala
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Re: Tov piliča

kad bi imao mini farmu oko 500 pilića bili mi mesnice htjele otkupit meso ili traže neke posebne uvjete
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

Evo po završetku hranidbe s Protamino Fino, koji je od prvog dana mješan s prekrupom kukuruza i ječma rezultat. Nakon dva mjeseca prosjek očiščenih 2,20 kg bez iznutrica i noga. Do sada najisplativija varijanta prehrane. Evo jednog bildera od 2,80 kg..Pilići su od Koke,neznam koja sorta, na kratkim nogama ali jako široki.
 

Prilozi

  • WP_20131128_001.jpg
    WP_20131128_001.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 1,252

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Tocno !
Najjeftinija prehrana je na taj nacin, samo kaj su moji bili nesto laksi. I jedino kaj ja nisam daval nikakve zitarice posto su mi tak rekli da pilici hoce proljev dobiti ... Ne znam jel je bhlo kakvih problema kod tebe !?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Re: Tov piliča

Moji su isto bili na sanu od prvog dana jedino kaj sam ovaj put umjesto jecma stavljao psenicu u istom omjeru. Mogu reci da su puno bolji. Prosjek im je 2,8 kg. ocisceni i puno su zutiji kad se ociste. Svi koji su ih probali se cude kak nemaju ni trunke masnoce s obzirom na velicinu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

@zgzac, nerazumijem kak nisi daval žitarice..ja nisam imal apsolutno nikakvih problema, uginuo mi samo jedan u trečem tjednu. Jedino možda je bitno ja im vodu dajem u kanti na kojoj su spodnje strane nipl pojilice tako da je voda uvijek čista. http://www.youtube.com/watch?v=HML2RQ0gUCk
 

Najnoviji postovi

Na vrh